Aktuálna mapa výskytu koronavírusu, počtu nakazených i vyliečených

Autá a mobilita

Nový VW Tiguan je už na ceste, toto sú jeho prvé zábery

Čítanie na 3 min. Volkswagen Tiguan je jedným z najlepších a najobľúbenejších SUV sveta.

Ako hodnotíte tento príspevok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. 0

Jemnejšie krivky, nové logo, prevzatie kľúčových estetických prvkov z najnovších modelov značky a významné vylepšenia technológií. Na nový Volkswagen Tiguan máme, prirodzene, vysoké očakávania a automobilka nám už teraz poskytla prvú vizualizáciu toho, ako bude novinka skutočne vyzerať.

Zo zverejnenej štylizovanej vizualizácie možno vieme už dnes posúdiť finálny dizajn prednej časti vozidla, ale viac ako o detailoch nám prezrádza viac o smere, ktorým sa bude novinka uberať. To znamená, že si osvojí kľúčové dizajnové elementy od najnovších modelov značky, napr. Golf 8, a očakávane sa na trhu objaví v elektrifikovanej verzii PHEV (plug-in hybrid) s názvom TIGUAN GTE. Že sa tak s najväčšou pravdepodobnosťou skutočne stane, svedčia aj špionážne fotografie, ktoré začiatkom apríla vydal magazín Motor1.

Volkswagen Tiguan GTE s nabíjacím konektorom na ľavej strane sa už testuje, fotografiu vydal Motor1.com

Tie zachytávajú Tiguan s maskovaním a viditeľnými dvierkami nabíjacieho konektora hneď nad predným ľavým blatníkom. Napríklad v Číne sa elektrifikovaný Tiguan L predáva už od marca 2018.

Z hľadiska technologických inovácií nový Tiguan ponúkne multimediálny, informačný a servisný systém MIB3 z najnovšieho Passatu a Golfu. Tento nový systém v porovnaní s predchodcom ponúka pestrejšie možnosti konektivity, prepájania auta s mobilom, napríklad aj bezdrôtový prenos Android Auto a Apple CarPlay alebo pokročilé hlasové ovládanie. Ponuka systému sa ale podľa magazínu caradvice.com.au prispôsobuje jednotlivým trhom, takže čo všetko bude obsahovať u nás, je zatiaľ otázkou.

Napriek tomu, že Volkswagen Tiguan v roku 2020 zásadnejšie zmení imidž a pravdepodobne bude významnejšie vylepšovať aj interiér, nebude sa jednať o jeho novú generáciu, ale „iba“ facelift. Obyčajne sme zvyknutí na to, že výrobcovia pod hlavičkou faceliftu vylepšia iba niektorú techniku a výbavu, ale Volkswagen vynakladá viac úsilia a mnohí sa budú určite domnievať, že sa bude jednať o novú generáciu slávneho kompaktného SUV.

Aktuálny VW Tiguan sa predáva aj vo verzii Allspace so 7 sedadlami

Prečítajte si aj:

Ako hodnotíte tento príspevok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. 0