CLUB30

Ľubomír Šoltýs pre CLUB30 o tom, ako vidieť príležitosti a nie problémy

Pozvanie na rozhovor do CLUB30 prijal Ľubomír Šoltýs, investičný bankár a spoluzakladateľ spoločnosti WOOD & COMPANY.
Vydané 9. decembra 2020 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , , , , , , ,

Ak chceme vychovať novú generáciu úspešných lídrov, musíme začať už dnes. Túto úlohu na seba vzali podnikatelia, členovia CLUB30, ktorí sa zaviazali odovzdať svoje know-how mladým šikovným ľuďom.

Platforma pre osobnostný rozvoj

CLUB30 (www.club30.sk) je projekt, ktorý má za cieľ vytvoriť kompaktnú a spoľahlivú platformu pre práve takéto vzdelávanie mladých ľudí. Vybrané osobnosti z podnikateľského prostredia sa zaviazali, že zadarmo formou stáží a priebežného vzdelávania ukážu mladým ľuďom, na čo sa majú sústrediť, ako systematicky pracovať na vlastnej budúcnosti, ako pracovať so sebou i ostatnými ľuďmi. Základom je nielen komunikácia, ale aj uvedomenie si vlastnej hodnoty.

Naším cieľom nie je nahradiť tradičné vzdelanie,“ uvádza Club30 na svojich stránkach. „Naším cieľom je doplniť vzdelanie o praktické skúsenosti a pomôcť odhaliť seba samého. To, čo člena charakterizuje, v čom je jedinečný.“

Ako Club30 ďalej uvádza, jeho zámerom nie je nútiť každého, aby sa stal podnikateľom, ale identifikovať mladých, šikovných a ambicióznych ľudí, ktorí majú chuť zmeniť svet.

Čo to znamená v praxi?

Členovia klubu ponúknu svoje svoje znalosti a skúsenosti adeptom tým, že ich príjmu priamo medzi seba do každodennej práce. Mladí ľudia sa tak zúčastnia samotného chodu firmy, ako aj rozhodovacích procesov a komunikácie, ktorá vo vnútri firmy prebieha. Adepti sa tak bez záväzku, že raz budú v danej firme musieť pracovať ako zamestnanci, môžu oboznámiť s vedením firiem a ľudí ešte skôr, ako im to umožní ich vlastný kariérny postup. Majú možnosť poučiť sa na chybách iných a nájsť si svojho mentora.

Takýmto spôsobom sa môžu vytvoriť dokonalé základy pre úspešnú novú generáciu slovenských lídrov, ktorí raz povedú nielen firmy, ale i celú krajinu.

Ako sa zapojiť do projektu Club30?

Poznáte niekoho, kto je ideálnym adeptom do Club30? Alebo ste to práve vy? Dajte o ňom alebo o sebe vedieť priamo zakladateľom Clubu30 prostredníctvom nasledovného formulára ešte dnesNajprv však absolvujte testy osobnosti, ktoré Club30 vyžaduje. Nejedná sa o testy na päť minút, vyžadujú si dobrú znalosť anglického jazyka a trpezlivosť.

Jedná sa o prvý filter, ktorý oddelí motivovaných ľudí od tých, ktorí len námatkovo skúšajú, kde sa raz možno môžu uplatniť.

Club30 totiž nie je pre každého – je len pre každého perspektívneho, ambiciózneho a ochotného sa učiť.