INZERCIA: Ochranné rúška s filtrom MeWe
INZERCIA: Ochranné rúška s filtrom MeWe
Aktuálna mapa výskytu koronavírusu, počtu nakazených i vyliečených

#koronavirus

Koronavírus nie je zábava, ale s nadhľadom ide všetko lepšie (fotogaléria kuriozít)

Humor je niečo, čo ľuďom vždy pomáhalo prekonávať ťažké časy. Inak to nie je ani dnes v súvislosti so šíriacim sa vírusom.

Ak sa jedná o tému koronavírusu, na jednej strane médiá a autority vytvárajú živnú pôdu pre vznik paniky, na druhej strane ľudia na internete berú celú vec na príliš ľahkú váhu. Mohlo by sa zdať, že ideálom bude tá známa zlatá stredná cesta, no nie je to celkom pravda. Ak existuje potenciál, že sa vírus COVID-19 rozšíri a bude spôsobovať úmrtia, čo sa preukázateľne deje, zabezpečovanie masívnych opatrení rozhodne zmysel má a radšej podľahnúť miernej panike, ako neskôr vyvodzovať zodpovednosť za nečinnosť.

Pravidelne aktualizovaná interaktívna mapa (zdroj) podrobne ukazuje rozšírenie koronavírusu v Európe a vo svete:

Téma koronavírusu by teda nemala byť niečím, čo by sme mali prehliadať. Je rozumné sledovať aktuálne dianie a tiež dbať na to, aby sme osobitne zamedzili ďalšiemu šíreniu vírusu. To znamená dbať na hygienu, necestovať zbytočne do miest, kde majú s vírusom problémy a v prípade, že sa vraciame z postihnutej oblasti, ostať avizované dva týždne v karanténe (teda doma), aby sa definitívne vylúčilo riziko nakazenia a ďalšieho šírenia.

Koronavírus sa však medzičasom stal natoľko bežnou témou, že na ňu ľudia začali nazerať s nadhľadom a robiť o nej vtipy. Mnohé sú zábavné, pretože reflektujú občas prehnanú paniku, ktorá sa prejavuje napríklad aj bezprecedentným vykupovaním hygienických potrieb, potravín a rúšok do zásoby.

Pripravili sme pre vás nasledovnú vtipnú galériu, ktorú by ste takisto mali prijať s rozumným nadhľadom. Nie je vtipné zabávať sa na utrpení ľudí, ktorí sa vírusom nakazili, ale práve humor je jeden zo spôsobov, akým sa môže spoločnosť vysporiadať s ťažkými časmi.

 

Fotogaléria:

 

 

Aktuálna mapa rozšírenia koronavírusu v Európe a vo svete