Zvíťazil nad silnou konkurenciou

Nové auto roka je Peugeot 208!

Auto roka 2020 je opäť kompaktný model, v čom vidíme aj ambície dať do pozornosti iné vozidlá ako SUV.
Vydané 3. marca 2020 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , , , ,

Nové auto roka 2020 je Peugeot 208, zvíťazil aj napriek tomu, že mal tento rok veľmi silnú konkurenciu. Na status víťaza si totiž brúsili zuby aj Opel Corsa a Renault Clio, obe s vysokým potenciálom. Do finále sa napokon dostali Tesla Model 3, Porsche Taycan, Ford Puma, Renault Clio, BMW radu 1, Toyota Corolla a model 208.

Samozrejme, nemôžeme zabúdať ani na iné výborné automobily, ktoré sa o titul uchádzali a vďaka svojim kvalitám mali veľké šance zvíťaziť.

Peugeot 208 patrí medzi najmenšie vozidlá značky Peugeot a spoločne s novým moderným dizajnom priniesol aj početné technologické inovácie. Podporuje všetky moderné asistenčné systémy, vrátane udržiavania v jazdnom pruhu či rozpoznávania dopravných značiek. Niektoré funkcie sú vyhradené pre vyššie stupne výbavy, mnohé ale nájdete už v základnej výbave.

V interiéri sa vodič môže tešiť z moderného ergonomického kokpitu, hodnotných materiálov obloženia, ale aj digitálneho prístrojového panela i-Cockpit 3D, plnej konektivity a komfortných doplnkov, ako vyhrievanie sedadiel, prémiové čalúnenie, adaptívny tempomat, automatická klimatizácia, panoramatická strecha a ďalšie.

Okrem toho sa nová dvestoosmička môže pochváliť Full LED svetlometmi, plne elektrickým variantom, veľkým 10-palcovým displejom uprostred palubovky či automatickou prevodovkou s pákou radenia typu shift-by-wire, ktorú poznáme napríklad zo špičkového Peugeot 508.

INZERCIA

7 dôvodov, pre ktoré je podľa nás Peugeot 508 SW autom roka

Na Slovensku sa nový Peugeot 208 predáva za ceny od 10 990 eur, čo zodpovedá úrovni výbavy Like s motorom 1.2 PureTech a manuálnou prevodovkou. Elektrická verzia s dojazdom 340 km figuruje v cenníku s cenou od 28 990 eur.

Zaujímavosťou je, že Peugeot 208 sa vyrába na Slovensku.