Čítanie na 2 min.

Nová Škoda Octavia


Vydané: 6. augusta 2014 | Autor:
, , , ,

Ako hodnotíte tento príspevok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. 0

„Najnovšia Škoda Octavia prekonala očakávania a priniesla o niečo viac moderny aj do stále pomerne konzervatívneho európskeho automobilizmu.“ 

   Priaznivci aj odporcovia boleslavskej automobilky sa zhodnú na tvrdení, že najnovšia Škoda Octavia prekonala očakávania a priniesla o niečo viac moderny aj do stále pomerne konzervatívneho európskeho automobilizmu. Aktuálnu Octaviu je možno priamo porovnávať s predchádzajúcou generáciou Audi A4, čo je dobrá správa pre každého jedného vodiča vyžadujúceho výborné jazdné vlastnosti, ktoré nebudú obmedzovať žiadny štýl jazdy. Či vodič preferuje bezpečnú a pohodlnú jazdualebo jemne agresívnu, nová Octavia mu bude po chuti.

  Octavia2

 Najzásadnejšou zmenou v dizajne novej Octavie je masívne využívanie praktického minimalizmu. Ten je reprezentovaný predovšetkým jednoduchším dizajnom predných a zadných svetiel a kompaktnosťou interiéru. Škodovka vždy dbala na to, aby sa v jej vozidlách cítili dobre všetci pasažieri, preto nie je interiér orientovaný výhradne na vodiča. Všetky podstatné ovládacie prvky v prednej časti kokpitu sú preto zarovnané k stredovému panelu tak, aby boli na dosah aj spolusediacemu. Vodič tiež ocení, že dizajnéri Škodovky opäť stavili na jednoduchosť a prehľadnosť priestoru za volantom. Biele indikátory a číslice na čiernom podklade pôsobia moderne a sviežo, súčasne majú veľký podiel na bezpečnom kontrolovaní stavu jazdy aj v noci. Niektoré dizajnové variácie predovšetkým áziských automobiliek sa totiž časom ukazujú ako nie celkom praktické práve počas dlhých nočných ciest. V autopožičovni AVIS nájdete novú Škodu Octavia s 1,6-litrovým benzínovým motorom TDI a 6-stupňovou manuálnou prevodovkou. Súčasťou výbavy je aj bohatá zbierka technológií aktívne alebo pasívne sa podieľajúcich na bezpečnosti posádky.

Ako hodnotíte tento príspevok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. 0