Filmová novinka

Klan Gucci – do kín prichádza atraktívna novinka Ridleyho Scotta

Klan Gucci (House of Gucci) prichádza na plátna kín Herecké obsadenie pripravovaného filmu Ridleyho Scotta si zahrá postavy jednej z najslávnejších módnych rodín. Film bol natočený podľa knihy z roku 2001 – The House of Gucci: A Sensational Story of Murder, Madness, Glamour, and Greed od Sary Gay Forden. Mladého Maurizia Gucciho rodinný podnik veľmi neláka, a… Prečítať celé
Vydané 14. novembra 2021 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , , ,

Klan Gucci (House of Gucci) prichádza na plátna kín

Herecké obsadenie pripravovaného filmu Ridleyho Scotta si zahrá postavy jednej z najslávnejších módnych rodín. Film bol natočený podľa knihy z roku 2001 – The House of Gucci: A Sensational Story of Murder, Madness, Glamour, and Greed od Sary Gay Forden.

Mladého Maurizia Gucciho rodinný podnik veľmi neláka, a tak majú skutočnú moc v rodine jeho otec Rodolfo a strýko Aldo. Ak sa chce nová Mauriziova mnaželka stať skutočnou „silou v klane Gucci“, bude musieť postaviť zvyšok rodiny proti sebe. Novonadobudnutá zlosť sa však pretaví aj do vzťahu manželov a Patriziin hnev sa premení na vražedný.

Klan Gucci vyrozpráva udalosti, ktoré viedli Patriziu Reggiani k tomu, aby najala nájomného vraha na jej vtedajšieho bývalého manžela Maurizia Gucciho. Celovečerný film sa tak zameria na vraždu vnuka módneho návrhára Guccia Gucciho (zakladateľa módneho domu Gucci).

Kontroverzná filmová snímka dorazí do kín 24.novembra (u nás 25.11.2021).

 

 

Adam Driver a Lady Gaga ako Maurizio Gucci a Patrizia Reggiani Zdroj:sk.pinterest.com

Hviezdne obsadenie

Ústredným párom sa stali Lady Gaga ako Patrizia Reggiani a Adam Driver ako Maurizio Gucci. Al Pacino (Aldo Gucci), Jared Leto (Paolo Gucci) a Jeremy Irons (Rodolfo Gucci) si zahrali ďalších členov rodiny Gucci. Camille Cottin sa zhostila roly Paoly Franchi, novej partnerky Maurizia. Ostrieľaná herečka Salma Hayek sa zasa predvedie ako Pina Auriemma, blízka priateľka Patrizie a zároveň spolupáchateľka Mauriziovej vraždy.

Prvý trailer k filmu bol zverejnený približne v polovici tohto leta a ten najnovší fanúšikov potešil len prednedávnom – celkové natáčanie bolo ukončené v máji tohto roka. Samotná Lady Gaga sa o túto novinku podelila na svojom instagramovom účte, keď v tom istom mesiaci zverejnila fotografiu s režisérom Scottom.

 

Lady Gaga naznačila ukončenie natáčania filmu House of Gucci na svojom instagrame. Zdroj:instagram.com

Do dňa premiéry si diváci budú musieť vystačiť s filmovými plagátmi od spoločnosti MGM.

 

Prístup k archívom Gucci

Atraktivitu filmu nepochybne zvyšujú aj prepracované kostýmy. Súčasný výkonný riaditeľ spoločnosti Gucci Marco Bizzari pre Women’s Wear Daily (americké módne noviny založené v roku 1910) potvrdil, že spoločnosť poskytla produkcii „úplnú tvorivú slobodu“. Umožnila im taktiež prístup k archívom módneho domu, ktoré zahŕňali ich šatník a rekvizity.

 

Lady Gaga ako pomstychtivá exmanželka

Gaga sa zhostila úlohy Patrizie Reggiani, manželky Maurizia Gucciho (Adam Driver), ktorá bola stíhaná a napokon aj odsúdená za zosnovanie vraždy bývalého manžela. Okrem toho, že film mapuje tri desaťročia rodiny pochádzajúcej z prostredia najvyššej módy, sleduje udalosti a následky atentátu na Gucciho z roku 1995.

Skutočná Reggiani bola v roku 1998 odsúdená na 29 rokov väzenia za objednanie si vraždy. Aj keď počas celého procesu svoju vinu popierala, po jej prepustení v roku 2016 (za dobré správanie) sa k činu priznala.

V novembri 2019 sa objavili prvé informácie o najnovšej úlohe Lady Gagy, avšak až v apríli 2020 bolo potvrdené, že MGM kúpila práva na drámu, ktorá bude mať premiéru v tomto roku na deň vďakyvzdania. Ridley Scott produkoval film spoločne s manželkou Gianninou Facio – Scott (herečka a producentka).

Herecký výkon Gagy pochválila aj Salma Hayek v rozhovore pre americký týždenník Variety: „Je neuveriteľne talentovaná, neuveriteľne inteligentná. A k tomu všetkému má ďalšie schopnosti, ktoré nemá každý skvelý herec – napríklad dobrý prízvuk. Jej úroveň odhodlania – v živote som videla možno raz alebo dvakrát niekoho ako je ona, niekoho, kto skutočne stelesňuje svoju postavu.“

 

Zmiešané reakcie kritikov

Aj keď sú komentáre kritikov rôznorodé, mnohí z nich nešetrili chválami. Erik Davis (americký spisovateľ, kritik z FandangoRotten Tomatoes) dokonca film prirovnal ku kultovému Krstnému otcovi (The Godfather). Film mal totiž už svoju londýnsku premiéru, a to 9. novembra na Leicester Square.

Klan Gucci

Zdroj:twitter.com

 

 Avšak zakladateľ We Live Entertainment Scott Menzel, už natoľko entuziastický nebol.

„House of Gucci je nafúknutý a nerovnomerný neporiadok, ktorý pôsobí ako dva rôzne filmy v jednom. Každý jeden člen obsadenia pôsobí, akoby bol v inom filme. Okrem Al Pacina, ktorý, ako sa zdá úlohu pochopil a slúžil ako MVP – most valuable player (najviac hodnotný hráč) filmu.“

Zdroj:twitter.com

Zdroje: www.townandcountrymag.com , variety.com , www.nytimes.com , www.harpersbazaar.com

Pokračujte na ďalší príspevok »Príbehy slávnych

From Zero to Hero – ako sa z ľudí na dne stali superboháči

  • Cesta k úspechu býva neraz tŕnistá. Presvedčili sa o tom aj mnohé slávne osobnosti, ktorých meno dnes pozná značná časť svetovej populácie.
  • Ako sa Ralph Lauren stal svetovou módnou ikonou? Je kľúčom k úspechu tvrdá práca, dobrý nápad a jasný cieľ, alebo ide len o dielo náhody? V skutočnosti je to kombinácia všetkých týchto faktorov.