Táto stránka používa bezpečnostný certifikát SSL, zabezpečené pripojenie HTTPS, technológiu cookies, monitoruje návštevnosť a cieli reklamu. Cookies a sledovanie môžete vypnúť.

AUTO

Čítanie na 2 min.

Niečo pre náročných: úchvatný Land Rover Defender V8

V tomto prípade cena nikoho nezaujíma.

Erik Stríž
Bratislava, Slovensko

Freelancer, novinár na voľnej nohe a špecialista na WordPress. Pre UnitedLife.sk pracujem ako autor a editor. V médiách pracujem od roku 2007 ako recenzent elektroniky, od 2010 aj ako motoristický novinár. Podstatnou súčasťou mojej práce je od roku 2014 aktívna dobrovoľnícka práca s telesne, duševne a mentálne hendikepovanými v DSSPKM a Tu sme doma, o.z.

Ako hodnotíte tento príspevok?

Priemerné hodnotenie 4 / 5. 1

Značka Land Rover koncom februára predstavila očakávaný model Defender V8, ktorý sa do predaja dostane koncom tohto roka.

Luxusný off-road s pohonom 4×4 je vybavené modernizovanou verziou preplňovaného motora V8 s o zdvihovým objemom valcov 5,0 litra, ktorý poskytuje maximálny výkon  na úrovni až 518 koní a akceleráciu z nuly na 100 km/h už za 5,2 sekundy.

Maximálna rýchlosť off-roadu je 240 km/h a rovnako maximalistické sú aj emisie oxidu uhličitého na úrovni až 327 g/km. Najprv sme si mysleli, že sa jedná o chybu v tlačovej správe, tento údaj však figuruje aj všade inde. Spotreba motora V8 je štandardizovaných 14,5 l/100km.

Land Rover Defender V8 110 a 90

Exteriér vozidla je vybavený jedinečnými estetickými detailmi, najmä štvorcovými koncovkami výfuku, 22-palcovými kolesami a prednými brzdovými strmeňmi Xenon Blue v nápadnom modrom vyhotovení.

Pre tých, ktorí chcú to najlepšie z najlepšieho, bude k dispozícii aj  edícia Carpathian Edition modelu Defender V8, ktoré zaujme špeciálny lakom Carpathian Grey s kontrastnou strechou, kapotou a zadnými dverami v čiernej farbe Narvik Black.

INZERCIA

Okrem iných vylepšení je novinka vybavená povrchovými štítkami s označením V8 Carpathian Edition.

Defender V8 bude k dispozícii v karosárskych vyhotoveniach 90 aj 110. 90 je trojdverová verzia, 110 je päťdverový variant.

Land Rover Defender V8 110

Land Rover Defender V8 90

 

Prečítajte si aj:

Ako hodnotíte tento príspevok?

Priemerné hodnotenie 4 / 5. 1