Prečo je Lisabon nenahraditeľný a skvelé cestovateľské tipy

Mesto Lisabon je postavené na siedmich kopcoch, takže tu očakávajte veľa úžasných výhľadov. Sú tu biele budovy, ktoré sú zložito zdobené dlaždicami a očarujúce úzke uličky. Toto úžasné mesto má výhľad na Atlantický oceán, takže ak ho navštívite, určite si užite aj lisabonské pláže! Lisabon je v skutočnosti celkom blízko afrického kontinentu. Okrem toho je… Prečítať celé

Sú tu biele budovy, ktoré sú zložito zdobené dlaždicami a očarujúce úzke uličky. Toto úžasné mesto má výhľad na Atlantický oceán, takže ak ho navštívite, určite si užite aj lisabonské pláže! Lisabon je v skutočnosti celkom blízko afrického kontinentu. Okrem toho je to jedno z najzápadnejších miest Európy.

Tu sú dôvody, prečo by ste mali navštíviť Lisabon v Portugalsku!

A) Počasie v Lisabone je slnečné a teplé

Nezáleží na tom, aké krásne je miesto, ale návšteva, keď je zlé počasie, môže obmedziť vaše možnosti.

Lisabon je jednou z mála destinácií v Európe a vo svete, kde je príjemné počasie počas celého roka.
Tiež sa hovorí, že Lisabon je hlavné mesto slnka v Európe.

INZERCIA

B) Pekné ulice Lisabonu + pouličné umenie

Ulice v Lisabone si zaslúžia osobitnú zmienku. Aj keď nechodíte do známych pamiatok v Lisabone, prechádzka po jeho pekných uliciach si určite získa vaše srdce.
Spríjemnite si pobyt v Lisabone objavovaním týchto ulíc, ktoré sú lemované peknými budovami, a kaviarňami pri cestách so stoličkami na chodníkoch.

Mnoho ulíc v Lisabone je kopcovitých, vďaka čomu môžete vidieť výhľad na mnoho ďalších ulíc, ktoré sú ďalej vpredu. Lisabonské ulice majú tiež dláždenú podlahu, čo mestu dodáva veľmi zvetraný a starý vzhľad. K tomu celému, mestu dodáva šťavu všade prítomné pouličné umenie. Niektoré umelecké diela a nástenné maľby sú také veľké, že sa tiahnu po celej dĺžke budov.

Výhľad na Staré mesto Alfama. Zdroj: lisbonguide.org

C) Staré mesto Alfama je skutočne ohromujúce

Ak vás zaujíma, čím je Lisabon známy, potom je odpoveďou tento bod.

V Lisabone je veľa vecí, ktoré môžete robiť, ale žiadny cestovateľský článok o tomto meste nie je úplný bez zmienky o najstaršej lisabonskej štvrti Alfama. S riekou Tejo na jednej strane a hradom São Jorge na druhej, je Alfama čerešničkou na torte krásy Lisabonu. V skutočnosti nepotrebujete sprievodcu mestom Lisabon ani prieskum o tom, kam ísť, stačí navštíviť Alfamu.
Tu nájdete niektoré z najkrajších lisabonských ulíc, múzeí a katedrál. V skorších dobách tu žili väčšinou rybári a najchudobnejšie lisabonské rodiny, čo je zrejmé z malých domčekov.

A tiež, lisabonská katedrála, ktorá je najstarším kostolom v meste, sa nachádza v meste Alfama.

Pláž Cavalo. Zdroj: theculturetrip.com

D) Lisabon má mnoho veľkolepých uhlov pohľadu

Skutočnosť, že Lisabon je kopcovité mesto, dodáva kráse a šarmu mesta ďalší rozmer, pretože tieto kopce poskytujú neobyčajné výhľady. Tieto výhľady a atmosféra skutočne robia z Lisabonu jedno z najlepších miest na návštevu v Portugalsku.
Obľúbený výhľad turistov je na vrchole Cristo Rei, z ktorého je výhľad na lisabonské domy s červenou strechou, more a slávny most Vasco de Gama. Ďalší zaujímavý pohľad je z hradu São Jorge, ktorý má výhľad na staré mesto Alfama.

E) Lisabon je plný farieb

Lisabon sa kvôli domom na prvý pohľad zdal byť prevažne červený a biely. Keď však mesto preskúmate ďalej, uvidíte, že je to jedno z najživších európskych miest kvôli pestrofarebným dlaždiciam, pouličnému umeniu a električkám.

Mnoho domov a budov je vymaľovaných v pastelových odtieňoch žltej alebo modrej, a niekoľko z nich aj v ružovej. Tieto pastelové tóny upokojujú oči v teplom Lisabone a zvýrazňujú šťastnú atmosféru tohto mesta.

Výhľad z rooftopu v časti Bairro alto. Zdroj: corinthia.com

F) Lisabon má úžasný nočný život

Objavte nočný život v Bairro Alto, ktoré je známe ako centrum nočného života v meste.

Táto štvrť je plná obchodov, reštaurácií, barov a klubov. Sú tam typické kľukaté, úzke uličky, a tie sú ideálne na prechádzky, pretože štvrť je od roku 2003 len pre chodcov.

Bary a reštaurácie na strechách sú skutočným skvostom tohto mesta!

V meste je veľa strešných barov, z ktorých môžete využiť krásny výhľad na rieku a celé mesto.

V závislosti od oblasti, ktorú si vyberiete, sa atmosféra a pamiatky budú líšiť, ale všetky sú príjemné! Vo väčšine podnikov hrajú DJ-i či iné živé kapely, čo dotvára dokonalú pártyatmosféru.

Električka č.28. Zdroj: lisboncheaphotels.com

G) Verejná doprava je na výbornej úrovni, a ešte sa je aj na čo pozerať!

V Lisabone sa dá veľmi ľahko pohybovať vďaka sieti metra a električiek.

Tieto dopravné prostriedky sú krásne, ale sú zároveň aj veľmi pohodlné! Legendárna je ikonická žiarivo žltá električka 28, ktorá prechádza starými lisabonskými mestami Alfama, Graça a Baixa.
Električku 28 môžete použiť ako lacnú možnosť dopravy, pretože sa pohybuje po známych a zaujímavých miestach mesta. Aj keď je táto električka zvyčajne veľmi preplnená turistami, jazda v nej stojí za to.

Cestovanie v Lisabone je veľmi jednoduché aj metrom alebo autobusmi. Požičajte si bicykel alebo sa prejdite, alebo dokonca môžete chytiť trajekt.

H) Lisabon je prekvapivo cenovo dostupný

Cestovanie po Európe je drahé, ale Lisabon sa pohybuje v nižšej cenovej relácií.

V porovnaní s inými väčšími mestami v Európe, je ubytovanie v Lisabone cenovo dostupné. Bez problémov nájdete hneď niekoľko pekární a kaviarní, kde si kúpite občerstvenie len za 1 alebo 2 eurá.