Čítanie na 2 min.

Nový Renault Clio


Ako hodnotíte tento príspevok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. 0

„Práve dizajn nového Clia je dôkazom, že sa automobilka snaží zaujať mladšie publikum a poskytnúť mu popri výstrednosti aj plnohodnotný zážitok z jazdenia moderného vozidla.“ 

   V autopožičovni AVIS sa od tohto leta môžete stretnúť aj s najnovšou generáciou automobilu Renault Clio. Aj napriek tomu, že je nové Clio radené do ekonomickej triedy, vodičovi bude pri jeho jazdení asistovať rozsiahla výbava vyššieho štandardu.

   Nové Clio je mimoriadne výrazný automobil, ktorý rozoznáte v premávke prakticky okamžite. Masívny čierny horizontálny pás spájajúci predné svetlá s veľkým logom Renault uprostred je natoľko jedinečný, že si ho nemáte šancu spliesť so žiadnym iným vozidlom. Práve dizajn je najväčším dôkazom, že sa automobilka snaží zaujať najmä mladšie publikum a poskytnúť mu popri určitej výstrednosti plnohodnotný zážitok z jazdenia moderného vozidla.

   Orientácia na mladších vodičov je zrejmá už pri prvom nasadnutí do kokpitu. Interiér sa nesie v štýle výdatnej rôznorodosti materiálov a farieb, veľa tradičných tlačidiel nahradil dotykový LCD panel s pestrofarebnými virtuálnymi ikonami systému Media Nav. Tento systém je určený nielen na prácu s multimédiami a navigáciou, ako naznačuje už jeho názov, ale umožňuje vykonávať úpravy v nastaveniach
vozidla a pripájať ho k telefónu prostredníctvom siete Bluetooth.

   Priaznivcov moderných auto-moto technológií celkom určite poteší, že v Renaulte Clio nájdu už ako základ denné LED svetlá, tempomat, vyhrievanie sedadiel a kompletný navigačný softvér. Vodiči nadšení zo stále silnejúceho eko-trendu zasa ocenia jazdný režim ECO, ktorý je možné na vozidle aktivovať stlačením jediného tlačidla. V tej chvíli sa z hlučného malého mestského hatchbacku stáva tichý, kultivovaný a k životnému prostrediu šetrný automobil.

   V autopožičovni AVIS nájdete nové Clio s 1,2-litrovým benzínovým motorom TCe a 6-stupňovou 2-spojkovou prevodovkou. Výkon tohto malého motora dosahuje až 88 kW, teda 118 koní, ktoré dokážu z tohto nápadného hatchbacku spraviť piráta ciest – samozrejme za predpokladu, že bude mať jeho vodič dostatok odvahy využiť potenciál vozidla naplno. Tí ostatní sa uspokoja s tým, že ich Renault Clio nenechá v problémoch pri predbiehaní a ani pri vjazde na diaľnicu.

Ako hodnotíte tento príspevok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. 0