Automobily EXTRA

7 dôvodov, pre ktoré je podľa nás Peugeot 508 SW autom roka

 • 16 októbra, 2019
 • 13 min read
7 dôvodov, pre ktoré je podľa nás Peugeot 508 SW autom roka

Každý, kto si sadol za jeho volant a absolvoval aspoň jedinú jazdu, sa do neho musel zamilovať. Peugeot 508 je automobil, ktorý zásadným spôsobom prevýšil všetky naše očakávania a donútil nás hlboko sa zamyslieť nad tým, či vôbec túto automobilku vnímame správne. Modelom 508 totiž veľmi elegantne a nenútene dokazuje, že svet luxusu jej nie je cudzí a v otázkach komfortu, technológií, priestrannosti i jazdných vlastností môže konkurovať aj prémiovým nemeckým výrobcom.

Aj preto sa stal Peugeot 508 autom roka 2019. My sme si vyskúšali jeho verziu kombi vo výbave Allure a nižšie si môžete prečítať podrobnosti o jeho funkciách, jazdných vlastnostiach, interiéri či batožinovom priestore. Peugeot exceluje v každom ohľade.

 

Peugeot 508 SW Allure 1.5 BlueHDi 130k EAT8

Dôvody, pre ktoré je Peugeot 508 podľa nás pravým autom roka:

 • Interiér s vysokým kvalitatívnym štandardom a veľkorysými priestorovými pomermi
 • Nákladný priestor ako v malej dodávke
 • Nízka spotreba naftového motora
 • Jazdné vlastnosti z vyššej ligy
 • Asistenčné systémy, ktoré aj reálne fungujú
 • Záruky a asistenčné služby v kúpnej cene
 • Cena, hoci sa to možno nezdá na prvý pohľad

Nižšie sa jednotlivým bodom venujeme podrobne.

INZERCIA

 

#1 Interiér

Peugeot 508 SW na prvý pohľad osloví svojím exteriérovým dizajnom, ale ten pravý wow efekt príde až pri nahliadnutí do interiéru. Nepochybne najpôsobivejší je vysoký stredový tunel a celkový ergonomický dizajn. Fanúšikovia filmu Blade Runner 2049 (2017) si určite všimli, že hlavný hrdina K jazdí a lieta na vozidle Peugeot Spinner. Toto obojživelné vozidlo zem-vzduch možno nebolo vzhľadné a jeho interiér bol skôr sparťanský, ale nachádzame určité podobnosti s interiérom v testovanej 508 SW – najmä vysoký stredový tunel, priestorovú veľkorysosť a všadeprítomné obrazovky.

INZERCIA

Sedadlá sú čalúnené do kombinácie kože a textílie, pričom je zachovaná šedá farebná schéma. Sedadlá dokážu vodiča pohltiť a vytvoriť tak pocit vyššej bezpečnosti, ale aj lepšieho splynutia s autom. Rovnako pozitívne hodnotíme sedenie na zadných sedadlách, ktoré ponúkajú dostatok priestoru aj pre troch pasažierov. A pozor, nebudú sa musieť tlačiť, ako je tomu v mnohých SUV-čkach.

Inzercia

Peugeot 508 prišiel s plne digitalizovaným kokpitom, ktorý je vyvýšený nad horný oblúk volantu a stredovým dotykovým displejom s dokonalým ovládaním pomocou radu vystúpených tlačidiel. Ich stlačením vyvoláte konkrétne funkcie, a síce: Multimédiá, klimatizáciu, navigáciu, konfiguráciu vozidla, telefón, menu s aplikáciami a i-Cockpit Amplify, teda výber vizuálnej atmosféry interiéru.

Grafika na prístrojovom paneli i-Cockpit pred displejom je variabilná, teda môže pracovať s rôznymi štýlmi zobrazenia. Od minimalistického režimu po vizuálne pestrejšie zobrazenie navigácie. Pre výškové umiestnenie prístrojovky Peugeot 508 nepotrebuje head-up displej. Dizajnéri si dali veľmi záležať, takže každé zo zobrazení má svoje nezameniteľné čaro. Nám vyhovovalo predovšetkým zobrazenie s navigáciou (fotka v strede).

 

#2 Vnútorná priestrannosť, batožinový a nákladný priestor

Peugeot 508 SW disponuje batožinovým priestorom s kapacitou 530 litrov a nákladným priestorom s objemom 1 780 litrov. Len tak mimochodom, to je údaj, ktorý prekonáva aj množstvo stredne veľkých esúvečiek. Napríklad taký Peugeot 3008 ponúka 520 litrov. Objem ale nie je všetko, v prípade 508 SW musíme zdôrazniť aj variabilitu a množstvo praktických detailov. Napríklad, zadné sedadlá sa sklápajú z kufra, má rolovacie poschodie, dvojité dno, dva bočné boxy (jeden so sieťkou), elastický popruh, háčiky na zavesenie nákupných tašiek a, samozrejme, kovové oká pre upevnenie siete. K tomu si pripočítajte tunel vedúci do interiéru (napr. na lyže), kovové vyhotovenie nakladacej hrany a bezdotykové otváranie kufrových dverí pohybom nohy pod nárazníkom.

A k tomu objemu kufra – litre nie sú to jediné, čo by ste si mali všímať. Tie sa totiž dajú nazbierať kdekoľvek a nemusia byť vždy využiteľné, nie je to však prípad 508 SW. Chceli sme to vyskúšať aj po praktickej stránke, tak sme do kufra naložili štandardný detský kočík s vaničkou a celý bicykel pre dospelú osobu. Priestoru bolo aj potom na rozdávanie, pozrite sa sami:

#3 Nízka spotreba naftového motora

Peugeot 508 SW v testovanej výbave bol vybavený vznetovým motorom BlueHDi s objemom 1 499 cm3 s max. výkonom 96 kW (~130 koní). Nemusí sa to zdať veľa, lenže maximálny krútiaci moment 300 Nm je k dispozícii už od 1 750 ot./min. To znamená, že priestranné kombi disponuje pôsobivou dynamikou, ale aj nižšou spotrebou paliva, keďže motor je naftový. Podľa výrobcu je priemerná kombinovaná spotreba 4,8 – 5,5 l/100 km a produkcia CO2 124 – 125 g/km.

Štvorvalcový naftový motor so zdvihovým objemom 1,5 litra dokáže vyvinúť max. krútiaci moment až 300 Nm, čo priaznivo vplýva na dynamiku vozidla aj pri plnej obsadenosti.

Nám sa počas týždňového testu podarilo dosiahnuť ešte lepšiu spotrebu, než ktorú udáva výrobca. Po skúšobných dvesto kilometroch šetrnej jazdy palubný počítač vypočítal priemernú spotrebu na iba 4,2 l/100 km, čo je skvelý údaj. Počas ďalších testov sme namerali aj spotrebu cez osem litrov, ak sme volili športový jazdný štýl, ale to je stále veľmi dobré číslo.

Na základe našich skúseností môžeme tvrdiť, že pri konvenčnom používaní budete na Peugeote 508 kombi dosahovať priemernú spotrebu okolo piatich litrov nafty na sto kilometrov.

 

#4 Jazdné vlastnosti z vyššej ligy

Peugeot 508 stojí na modernej podvozkovej platforme, ktorá využíva prednú nápravu typu Pseudo MacPherson a vzadu multi-link – teda viacprvkovú nápravu. Tým sa líši od mnohých vozidiel kombi, ktoré majú vzadu iba torznú priečku so stabilizátorom, teda tuhú nápravu. Ani tá nie je zlá, jej uplatnenie je veľmi široké, ale použitie viacprvkovej zadnej nápravy má priaznivý vplyv na komfort pasažierov i jazdné vlastnosti. Peugeot 508 sa vie výborne prispôsobiť preferenciám vodiča – spolupracuje s flegmatikom i mladým vodičom, ktorí sa hrajú na pilota monopostu.

Zrýchlenie z 0 na 100 km/h automatická prevodovka zabezpečí už za 10,1 sekundy, maximálna rýchlosť je 208 km/h.

Peugeotu sa podarilo vyladiť podvozok tak, aby umožňoval športovejšiu jazdu bez výraznejšieho nakláňania v zákrutách, efektívne potlačil nedotáčavosť a zároveň vysoko efektívne tlmil nedokonalosti vozovky. Vzhľadom na svoju dĺžku vyzerá byť podvozok veľmi nízky, obzvlášť na testovaných pneumatikách, ale v skutočnosti ani to nie je prekážka v mestskej premávke. Auto zvládne výjsť aj na vyšší obrubník, ak za jeho volantom sedí vodič s aspoň priemernými skúsenosťami.

Na jazdné vlastnosti má významný vplyv aj pomerne dlhý rázvor až 2,8 metra. Ten pridáva zadným pasažierom viac priestoru na nohy, ale aj zabezpečuje lepšiu stabilitu vozidla pri jazde vyššími rýchlosťami.

Čo jednoznačne charakterizuje jazdné vlastnosti Peugeotu 508 SW, je schopnosť plávať na ceste ako loď a zároveň v primeranej miere spolupracovať pri športovej jazde.

Ešte väčšie možnosti prispôsobenia ponúka systém adaptívneho podvozka, ktorý sa dá objednať ako voliteľná opcia, respektíve je súčasťou sériovej výbavy pri najvyššom stupni GT.

 

#5 Asistenčné systémy, ktoré aj reálne fungujú

Peugeot 508 SW v testovanej výbave s motorom 1.5 BlueHDi EAT8 disponoval pestrou paletou asistenčných systémov, ktoré zvyšujú bezpečnosť a zlepšujú komfort. Aktivovanie tempomatu a funkcie udržiavania v jazdnom pruhu dáva vodičovi istotu, že ak na dlhej trase stratí pozornosť, technológie nedovolia, aby sa stala nehoda. Aktívny systém udržiavania v pruhu funguje s vysokou spoľahlivosťou a zdá sa, že mu nerobí problém ani intenzívnejší dážď a horšie viditeľné vodorovné značenie na ceste.

Výbava Allure sériovo obsahuje Pack Bezpečnosť a Pack Viditeľnosť a nasledovné prvky výbavy nad rámec nižšej úrovne Active:

 • 10″ multifunkčný dotykový displej, Mirror Screen, 3D Navigačný systém
 • Predné a zadné svetlomety s ‚Peugeot Full LED Technológiou‘
 • Bezklúčový systém odomykania a štartovania vozidla
 • Predné sedadlá s elektricky nastaviteľnou bedrovou opierkou, zadné so stredovou opierkou a otvorom na lyže
 • Alarm a superuzamykanie
 • Predné a zadné svetlomety s ‚Peugeot Full LED technológiou“
 • Mirror Screen‘ funkcia (Apple CarplayTM / Android Auto / MirrorLink®)
 • Navigačný systém
 • Extratónované zadné bočné okná a okno zadných výklopných dverí
 • 17″ ‚MERION‘ zliatinové disky + sada na opravu defektu
 • Predné sedadlá s elektricky nastaviteľnou bedrovou opierkou, zadné so stredovou opierkou a otvorom na lyže

Pack Bezpečnosť: Active Safety Brake (systém automatického núdzového brzdenia – kamera a radar), Distance Alert (akustické a vizuálne upozornenie na blížiacu sa prekážku), Aktívna výstraha pred neúmyselným opustením jazdného pruhu, Rozpoznávanie dopravných značiek a odporúčanie rýchlosti

Pack Viditeľnosť: automatické rozsvietenie svetlometov, automatický dažďový senzor pre predný stierač, automatické follow-me-home svetlomety, elektrochromatické vnútorné spätné zrkadlo

Prvky výbavy ako dvojzónová automatická klimatizácia, elektrická parkovacia brzda s funkciou Hill Assist, zadný parkovací asistent, tempomat a obmedzovač rýchlosti, bezkľúčové štartovanie, Peugeot i-Cockpit® s 12,3″ displejom či kožený volant sú už súčasťou nižšej úrovne výbavy Active.

Funkcia Systém pre udržanie v jazdnom pruhu (Lane positionning Assist) je k dispozícii za doplatok 650 € v rámci balíčka Pack Drive Assist Plus.

Doplnková výbava Pack Mesto 2 za 550 € obsahuje cúvaciu a prednú kameru, predné, zadné a bočné parkovacie senzory či funkciu Park Assist (ovláda volant, ostatné ovláda vodič).

 

#6 Osem rokov prémiovej asistenčnej služby

Keď si Peugeot 508 SW kúpite ako nový alebo jazdený, platia na neho záruky od výrobcu. Jedná sa o zmluvnú záruku na vozidlo, záruku proti perforácii a záruku na lak. Práce, na ktoré sa vzťahujú tieto záruky, sa vykonávajú bezplatne odbornými pracovníkmi v rámci siete Peugeot.

 • 2-ročná záruka na nové vozidlá Peugeot, bez ohľadu na počet najazdených kilometrov (vzťahuje sa aj na originálne náhradné diely)
 • 12-ročná záruka proti prehrdzaveniu karosérie
 • 3-ročná záruka na lak pre osobné vozidlá

Obzvlášť zaujímavá je služba Peugeot Assistance, ktorá je zahrnutá už v kúpnej cene auta a trvá dva roky, 24 hodín denne, 7 dní v týždni a v celej Európe. Ak si ale svoje nové auto zaregistrujete na stránke www.peugeot.sk, Peugeot Assistance budete mať zadarmo až osem rokov! Či ste vozidlo kúpili nové alebo jazdené, žiadny kilometrový limit sa neberie do úvahy.

 • V prípade poruchy vozidla kdekoľvek na Slovensku, v krajinách Európskej únie, alebo ďalších partnerských krajinách môže klient využiť doplnkové prepravné a ubytovacie služby počas doby, kým nebude jeho vozidlo znovu schopné premávky.
 • Ak je doba, potrebná na opravu klientovho vozidla dlhšia ako jeden deň môže byť klientovi na túto dobu zapožičané náhradné vozidlo.
 • Klient má možnosť využiť na dobu potrebnú na opravu vozidla zdarma ubytovacie služby v mieste opravy vozidla (ak je vzdialenosť väčšia ako 100 km).
 • Klient má možnosť preplatenia dopravných nákladov na cestu železnicou alebo lietadlom (ak by cesta vlakom presiahla dobu 8 hodín) domov, alebo do miesta, kam pôvodne cestoval

 

#7 Cena, hoci sa to možno nezdá na prvý pohľad

Peugeot 508 vo verzii kombi kúpite za cenníkových 29 790 €, ak neberieme do úvahy akcie, bonusy a zvýhodnenia, ktoré predajcovia neustále ponúkajú. Za tieto peniaze dostanete manuálnu prevodovku, naftový motor 1.5 BlueHDi 130k a úroveň výbavy Active, ktorá je však vskutku bohatá.

Verzia 508 SW Allure s daným motorom stojí cenníkových 35 190 €s DPH. Za úroveň výbavy GT Line zaplatíte cenníkových 35 690 €, a to s rovnakým motorom ako v testovanej verzii, iba s manuálnou prevodovkou. Za verziu s osemstupňovým automatom zaplatíte 37 590 €. Aktuálne však Peugeot ponúka bonus vo výške 1 500 €.

Testované vozidlo stále ešte o niekoľko tisíc viac, pretože sériová výbava bola doplnená o ďalšie platené prvky.

 

Môže sa to zdať privysoká cena za kombi, lenže rozsiahlosť prvkov výbavy je vskutku pozoruhodná. Komfort jazdy je špičkový, rovnako tak schopnosť vozidla zvládať dynamický jazdný štýl. A to nemá ani adaptívny podvozok, ktorý je k dispozícii vo vrcholnej výbave GT. Kufor má nevídaný objem, interiér je veľmi kvalitný a priestranný a exteriérový dizajn je pomyslenou čerešničkou na torte.

 

Peugeot 508 SW – Technické vlastnosti

Rozmery (maximálne, vyklopené zrkadlá) 4,79 × 2,07 × 1,42 m, rázvor 2,8 m
Hmotnosti prevádzková 1 698 kg, celková max. 2 043 kg
Naftový motor 1 449 cm3, max. 96 kW (130 koní) a 300 Nm,
EURO 6d-ISC
Prevodovka 8-stupňová automatická,
radenie aj manuálne páčkami za volantom
Batožinový priestor 530 dm3  / 1 780 dm3 po sklopení sedadiel
Pohon a podvozok: vpredu Pseudo MacPherson, vzadu multi-link
Spotreba – podľa výrobcu 4,8 – 5,5 l/100 km
Spotreba – počas nášho testu 4,2 – 8,1 l/100 km
Cena základnej verzie Active: 29 790 € Cena verzie Allure s 1.5 BlueHDi EAT8
od 35 190 € s DPH
Bezpečnosť podľa EuroNCAP najvyššie možné hodnotenie 5 z 5 hviezdičiek
Max. rýchlosť: 208 km/h
Zrýchlenie z 0 na 100 km/h: 10,1 s

 

 

About Author

Redakcia UnitedLife

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto stránka používa bezpečnostný certifikát SSL, zabezpečené pripojenie HTTPS, technológiu cookies, monitoruje návštevnosť a cieli reklamu. Informácie o ochrane osobných údajov nájdete na podstránke Kontakt a GDPR. Súhlasíte s používaním cookies a monitoringu vo vašom prehliadači? (exspirácia po 30 dňoch) Kontakt a GDPR
Nastavenia Cookies
Áno
Nie
GDPR a Cookies
GDPR a Cookies
Cookie name Active
United Life "Životný štýl s hodnotami" Lifestyle magazín spoločnosti Multibrand, s.r.o., člena skupiny United Group ISSN 1339-4304 Vydavateľ: MULTIBRAND, s.r.o. Ivánska cesta 43 821 04 Bratislava IČO: 35863846 www.unitedlife.us www.unitedlife.sk  

GDPR / VPOU (všeobecné pravidlá ochrany údajov)

Platné od 24. 5. 2018

Úvodné ustanovenia

Tento dokument (ďalej iba „Poriadok“) určuje pravidlá používania webových stránok unitedlife.sk. Webové stránky www.unitedlife.sk (ďalej iba „webových stránok“ alebo „webstránky“) sprístupňuje: MULTIBRAND, s.r.o. Ivánska cesta 43 821 04 Bratislava IČO: 35863846 (ďalej iba „vydavateľ“) Zodpovedná osoba: Martin Viktory, Erik Stríž Kontaktné údaje: tel.: +421 944 306 271 e-mail: redakcia@unitedlife.sk www.unitedlife.us www.unitedlife.sk Prevádzkovateľom osobných údajov používateľov – jednotlivcov poskytnutých v súvislosti s používaním webstránky je vydavateľ. Vydavateľ spracováva zhromažďované osobné údaje v súlade s ustanoveniami Nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) č. 2016/679 z 27. apríla 2016 o ochrane fyzických osôb pri spracúvaní osobných údajov a o voľnom pohybe takýchto údajov, ktorým sa zrušuje smernica č. 95/46/ES (všeobecné nariadenie o ochrane údajov) a ďalšími záväznými právnymi predpismi v oblasti ochrany osobných údajov. Vydavateľ neposkytuje nadobudnuté údaje žiadnym iným spoločnostiam či osobám; zároveň týmto informujeme, že na základe platných právnych predpisov nás môžu oprávnené štátne orgány požiadať o sprístupnenie údajov, vrátane IP adresy používateľa webových stránok. Vydavateľ si vyhradzuje právo zmeniť poriadok. Obsah zmien poriadku bude oznámený používateľom prostredníctvom zverejnenia správy o zmene poriadku na hlavnej stránke predmetnej webstránky, kde bude ponechaný najmenej 14 dní od zverejnenia.  

Ako a na čo používame údaje používateľov webových stránok

Vydavateľ využíva nasledovné webové technológie, ktoré sú nevyhnutné pre bezpečné a plnohodnotné využívanie webových stránok; a ktoré ďalším používaním webstránok akceptujete v plnom rozsahu: 1) Analytické nástroje pre monitoring návštevnosti 2) Cookies 3) Reklamné systémy 4) Facebook 5) Newsletter (momentálne sa nepoužíva)  

1) Analytické nástroje pre monitoring návštevnosti

Na analytiku sledovanosti našich webstránok využívame analytický nástroj Google Analytics. Prevádzkovateľom tejto služby je spoločnosť Google Inc., ktorá aj zhromažďuje všetky údaje spojené s funkčnosťou služby. Informácie sa zhromažďujú automaticky a používajú sa na riadenie konkrétnych webových technológií, identifikáciu prípadných bezpečnostných rizík, skúmanie pohybu používateľov v rámci webstránky a na štatistické účely, vrátane použitia nástroja Google Analytics, napr. o regióne, z ktorého došlo k pripojeniu, IP čísle, dátume a čase pripojenia, o zdroji a počte pripojení, počte otváraných odkazov newslettera. Tieto informácie sa nijakým spôsobom nespájajú s osobnými údajmi používateľa a nepoužívajú sa na identifikáciu totožnosti používateľa. Rozsah automaticky zhromažďovaných informácií závisí od nastavenia internetového prehliadača používateľa. Používateľ by si mal skontrolovať nastavenia svojho prehliadača, aby zistil, aké informácie prehliadač sprístupňuje automaticky, alebo aby zmenil tieto nastavenia. V tejto súvislosti odporúčame prečítať si obsah v sekcii „Pomocník“ v internetovom prehliadači.

2) Cookies

Cookies sú súbory, ktoré do internetového termínálu posielajú a ukladajú webové stránky, ktoré navštevujete. Tieto súbory zaberajú minimum pamäte a sú celkom neškodné. Ak webovú stránku navštívite opakovane, internetový prehliadač znovu načíta uložené súbory cookies a odošle ich späť webovej stránke alebo prvku, ktorý pôvodný súbor cookie vytvoril. Vďaka tomu nemusíte vždy zadávať rovnaké nastavenia alebo opäť načítavať celý obsah webstránok, ktorý sa už raz načítal predtým. Naše webové stránky používajú súbory cookies pre účel zabezpečenia ich funkčnosti (tzv. Essential cookies), súbory cookies pre analytické funkcie pre monitoring sledovanosti a ďalej súbory cookies pre účel zobrazovania relevantnej reklamy. Dáta, ktoré spracovávame na základe súborov cookies, sú anonymné, v žiadnom prípade neodhaľujú totožnosť návštevníka. K týmto súborom nemáme žiadny prístup, pretože pri reklamách a analýze návštevnosti ich automatickými procesmi využívajú spoločnosti Google a Facebook. Súbory cookie môže užívateľ spravovať vo vlastnom internetovom prehliadači. Návody na zakázanie alebo povolenie súborov cookies nájdete v menu Možnosti alebo Nástroje. V internetovom prehliadači máte možnosť spravovať súbory cookies týkajúce sa základných funkcií, zlepšovania webovej stránky, prispôsobovania a reklamy. Zakázanie súborov cookies spôsobí, že nebudete môcť používať určité základné funkcie webových stránok. Platnosť súborov typu "session cookies" vyprší okamžite po zatvorení internetového prehliadača. Trvalé súbory cookie, vrátane lokálnej prístupných objektov ("Flash cookies"), majú platnosť niekoľko dní, týždňov a mesiacov podľa ich účelu.  

3) Reklamné systémy

Na zobrazovanie relevantných reklám našich webstránok využívame reklamný online systém Google Ads. Prevádzkovateľom tejto služby je spoločnosť Google Inc., ktorá aj zhromažďuje všetky údaje spojené s funkčnosťou služby. Informácie sa zhromažďujú automaticky a používajú sa na relevantné zobrazovanie reklám v rámci reklamnej siete Google Ads, respektíve ďalších, ktoré v rámci služby prevádzkuje spoločnosť Google Inc. Za princípy funkčnosti relevantného zobrazovania reklám zodpovedá výhradne a jedine spoločnosť Google Inc. bez akejkoľvek možnosti nahliadania či iného spracovania údajov prevádzkovateľom tejto webovej stránky. Tieto informácie sa nijakým spôsobom nespájajú s osobnými údajmi používateľa a nepoužívajú sa na identifikáciu totožnosti používateľa. Rozsah automaticky zhromažďovaných informácií závisí od nastavenia internetového prehliadača používateľa. Používateľ by si mal skontrolovať nastavenia svojho prehliadača, aby zistil, aké informácie prehliadač sprístupňuje automaticky, alebo aby zmenil tieto nastavenia. V tejto súvislosti odporúčame prečítať si obsah v sekcii „Pomocník“ v internetovom prehliadači.  

4) Integrácia Facebooku na webových stránkach

Na webových stránkach využívame technológie spoločnosti Facebook, konkrétne: Facebook likebox - okno, prostredníctvom ktorého je možné stať sa odberateľom príslušnej stránky na sociálnej sieti Facebook. Pre riadne používanie tejto technológie nezhromažďujeme žiadna dáta o používateľoch, tieto údaje spracováva v rámci vlastných obchodných podmienok spoločnosť Facebook Facebook komentáre - pod každým článkom webového portálu je umiestnený plugin pre komentovanie. Pre riadne používanie tejto technológie nezhromažďujeme žiadna dáta o používateľoch, tieto údaje spracováva v rámci vlastných obchodných podmienok spoločnosť Facebook; používateľom zverejnený komentár, meno používateľa, profilová fotografia používateľa a odkaz jeho online profil na sociálnej sieti je však viditeľný pre každého iného návštevníka webového portálu. Tlačidlo Facebook like - tlačidlo pri článkoch, prostredníctvom ktorého je možné označiť v rámci pravidiel sociálnej siete Facebook obsah webového portálu titulom „páči sa mi“. Pre riadne používanie tejto technológie nezhromažďujeme žiadna dáta o používateľoch, tieto údaje spracováva v rámci vlastných obchodných podmienok spoločnosť Facebook.  

5) Newsletter

Súčasťou komunikačného kanála webových stránok je aj služba Newsletter, ktorá je zriaďovaná spoločnosťou The Rocket Science Group prostredníctvom jej služby Mailchimp. V rámci služby Newsletter zasiela vydavateľ prostredníctvom elektronickej pošty na adresu uvedenú používateľom (e-mailová adresa) informáciu vo forme elektronického listu (e-mail), ďalej iba „newsletter“. Služba Newsletter sa poskytuje bezplatne a je časovo neobmedzená. Podmienkou používania služby Newsletter je, aby používateľ vlastnil počítač alebo iné multimediálne zariadenie s internetovým pripojením a mal aktívny účet elektronickej pošty (e-mail). Prevádzkovateľom osobných údajov používateľov – jednotlivcov poskytnutých v súvislosti s používaním služby Newsletter je spoločnosť The Rocket Science Group prostredníctvom jej služby Mailchimp. Prevádzkovateľ webových stránok nie je vlastníkom a ani držiteľom e-mailových adries a ani ich neposkytuje ďalším spoločnostiam či osobám. Používateľ môže kedykoľvek, bez uvedenia dôvodu a bez toho, aby mu vznikli akékoľvek náklady, zmeniť predchádzajúcu adresu elektronickej pošty (e-mailová adresa), na ktorú sa zasiela newsletter alebo zrušiť službu Newsletter kliknutím na odkaz „Zrušiť odber“, ktorý sa nachádza v päte každého newsletteru a následne zrušenie tohto odberu po otvorení webstránky služby Mailchimp tento odber zrušiť.  

Platné od 24. 5. 2018, verzia 1.0.1


 
Save settings
Cookies settings