Táto stránka používa bezpečnostný certifikát SSL, zabezpečené pripojenie HTTPS, technológiu cookies, monitoruje návštevnosť a cieli reklamu. Cookies a sledovanie môžete vypnúť.

#koronavirus

Čítanie na 3 min.

Koronavírus nie je zábava, ale s nadhľadom ide všetko lepšie (fotogaléria kuriozít)

Informácie o tomto príspevku

Vydané 6. marca 2020
Zverejnil

Obsahuje tieto témy: , ,

Ako hodnotíte tento príspevok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. 0

Ak sa jedná o tému koronavírusu, na jednej strane médiá a autority vytvárajú živnú pôdu pre vznik paniky, na druhej strane ľudia na internete berú celú vec na príliš ľahkú váhu. Mohlo by sa zdať, že ideálom bude tá známa zlatá stredná cesta, no nie je to celkom pravda. Ak existuje potenciál, že sa vírus COVID-19 rozšíri a bude spôsobovať úmrtia, čo sa preukázateľne deje, zabezpečovanie masívnych opatrení rozhodne zmysel má a radšej podľahnúť miernej panike, ako neskôr vyvodzovať zodpovednosť za nečinnosť.

Pravidelne aktualizovaná interaktívna mapa (zdroj) podrobne ukazuje rozšírenie koronavírusu v Európe a vo svete:

Prečítajte si aj:

Téma koronavírusu by teda nemala byť niečím, čo by sme mali prehliadať. Je rozumné sledovať aktuálne dianie a tiež dbať na to, aby sme osobitne zamedzili ďalšiemu šíreniu vírusu. To znamená dbať na hygienu, necestovať zbytočne do miest, kde majú s vírusom problémy a v prípade, že sa vraciame z postihnutej oblasti, ostať avizované dva týždne v karanténe (teda doma), aby sa definitívne vylúčilo riziko nakazenia a ďalšieho šírenia.

INZERCIA

Koronavírus sa však medzičasom stal natoľko bežnou témou, že na ňu ľudia začali nazerať s nadhľadom a robiť o nej vtipy. Mnohé sú zábavné, pretože reflektujú občas prehnanú paniku, ktorá sa prejavuje napríklad aj bezprecedentným vykupovaním hygienických potrieb, potravín a rúšok do zásoby.

Pripravili sme pre vás nasledovnú vtipnú galériu, ktorú by ste takisto mali prijať s rozumným nadhľadom. Nie je vtipné zabávať sa na utrpení ľudí, ktorí sa vírusom nakazili, ale práve humor je jeden zo spôsobov, akým sa môže spoločnosť vysporiadať s ťažkými časmi.

 

Fotogaléria:

 

Inzercia
Arg 365 – prémiové víno na každý deň | arg365.eu

 

Aktuálna mapa rozšírenia koronavírusu v Európe a vo svete

 

 

Prečítajte si aj:

Informácie o tomto príspevku

Vydané 6. marca 2020
Zverejnil

Obsahuje tieto témy: , ,

Ako hodnotíte tento príspevok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. 0