Najkrajšie grécke ostrovy, ktoré musíte navštíviť

Santorini   Tento romantický ostrov netreba predstavovať – je pravdepodobne najznámejší grécky ostrov, a je obľúbeným miestom pre romantické dovolenky, medové týždne, a svadby v zahraničí. Santorini, jeden z Kykladských ostrovov, vďačí za svoju dramatickú scenériu sopke, ktorá vybuchla približne v roku 1640 pred Kristom. Môžete tu sledovať jedny z najkrajších západov slnka na svete,… Prečítať celé

Santorini. Zdroj: trivago.com

Santorini

Môžete tu sledovať jedny z najkrajších západov slnka na svete, vyhrievať sa na plážach s červeným, čiernym a zeleným pieskom, a vychutnávať si kontrasty bielej kykladskej architektúry s tmavomodrou farbou Egejského mora.

Užite si jedno z najikonickejších prostredí a vydajte sa do Oia na popoludňajšiu prechádzku po tomto nádhernom meste na vrchole útesu.

INZERCIA

Rodos. Zdroj: pelipecky.sk

Rodos

Jeden z najväčších a aj najobľúbenejších gréckych ostrovov Rodos, má množstvo úžasných miest, ktoré môžete vidieť a užiť si tam nezabudnuteľné zážitky.

Pre nadčasovú krásu a pôsobivú históriu je Rodos ostrovom, ktorý sa rozhodne oplatí navštíviť. Prejdite sa po stredovekom Starom Meste, obdivujte prístav Mandraki a nechajte sa uchvátiť Akropolou v Lindose.

Tu zanechali svoje stopy Byzantínci, Gréci, Benátčania a Turcim a nie sú to len stáročné ruiny, čo robia tento ostrov tak obľúbeným, no nájdete tu nádherné piesočné pláže, tradičné taverny a rôzne atrakcie, ako je napríklad Údolie motýľov.

Kréta. Zdroj: nomadandinlove.com

Kréta

Kréta, najväčší grécky ostrov, ponúka množstvo úžasných vecí, ktoré môžete vidieť a robiť.

Je to jeden z tých ostrovov, ktorých preskúmanie trvá viac ako pár dní, no nenechajte sa tým odradiť – znamená to len, že je toho viac, čo môžete vidieť.

Rozhodne sa oplatí navštíviť pláž Seitan Limania,  jednu z najlepších pláží s čarovnými zátokami na ostrove.

Na obed a prechádzku zamierte do historického prístavu Chania, a nezabudnite si rezervovať lístky na návštevu neuveriteľného paláca Knossos.

Minojský palác Knossos je nádherný, no tým sa to na Kréte s históriou rozhodne nekončí! Po celom ostrove nájdete ohromujúce staroveké miesta, ako sú napríkôad Aptera a Malia. 16 km dlhá roklina Samariá sa hemží pútnikmi, no je tu aj ďalších 50 kaňonov, ktoré môžete preskúmať. Jedna z najkrajších túr vedie cez roklinu Aradena a končí v Marmare, priesvitnej zátoke v Líbyjskom mori.

Korfu. Zdroj: look-travels.com

Korfu

Iónsky ostrov Korfu, ovplyvnený minulou benátskou, francúzskou a britskou nadvládou, je plný histórie a zároveň ponúka jedny z najkrajších pláží v Grécku.

So svojimi pastelovými dedinami, zvlnenými olivovými hájmi a veľkolepými panskými sídlami nápadne pripomína Toskánsko – no s bonusom, že sa na ostrove nachádzajú niektore z najlepších pláží v Európe.

Kefalónia. Zdroj: ruta-patagonia.com

Kefalónia

So svojimi skrytými plážami, uvoľnenou atmosférou a úžasnou krajinou je Kefalonia jednoznačne jedným z najlepších gréckych ostrovov.

Je to pokojné, tiché a skvelé miesto na aktívnu dovolenku, kde sa môžete venovať napríklad turistike, jazde na kajaku, ale zároveň tu nájdete a mnoho špičkových wellness rezortov.

Voňavé borovice, rozsiahle kopce, dramatická scenéria pobrežia a mliečnobiele pláže robia z tohto ostrova ideálne miesto na nezabudnuteľnú dovolenku.

Skiathos. Zdroj: hotels.com

Skiathos

Skiathos je rozlohou menší ostrov, no zaručene si vás získa – najmä piesočnatými plážami s jemným pieskom, uvoľnenou atmosférou a priateľskými ľuďmi.

Ostrov má jedny z najkrajších pláží v Grécku, pričom najslávnejšie a najrušnejšie sú na juhu. Pláže sú lemované hustými stromami a tyrkysovou vodou, a tie na severe ostrova, kam sa dá dostať len strmou kľukatou cestou cez borovicové háje, sú drsnejšie a ošľahané vetrom, no o nič menej idylické.

Zakynthos. Zdroj: brenna.cz

Zakynthos

Zakynthos, posadený v Iónskom mori, je jedným z nafamóznejších gréckych ostrovov, ktorých návštevu rozhodne neoľutujete.

Obľúbené pláže na Zakynthose sú malá Xigia s bublajúcimi podvodnými prameňmi, a skalnaté Porto Limnionas s ležadlami vklinenými medzi skaly, a slnečníkmi s palmovými listami umiestnenými medzi borovicami.

Skinari je východiskovým bodom pre výlety loďou k najznámejším pamiatkam, Modrým jaskyniam a pláži Shipwreck Beach.

Veľká časť južného pobrežia je prírodnou rezerváciou, kde sa v piesku liahnu ohrozené korytnačky.

Na Zakynthose sa oplatí navštíviť aj pláže Navajo a Gerakas, a dedinku Exo Hora s najstaršou olivou na ostrove. V dedinkách Macherado a Volimes môžete vidieť tradičný spôsob života Grékov. Na ostrove je množstvo obľúbených dovolenkových destinácií, ako napríklad Argassi, Vassilikos či Gerakas.