Nová Kia Cee’d

„Kia Cee’d sa nehrá na športové auto a ani na prestížnu limuzínu. Je to zlatá, navyše ekonomická a estetická, stredná cesta.“         Aktuálna Kia Cee‘d je v porovnaní so svojím predchodcom radikálne pozmenená. Nadobudla agresívnejšiu tvár, vizuálne klesla jej kapota, typickými sa stali dlhé ostré línie po bokoch. Nový Cee‘d už skrátka nie je ten, ktorý si… Prečítať celé
Vydané 10. augusta 2014 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , , ,

„Kia Cee’d sa nehrá na športové auto a ani na prestížnu limuzínu. Je to zlatá, navyše ekonomická a estetická, stredná cesta.“ 

 

 

   Aktuálna Kia Cee‘d je v porovnaní so svojím predchodcom radikálne pozmenená. Nadobudla agresívnejšiu tvár, vizuálne klesla jej kapota, typickými sa stali dlhé ostré línie po bokoch. Nový Cee‘d už skrátka nie je ten, ktorý si Slováci tak veľmi obľúbili. Aj napriek tomu nie je možné tvrdiť, že by sa Kia vybrala nesprávnym smerom. Práve naopak.

   Nová Kia Cee‘d je v ponuke našej autopožičovne AVIS jediný predstaviteľ triedy “Compact”, avšak, ako to už býva, stupeň výbavy, technologická vyspelosť a úroveň bezpečnosti posádky presahujú hranice priemernosti. Kia Cee‘d má v ponuke 5 dverí, výkon 100 konských síl, klimatizáciu, celkovo 6 airbagov a spoľahlivú manuálnu prevodovku.

   Súčasná generácia vozidiel Cee‘d je určená do rúk mladých aj skúsenejších šoférov. Tí s menej rozsiahlými skúsenosťami ocenia, že auto dokáže pohotovo reagovať na prípadné nebezpečné situácie a dostať sa do “pokoja” aj samé. Pri potrebe okamžitého brzdenia napomáha progresívne ABS ASR a aj pri dynamickom štýle jazdy sa správa kultivovane. Skúsený a miernejší vodič zasa preferuje pokoj, slušnosť na cestách, vysokú mieru komfortu a ladnú činnosť motora – to všetko dostáva spolu s vozidlom Kia Cee‘d už ako základ. Pri tejto flexibilite používania má nový Cee‘d výborne optimalizovanú spotrebu, ktorá sa v kombinovanej prevádzke pohybuje na úrovni okolo 6 litrov na 100 kilometrov.

   Čo je ale na novej Kia Cee‘d najdôležitejšie, že sa nehrá na športové auto a ani na prestížnu limuzínu. Veľmi vhodne reprezentuje strednú triedu  automobilov, v ktorej nie je priestor (respektíve ani peniaze) na okázalý luxus alebo naopak na podpriemerné prevedenia karosérie. Zlatá, navyše ekonomická a estetická, stredná cesta.

Pokračujte na ďalší príspevok »