Rok 2021 bude patriť Keanu Reevesovi

Keanu Reeves v plnom prúde natáča pokračovania svojich najlepších filmových sérii

Máte radi Keanu Reevesa a neviete v akých pripravovaných filmoch sa objaví? Tento článok vám dá zopár tipov.
Vydané 29. februára 2020 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , , ,

Lukáš Horák sa na stránkach UnitedLife.sk venuje filmom a hudbe. Zverejňuje správy o filmových novinkách nielen zo sveta marveloviek a DC-oviek, ale dáva čitateľom tipy na kvalitný obsah na streamovacích platformách a píše filmové recenzie.

Ak by mal niekto dostať cenu za najsympatickejšiu osobu na tomto svete, tak jednoznačne Keanu Reeves. Stretli ste už niekoho, kto by povedal: „ja nemá rád Keanu Reevesa!“ Ja veru nie. Je to jedna z tých hviezd Hollywoodu, na ktorej sa nepodpísalo množstvo slávy a zarobených peňazí. O to je to cennejšie, že jeho život nebol zrovna prechádzkou ružovou záhradou.

Prežil toho mnoho. Smrť najlepšieho priateľa River Phoenixa, smrť nenarodenej dcéry, rozpad manželstva a následne aj smrť exmanželky. Medzitým všetkým ešte aj jeho sestra ochorela na rakovinu. Táto udalosť ho naštartovala k podpore nadácií, ktoré pomáhajú ľuďom trpiacim týmto ochorením. Väčšina jeho zárobku z filmu Matrix išla do takýchto nadácií.

Toto všetko z neho spravilo človeka, ktorý dnes je takou hviezdou akou je. Chodí hromadnými dopravnými prostriedkami, prihovára sa bezdomovcom a baví sa s nimi ako s kamarátmi. Prípadne ak stretnete Keanu Reevesa v uliciach New Yorku, poprosíte ho o podpis no zistíte, že sa vám nemá na čo podpísať, Keanu si kúpi zmrzlinu a podpíše sa vám na bloček. True story.

Prečo toto všetko píšem? Lebo aj napriek tomu, že Keanu sa pomerne často objavuje vo filmoch, bude sa v nich objavovať ešte viac. Tento rok sa mihne v animovanom filme o populárnej špongii – The SpongeBob Movie: Sponge on the Run. Film sa má v kinách objaviť niekedy v priebehu roka. V auguste sa však vráti v pokračovaní legendárneho filmu Bill and Ted s názvom Bill and Ted Face the Music. V našich končinách sa nejedná až o tak populárne filmy, no v Amerike majú status kultu.

Ak sa vám to zdá málo, tak sa pripravte na rok 2021. Už teraz si môžete poznačiť do kalendára dátum 20.5.2021, ktorý sa dá označiť za deň Keanu Reevesa. Prečo? V tento deň budú mať premiéru hneď dva jeho filmy a nie len tak hocijaké. V oboch prípadoch ide o pokračovania populárnych filmových sérií, ktoré Reevesa preslávili najviac. John Wick a Matrix.

O pokračovaní Johna Wicka, toho ešte veľa nevieme. Názov, meno režiséra či herecké posily sú stále neznáme. Vieme len to, že pokračovania sa dočkáme 20.5.2021. Za to o Matrix 4 už toho vieme viac. Za posledné dni sa roztrhlo vrece s videami z natáčania. V najnovšom pokračovaní sa vrátia starí známi, čiže Keanu Reeves a Carrie Ann-Moss. K ním sa pridajú nové herecké posily ako Neil Patrick Harris známy aj ako Barney Stinson z How I Met Your Mother, Jessica Henwick (môžete poznať zo seriálu Iron Fist) alebo aj Jonathan Groff (Mindhunter). Nevrátia sa však Laurenc Fishburn a ani Hugo Weaving. To že sa už neukáže Fishburn by však nemalo znamenať, že v Matrix 4 neuvidíme jeho postavu Morpheusa. Do bližšie nešpecifikovanej role bol obsadený Yahya Abdul-Mateen II a povráva sa, že by mal stvárniť mladšiu verziu Morpheusa. Uvidíme čo je na tom pravdy.

Vyššie som spomínal množstvo uniknutých záberov z natáčania, takže čo by to bol za článok ak by tieto zábery neobsahoval:

Na videách teda môžeme vidieť, že nás čaká množstvo akčných sekvencii. Na poslednom videu môžeme vidieť aj samotného Keanu Reevesa. Je vidno, že jeho imidž vôbec nezmenili a tak to trochu pôsobí, že v novom Matrixe sa neobjaví Neo, ale John Wick. Na záver už môžem len dodať, že Matrix 4 narozdiel od predchádzajúcich častí režíruje už len jedna zo sesterského dua Wachovských (predtým bratské duo) a to konkrétne Lana Wachowski.

 

Pokračujte na ďalší príspevok »