Natáčanie kultových pokračovaní prinieslo kopu noviniek

Matrix 4 a John Wick 4 budú mať toho spoločného viac ako len Keanu Reevesa

Okolo pripravovaných filmov Matrix 4 a John Wick 4 sa vyskytlo množstvo noviniek. Nie všetky sú však pozitívne.
Vydané 3. mája 2020 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , , , , , ,

Lukáš Horák sa na stránkach UnitedLife.sk venuje filmom a hudbe. Zverejňuje správy o filmových novinkách nielen zo sveta marveloviek a DC-oviek, ale dáva čitateľom tipy na kvalitný obsah na streamovacích platformách a píše filmové recenzie.

Okolo Keanu Reevesa sa zase toho veľa deje. Teda jeho pripravovaných filmov Matrix 4 a John Wick 4  – a je ich naozaj dosť, no nie všetky vás potešia.

Začnime tým lepším. Vyzerá to tak, že Keanu Reeves nebude tým jediným, čo bude spájať očakávane snímky Matrix 4 a Jonh Wick 4.

Podľa najnovších správ sa na režírovaní nového pokračovania Matrix podieľajú aj režiséri Johna Wicka Chad Stahelski a David Leitch. Obaja však vo svete Matrixu nie sú žiadni nováčikovia. Obaja sa podieľali už na pôvodnej trilógií ako kaskadéri, ale aj ako second unit. Neviete čo je to second unit? Mali na starosti natáčanie doplnkových scén. Zjednodušené povedané, to na čo nemali čas režiséri, to dostalo na starosti second unit. Zväčša išlo len o menej významné konverzačné scény alebo zábery na krajinu.

Tentokrát však majú trocha inú úlohu. Avšak úplne jasnú. Dostali na starosť akčné scény. To je, myslím, dostatočnou zárukou, že sa bude na čo pozerať.

Leitch má dokonca natočiť pre Netflix filmovú verziu The Division. Teraz určite ostali v pozore všetci gameri, lebo ide o veľmi obľúbenú akčnú hru od Ubisoftu. Jej premiéra však bola pre koronavírus odložená až na leto 2021. Leitch mal teda dostatok voľného času a tak sa upísal Matrixu 4.

A čo Chad Stahelski? Okrem toho, že sa podieľa na natáčaní Matrixu, mal v týchto týždňoch v plnom prúde natáčať nového Johna Wicka. Lenže skôr, ako sa spustila produkcia, prišiel koronavírus a všetko zastavil. Tu sa dostávame k smutnej novinke. Z uvedených dôvodov sa premiéra posunula až na máj 2022.

To znamená, že deň, kedy mali naraz prísť do kín obidva snímky Keanu Reevesa, sa nestane realitou.

Aj keď sa skončí situácia okolo koronavírusu a všetko sa vráti do normálu, ani tak sa John Wick nebude môcť začať natáčať. Bude sa musieť počkať až kým skončí natáčanie Matrix 4.

Má to však malú výhodu. Chad Stahelski má aspoň viac času na dokončenie scenára tak, aby bol spokojný s každým detailom. Okrem toho sa vyjadril, že Keanu Reeves má za sebou ešte len mesiac natáčania Matrix 4.

V súvislosti so scenárom Chad prezradil aj to, že nápad na pripravované pokračovanie dostal počas propagácie trojky. John Wick sa bude o čosi viac pohybovať vo vodnom prostredí. Inak povedané, časť deja sa určite bude odohrávať pod vodou. Každé ďalšie pokračovanie doteraz bolo šialenejšie než to predtým, takže toto vyjadrenie dáva celkom zmysel.

 

 

Pokračujte na ďalší príspevok »Príbehy slávnych

From Zero to Hero – ako sa z ľudí na dne stali superboháči

  • Cesta k úspechu býva neraz tŕnistá. Presvedčili sa o tom aj mnohé slávne osobnosti, ktorých meno dnes pozná značná časť svetovej populácie.
  • Ako sa Ralph Lauren stal svetovou módnou ikonou? Je kľúčom k úspechu tvrdá práca, dobrý nápad a jasný cieľ, alebo ide len o dielo náhody? V skutočnosti je to kombinácia všetkých týchto faktorov.