Technológie

Microsoft predstavil vylepšený Surface Duo 2

Spoločnosť Microsoft predstavila druhú generáciu svojho skladacieho smartfónu. Dva roky po vydaní smartfónu Surface Duo prichádza s novou verziou Surface Duo 2. Ten prešiel mnohými vylepšeniami: dostal lepší fotoaparát, procesor aj displej a väčšiu batériu. Jeho cena začína na 1 499 dolároch a zákazníci si ho môžu predobjednať už teraz. Spolu so Surface Duo 2… Prečítať celé
Vydané 26. septembra 2021 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , , , , , ,

Spoločnosť Microsoft predstavila druhú generáciu svojho skladacieho smartfónu. Dva roky po vydaní smartfónu Surface Duo prichádza s novou verziou Surface Duo 2. Ten prešiel mnohými vylepšeniami: dostal lepší fotoaparát, procesor aj displej a väčšiu batériu. Jeho cena začína na 1 499 dolároch a zákazníci si ho môžu predobjednať už teraz. Spolu so Surface Duo 2 spoločnosť tiež predstavila aj Surface Laptop Studio, Surface Pro 8, Surface Go 3 a Surface Slim Pen 2.

V roku 2019 spoločnosť Microsoft predstavila skladací smartfón Surface Duo. Zariadenie sa skladalo z dvoch displejov spojených pántom. Napriek tomu, že zariadenie okamžite zaujalo technologických nadšencov, mnohí používatelia sa sťažovali na softvér zariadenia, ktorý sa zdal byť nedokončený. Microsoft sa teda pokúsil o nápravu a vytvoril Surface Duo 2.

"Microsoft

 

Lepší fotoaparát

Medzi najväčšie zmeny, ktorými spoločnosť Microsoft vylepšila Surface Duo 2 určite patrí systém fotoaparátov. Nová generácia obsahuje tri objektívy, zatiaľ čo predchodca tohto smartfónu mal iba jeden. Ten sa dokonca nachádzal na prednej strane zariadenia spolu s displejom, a teda pri fotení bolo nutné sklopiť displej dozadu. Microsoft tentokrát umiestnil fotoaparát na zadnú stranu zariadenia rovnako ako na tradičných smartfónoch. Hlavný fotoaparát má 12 MPx s clonou f/1,7 a dopĺňa ho 12 MPx fotoaparát s teleobjektívom. Tretí fotoaparát má 16 MPx a ultraširokouhlý objektív s optickou stabilizáciou.

Väčší displej, ale podobný dizajn

Surface Duo 2 má rovnaký dizajn ako jeho predošlá verzia. Skladá sa z dvoch 5,8 palcových AMOLED displejov oddelených pántom, ktoré dokopy vytvárajú obrazovku s uhlopriečkou 8,3 palca. Kvalita displeja je vynikajúca, rovnako ako jas s maximálnou hodnotou 800 nitov, ktorý zaistí výbornú viditeľnosť obrazu aj vo vonkajšom prostredí. Oba displeje majú obnovovaciu frekvenciu 90 Hz. V mieste pántov má zariadenie lištu na ktorej zobrazuje stav batérie, upozornenia a čas, keď sú displeje v zatvorenej polohe. Smartfón je svojou konštrukciou skladajúcou sa z dvoch oddelených displejov primárne zameraný na ľudí, ktorí na svojich zariadeniach pravidelne vykonávajú viac úloh naraz. Telo zariadenia je zo skla s výnimkou bočného rámu, ktorý je z kovu. Je k dispozícii v dvoch farbách: bielej – Glacier a čiernej – Obsidian. Spoločnosť Microsoft oznámila, že smartfón má odolnosť IPX1 čo znamená, že je odolný voči vertikálne padajúcim kvapkám.

"Dva

 

Výkon, pamäť a úložisko

Najnovší model smartfónu dostal výkonnejší procesor Qualcomm Snapdragon 888, ktorý mu poskytne dostatok výkonu pre spustenie viacerých aplikácií zároveň na oboch obrazovkách. Rovnaký procesor má napríklad aj zariadenie Z Fold 3 od Samsungu. V smartfóne sa nachádza operačný systém Android 11. Zariadenie Surface Duo 2 je štandardne dodávané s 8 GB pamäte RAM a tiež je k dispozícií podpora 5G a NFC. Smartfón bude možné kúpiť s veľkosťou úložného priestoru: 128 GB, 256 GB a 512 GB.

Dlhšia výdrž batérie

Spoločnosť Microsoft v novej generácií vylepšila aj výdrž batérie. V porovnaní s predchodcom má Surface Duo 2 zvýšenú kapacitu batérie takmer o 1 000 mAh až na 4 449 mAh. Spoločnosť tiež v novom zariadení zvýšila aj rýchlosť nabíjania. Nový model je možné nabíjať až 23 W, avšak nabíjačka súčasťou balenia nie je. Zákazník si ju bude musieť kúpiť samostatne. Smartfón tiež, bohužiaľ, nepodporuje bezdrôtové nabíjanie.

 

 

Zdroje: CNETWindows Central, XDA Developers

Pokračujte na ďalší príspevok »Poradňa

Operatívny leasing: Prečo sa oplatí?

  • Táto stále populárnejšia forma prenájmu vozidiel sa oplatí nielen firmám, ale aj jednotlivcom. Predpoklad, že operatívny leasing sa oplatí, len ak kupujete väčší počet vozidiel, je už dávno nesprávny. Stojí za to zamyslieť sa, či práve takáto cesta nie je pre vás tá najvhodnejšia. Zistite, prečo je operatívny leasing lepšia možnosť, ako financovať kúpu nového vozidla z vlastných zdrojov.
  • Titulná fotografia: freepick.com