INZERCIA: Ochranné rúška s filtrom MeWe
Aktuálna mapa výskytu koronavírusu, počtu nakazených i vyliečených

Premiéra

Bentley Mulliner Bacalar obsahuje 5000-ročné drevo

Čítanie na < 1 minútu Zrušený ženevský autosalón nezabránil automobilke, aby odpremiérovala nový model aspoň na internete.

Značka Bentley predstavila úplne nový model Mulliner Bacalar s cenovkou dva milióny amerických dolárov, ktorého interiér obsahuje napríklad aj drevo staré päťtisíc rokov. Drevo bolo zakonzervované prirodzeným spôsobom samotnou prírodou, aby ho napokon výrobca nechal vydolovať a spracovať pre použitie v superluxusnom športiaku. Ten má nielen mimoriadnu cenu, ale i technické parametre.

Britské Bentley, ktoré patrí pod nemecký koncern Volkswagen, hovorí o svojom novom modeli ako o najvýnimočnejšom dvojdverovom Bentley modernej doby.

INZERCIA

Avizované päťtisíc rokov staré drevo bolo podľa slov výrobcu zachované vďaka prírodným procesom konzervácie a vyťažené priamo v Anglicku. Získať takýto materiál nie je nič jednoduché a rozhodne nie lacné, Bentley navyše muselo staré drevo nechať opracovať tak, aby si zachovalo svoj charakter, no pritom nepodliehalo rozkladu po tom, čo bolo vyslobodené z tisíce rokov starých močiarov.

Automobil môže pripomínať nie tak dávno predstavený koncept EXP100GT, využíva pritom podľa slov automobilky najvyspelejší dvanásťvalec na svete, 6.0 W12 TSI s maximálnym výkonom 650 koní a najvyšším krútiacim momentom závratných 900 Nm.

Dostali ste na nové Bentley chuť aj vy? Dvojmiestnych kabrioletov Briti vyrobia iba dvanásť kusov a všetky sú už dnes vypredané.

 

Prečítajte si aj:

    None Found