Automobily

Nové auto roka je Peugeot 208!

  • 3 marca, 2020
  • 2 min read
Nové auto roka je Peugeot 208!

Nové auto roka 2020 je Peugeot 208, zvíťazil aj napriek tomu, že mal tento rok veľmi silnú konkurenciu. Na status víťaza si totiž brúsili zuby aj Opel Corsa a Renault Clio, obe s vysokým potenciálom. Do finále sa napokon dostali Tesla Model 3, Porsche Taycan, Ford Puma, Renault Clio, BMW radu 1, Toyota Corolla a model 208.

Samozrejme, nemôžeme zabúdať ani na iné výborné automobily, ktoré sa o titul uchádzali a vďaka svojim kvalitám mali veľké šance zvíťaziť.

 

Peugeot 208 patrí medzi najmenšie vozidlá značky Peugeot a spoločne s novým moderným dizajnom priniesol aj početné technologické inovácie. Podporuje všetky moderné asistenčné systémy, vrátane udržiavania v jazdnom pruhu či rozpoznávania dopravných značiek. Niektoré funkcie sú vyhradené pre vyššie stupne výbavy, mnohé ale nájdete už v základnej výbave.

INZERCIA

V interiéri sa vodič môže tešiť z moderného ergonomického kokpitu, hodnotných materiálov obloženia, ale aj digitálneho prístrojového panela i-Cockpit 3D, plnej konektivity a komfortných doplnkov, ako vyhrievanie sedadiel, prémiové čalúnenie, adaptívny tempomat, automatická klimatizácia, panoramatická strecha a ďalšie.

Okrem toho sa nová dvestoosmička môže pochváliť Full LED svetlometmi, plne elektrickým variantom, veľkým 10-palcovým displejom uprostred palubovky či automatickou prevodovkou s pákou radenia typu shift-by-wire, ktorú poznáme napríklad zo špičkového Peugeot 508.

INZERCIA

7 dôvodov, pre ktoré je podľa nás Peugeot 508 SW autom roka

Inzercia

 

Na Slovensku sa nový Peugeot 208 predáva za ceny od 10 990 eur, čo zodpovedá úrovni výbavy Like s motorom 1.2 PureTech a manuálnou prevodovkou. Elektrická verzia s dojazdom 340 km figuruje v cenníku s cenou od 28 990 eur.

Zaujímavosťou je, že Peugeot 208 sa vyrába na Slovensku.

 

 

About Author

Redakcia UnitedLife