Bola Cruella vždy tou diabolskou a zlou záporáčkou?

Emma Stone je Cruella De Vil! Máme dočinenia s novým Jokerom?

Disney pokračuje v oživovaní svojich starých animákov. Aj keď tentokrát je to trošku inak. Po Popoluške, Kráske a Zvierati, Aladinovi a Levom Kráľovi prišla na rad záporná postava zo 101 dalmatíncov. Prečo záporná postava? Prečo nie 101 dalmatíncov? Nuž, ide o to, že vlastný film dostala práve záporná postava Cruella De Vil. Dopadlo to fiaskom?… Prečítať celé
Vydané 17. júna 2021 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , , , ,

Lukáš Horák sa na stránkach UnitedLife.sk venuje filmom a hudbe. Zverejňuje správy o filmových novinkách nielen zo sveta marveloviek a DC-oviek, ale dáva čitateľom tipy na kvalitný obsah na streamovacích platformách a píše filmové recenzie.

Disney pokračuje v oživovaní svojich starých animákov. Aj keď tentokrát je to trošku inak.

Po Popoluške, Kráske a Zvierati, Aladinovi a Levom Kráľovi prišla na rad záporná postava zo 101 dalmatíncov.

Prečo záporná postava? Prečo nie 101 dalmatíncov? Nuž, ide o to, že vlastný film dostala práve záporná postava Cruella De Vil. Dopadlo to fiaskom? Alebo to dopadlo tak dobre, že viacero záporných postáv z klasických animákov sa teraz dočká svojho vlastného filmu?

Cruella? Či Estella?

Bola Cruella vždy tou zlou a zákernou osobou, ako ju poznáme, alebo mala v sebe aj kúsok dobrého? Aj na toto vám odpovie najnovší film Cruella. Dej sa odvíja v prostredí punkrockového Londýna 70. rokov 20. storočia. Sú to časy,  kedy sa Cruella ešte nevolá Cruella, ale Estella.

Je mladá a talentovaná, ale dala sa na zlé zlodejské chodníčky. Jej najväčšou láskou je móda a tej sa chce venovať. Za každých okolností, nech to stojí, čo to stojí. Náhodou si jej talent všimne obávaná módna legenda barónka von Hellman a príjme Estellu pod svoje krídla. Tento vzťah však bude pre Estellu veľkou výzvou a umožní vyjsť na povrch Cruelle, ktorá v Estelle ticho čakala na svoju príležitosť.

Emma vs Emma

Roly mladej Cruelly sa chopila talentovaná a oskarová herečka Emma Stone. Jedna z najtalentovanejších mladých herečiek súčasnosti. Keby dostala túto úlohu iná herečka, mohlo to dopadnúť fiaskom. Emma to však zvládla na výbornú. Či už ako dobrá Estella, alebo ako diabolská Cruella, v každej pozícii si získa divákovo srdce.

Skvelo jej sekunduje ďalšia Emma. Konkrétne Emma Thompson ako tvrdá barónka von Hellman. Ide o ostrieľanú herečku, ktorej stvárnenie despotickej módnej návrhárky nerobí žiadne problémy. Uveríte jej všetko. Núka sa tu porovnanie s inou kultovou postavou. Mirandou Priestlyovou z už legendárneho filmu Diabol nosí Pradu. Tento pomyselný súboj však stále vedie Meryl Streep a jej Miranda. No to nevadí, Baronka von Hellman je v podaní Emmy Thompson dostatočne hnusná. V pozitívnom zmysle slova, samozrejme.

Inzercia

Disney verzia Jokera?

Pozitívom sú jednoznačne aj dvaja Cruelliny/ Estelliny pomocníci a kamaráti. V rozprávkach sú to skôr len také jednoduché postavičky, ktoré majú jediný účel – situačné gagy. V novinke Cruella dostali tieto postavy aj istú hĺbku a tak aj s nimi vie divák konečne sympatizovať.

Zo strany kritikov sa ozývajú ohlasy, že Cruella je pokus štúdia Disney natočiť si svojho vlastného Jokera. Áno, oba snímky ukazujú zrod populárnej zápornej postavy a čo všetko ju postretlo, kým sa stala tou zlou zákernou postavou, ako ju poznáme.

To je však všetko, nečakajte nejakú hlbokú kritiku spoločnosti ako v prípade Jokera od režiséra Todda Philipsa.

Novinka Cruella je pre vás povinnou jazdou v prípade že:

1. milujete Emmu Stone

2. Zbožňujete klasické Disney rozprávky alebo

3.  ste fanúšikovia Mirandy Priestly z Diabol nosí Pradu.

Ak sa bojíte, že ide len o ďalšiu zbytočnú Disney rozprávku pre deti, tak tieto obavy zahoďte a dajte Cruelle šancu.

 

Pokračujte na ďalší príspevok »Cestovanie autom

Kam na dovolenku autom

  • Plánujete letnú dovolenku, ale radi by ste sa vyhli preplneným a stresujúcim letiskám?
  • Cestovanie autom vám dáva slobodu ísť kamkoľvek chcete, kedykoľvek chcete. Nemusíte sa riadiť cestovnými poriadkami autobusov ani lietadiel a môžete sa zastaviť na miestach, ktoré vás po ceste zaujmú.