Super Bowl 2020

Jason Momoa ako plešatý vychudnutý chlap: najvydarenejšia reklama Super Bowlu je na svete

Toto je jedna z reklám, ktoré sa zapíšu do dejín marketingu.
Vydané 3. februára 2020 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , ,

Super Bowl je pre Spojené štáty americké športovou udalosťou roka a s miliónmi divákov je to veľká príležitosť aj pre spoločnosti, aby zacielili reklamu na čo najviac ľudí. Reklamy, ktoré sa odvysielajú počas Super Bowlu, stoja milióny dolárov a preto do nich inzerenti vkladajú veľké investície, pracujú na nich najlepšie reklamné agentúry sveta.

Je to aj prípad reklamy na spoločnosť Rocket Mortgage, ktorá si najala herca Jasona Momoa, aby sa v krátkom spote ukázal v podobe, ktorá je pre neho najpohodlnejšia. V tomto prípade to znamená vyzutie zvýšených topánok, umelých svalov a parochne, ktorá zakrýva rozsiahlu plešinu. Odkaz reklamy je jednoznačný: aby ste mali priestor, v ktorom budete sám sebou, potrebujete dom – a teda hypotéku, ktorú vám poskytne práve táto spoločnosť.

Sledovanosť Super Bowlu síce v posledných piatich rokoch klesala, no stále je fascinujúca. Podľa portálu statistica.com si Super Bowl pozrelo v roku 2015 až 114,4 miliónov divákov, zatiaľ čo v roku 2019 toto číslo kleslo na stále úžasných 98,2 miliónov. To je viac ako dvanásťnásobok celého obyvateľstva Slovenska.

Super Bowl je šampionát športovej ligy National Football League (NFL), čo je najväčšia a najprestížnejšia liga amerického futbalu pozostávajúca z 32 klubov z rôznych amerických miest.

 

https://www.youtube.com/watch?v=g2ERWFMLptw

https://www.youtube.com/watch?v=s3u9lrWChUg

Ako sa vyrábala reklama s Jasonom Momoom?

https://www.youtube.com/watch?v=cCVftPzNB8A

Pokračujte na ďalší príspevok »