Táto stránka používa bezpečnostný certifikát SSL, zabezpečené pripojenie HTTPS, technológiu cookies, monitoruje návštevnosť a cieli reklamu. Cookies a sledovanie môžete vypnúť.

Premiéra

Čítanie na < 1 min.

Bentley Mulliner Bacalar obsahuje 5000-ročné drevo

Informácie o tomto príspevku

Vydané 4. marca 2020
Zverejnil

Obsahuje tieto témy: , , , , , ,

Ako hodnotíte tento príspevok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. 0

Značka Bentley predstavila úplne nový model Mulliner Bacalar s cenovkou dva milióny amerických dolárov, ktorého interiér obsahuje napríklad aj drevo staré päťtisíc rokov. Drevo bolo zakonzervované prirodzeným spôsobom samotnou prírodou, aby ho napokon výrobca nechal vydolovať a spracovať pre použitie v superluxusnom športiaku. Ten má nielen mimoriadnu cenu, ale i technické parametre.

Britské Bentley, ktoré patrí pod nemecký koncern Volkswagen, hovorí o svojom novom modeli ako o najvýnimočnejšom dvojdverovom Bentley modernej doby.

Avizované päťtisíc rokov staré drevo bolo podľa slov výrobcu zachované vďaka prírodným procesom konzervácie a vyťažené priamo v Anglicku. Získať takýto materiál nie je nič jednoduché a rozhodne nie lacné, Bentley navyše muselo staré drevo nechať opracovať tak, aby si zachovalo svoj charakter, no pritom nepodliehalo rozkladu po tom, čo bolo vyslobodené z tisíce rokov starých močiarov.

INZERCIA

Automobil môže pripomínať nie tak dávno predstavený koncept EXP100GT, využíva pritom podľa slov automobilky najvyspelejší dvanásťvalec na svete, 6.0 W12 TSI s maximálnym výkonom 650 koní a najvyšším krútiacim momentom závratných 900 Nm.

Dostali ste na nové Bentley chuť aj vy? Dvojmiestnych kabrioletov Briti vyrobia iba dvanásť kusov a všetky sú už dnes vypredané.

 

Prečítajte si aj:

Inzercia
Arg 365 – prémiové víno na každý deň | arg365.eu

Informácie o tomto príspevku

Vydané 4. marca 2020
Zverejnil

Obsahuje tieto témy: , , , , , ,

Ako hodnotíte tento príspevok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. 0