Technológie

Google už nie je najnavštevovanejšou stránkou, predbehol ho TikTok

Spoločnosť CloudFlare zverejnila údaje o návštevnosti webových stránok za rok 2021. Už niekoľko rokov bol najnavštevovanejšou webstránkou Google.com. Ľudia po celom svete denne používajú Google na vyhľadávanie informácií a preto prvenstvo Googlu v minuloročných rebríčkoch návštevnosti určite nikoho neprekvapilo. V rebríčku sú pod Google.com zaradené aj všetky jeho funkcie ako Google Maps, Translate, Photos, Flights,… Prečítať celé
Vydané 31. decembra 2021 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , , , ,

Spoločnosť CloudFlare zverejnila údaje o návštevnosti webových stránok za rok 2021. Už niekoľko rokov bol najnavštevovanejšou webstránkou Google.com. Ľudia po celom svete denne používajú Google na vyhľadávanie informácií a preto prvenstvo Googlu v minuloročných rebríčkoch návštevnosti určite nikoho neprekvapilo. V rebríčku sú pod Google.com zaradené aj všetky jeho funkcie ako Google Maps, Translate, Photos, Flights, Books a News. Tento rok sa však Google.com na prvom mieste neocitol – predbehol ho TikTok.

Najnavštevovanejšou stránkou roku 2021 je TikTok

Spoločnosť Cloudflare zaoberajúca sa webovou infraštruktúrou a zabezpečením webových stránok zaradila tento rok TikTok v rebríčku návštevnosti webových stránok pred Google. Pre TikTok je to oproti minulému roku obrovský skok. Google.com sa v roku 2020 umiestnil na prvom mieste, zatiaľ čo TikTok bol až na 7. mieste.

TikTok je najnavštevovanejšou stránkou roku 2021 [Unsplash]

TikTok je najnavštevovanejšou stránkou roku 2021 [Unsplash]

Podľa spoločnosti CloudFlare TikTok prvýkrát predbehol Google v návštevnosti vo februári tohto roku. Tento rok sa tak TikTok stal jedinou neamerickou spoločnosťou, ktorá sa dostala do prvej desiatky v rebríčku návštevnosti od spoločnosti CloudFlare.

Ako sme už spomenuli, Facebook sa prepadol z druhého na tretie miesto, za ním sa umiestnil Microsoft na štvrtom mieste, Apple na piatom, Amazon na šiestom a Netflix na siedmom mieste. YouTube bol tento rok ôsmy v poradí, Twitter deviaty a WhatsApp desiaty. Instagram tento rok z Top desiatky vypadol.

10 najobľúbenejších domén 2021:
1. TikTok.com
2. Google.com
3. Facebook.com
4. Microsoft.com
5. Apple.com
6. Amazon.com
7. Netflix.com
8. YouTube.com
9. Twitter.com
10. WhatsApp.com

V rebríčku návštevnosti spoločnosť CloudFlare zohľadňovala množstvo faktorov. Spoločnosť vysvetlila, že sa návštevnosť vypočítavala analýzou súhrnných údajov a výsledky sú kombináciou popularity, percentuálnej zmeny návštevnosti a zmeny hodnotenia počas sledovanej doby. V rebríčku sú domény zoskupené pod ich najznámejšiu verziu. Spoločnosť tiež uviedla, že servery s pornografiou sú z hodnotenia vylúčené.

INZERCIA

Najsťahovanejšia aplikácia

Podľa novej správy spoločnosti Apptopia je TikTok tiež najsťahovanejšou aplikáciou z kategórie sociálnych sietí na svete. Dokopy dosiahol v roku 2021 656 miliónov stiahnutí. Po ňom nasledujú aplikácie sociálnych médií akými sú Instagram, Facebook, ale aj aplikácie na komunikáciu WhatsApp a Telegram.

Aplikácia TikTok [Unsplash]

Populárna aplikácia [Unsplash]

Čo je TikTok?

TikTok je aplikácia a sociálna sieť na vytváranie a zdieľanie krátkych videí, ktorú vlastní čínska spoločnosť ByteDance. Aplikácia umožňuje používateľom vytvárať krátke videá v rozsahu 3 sekúnd až 5 minút. Na čínskom trhu je aplikácia známa pod názvom Douyin.

Tento rok sa TikTok stal najpopulárnejšou webovou stránkou medzi sociálnymi médiami a najnavštevovanejšou stránkou vôbec. Nepopierateľne teda došlo počas pandémie k prudkému nárastu jeho popularity. Podľa niektorých štatistík mala počas pandémie popularita platformy vzrásť až o 180% medzi 15-25 ročnými ľuďmi. Oproti minulému roku sa medzi návštevnosťou sociálnych sietí umiestnil Facebook.com na druhom mieste a YouTube.com si udržal svoje tretie miesto. Samozrejme, v počte používateľov Facebook stále vedie.

 

Zdroje: Business Insider, Gadgets 360, PC Gamer, CNET, UPI.com, CloudFlare

Pokračujte na ďalší príspevok »