NOVINKY ZO SVETA

Elon Musk opäť šokuje! Reštaurácie Tesla budú realitou

Byť miliardárom je nielen skvelý pocit, ale umožňuje to človeku splniť si aj tie najšialenejšie sny a nápady. Za šialené určite mnohí považovali poslanie rakiet do vesmíru a ďalšie podobné vedecké experimenty, ktorými Elon Musk prekvapil svet. Povedali by sme, že ľudia už sú pri ňom zvyknutí na rôzne prekvapenia a tak sa niet čo… Prečítať celé
Vydané 4. júna 2021 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , , , , , ,

Byť miliardárom je nielen skvelý pocit, ale umožňuje to človeku splniť si aj tie najšialenejšie sny a nápady. Za šialené určite mnohí považovali poslanie rakiet do vesmíru a ďalšie podobné vedecké experimenty, ktorými Elon Musk prekvapil svet. Povedali by sme, že ľudia už sú pri ňom zvyknutí na rôzne prekvapenia a tak sa niet čo diviť, že v poslednom čase opäť prekvapil. Reč však nie je o jeho spôsobe komunikácie na Twitteri, ktorá aktuálne položila bitcoin na kolená, ale o pripravovaných reštauráciách, ktorých vznik ohlasoval už v roku 2018. 

 

Elon Musk túži po reštaurácií 

Aj keď si myslíme, že nás už Elon Musk nemôže šokovať ničím, vždy vie prekvapiť a zaujať. Je súčasťou najväčšej automobilky na výrobu elektrických vozidiel, poslal rakety do vesmíru, ale to že zatúžil po reštaurácií mnohí brali ako žart. Aktuálne informácie však hovoria o tom, že Elon Musk si naozaj nerobil srandu a spoločnosť Tesla podala žiadosť na registráciu ochrannej známky pre svoju značku reštauračných služieb. Všetci očakávajú, že pôjde o viac reštaurácií, ktoré budú súčasťou nabíjacích staníc Supercharger v Los Angeles. 

 

Reštaurácie budú dostupné najmä pre ľudí, ktorí si prišli nabiť svoj elektromobil (zdroj obrázku: canva.com)

Reštaurácie budú dostupné najmä pre ľudí, ktorí si prišli nabiť svoj elektromobil (zdroj obrázku: canva.com)

 

V roku 2018 sa vyjadril, že spoločnosť Tesla plánuje otvoriť reštauráciu v old school štýle, kde by obsluha jazdila na korčuliach. Ďalším nápadom bolo taktiež vytvorenie reštaurácie, ale v rockovom štýle. O niekoľko mesiacov po tomto vyjadrení spoločnosť Tesla naozaj požiadala o stavebné povolenie na reštauračnú a nabíjaciu stanicu v Santa Monice. Odvtedy bol projekt v nečinnosti až doteraz. 

 

Veľké plány

Po troch rokoch od nečinnosti spoločnosť Tesla opäť požiadala úrady v Santa Monice o stavebné povolenia. Tieto plány však zatiaľ neobsahujú žiadnu reštauráciu, ale na druhej strane ide o zatiaľ najväčší projekt nabíjacích staníc Supercharger na svete. 

 

Aj keď už si mnohí mysleli, že reštaurácia bola len žartom, Elon Musk opäť prekvapil svojim tvrdením, že je jeho snom dať si večeru v štýle 50. rokov v jednej zo svojich nabíjacích staníc. Keďže Elon Musk nepotrebuje zlatú rybku k tomu aby sa jeho priania stali skutočnosť, spoločnosť Tesla už podstupuje kroky k uvedeniu tejto predstavy do skutočnosti.  

 

Reštaurácie majú byť súčasťou nabíjacích staníc Supercharger (zdroj obrázku: canva.com)

Reštaurácie majú byť súčasťou nabíjacích staníc Supercharger (zdroj obrázku: canva.com)

 

Požiadanie o ochrannú známku 

Dôkazom uskutočnenie plánov spoločnosti Tesla je požiadanie o vydanie ochrannej známky, ktorá má pokrývať kategórie reštauračných služieb, drive-in reštauračných služieb, samoobslužných reštauračných služieb a take away služieb. Žiadosť zahŕňa tri nové ochranné známky v reštauračnom priemysle, ktorú súvisia s logom “T”, slovom “Tesla” a vlastnou štylizáciou slova “Tesla”. 

 

Aká bude skutočnosť? 

Aj napriek tomu, že sa spoločnosť Tesla ešte nevyjadrila k medializovaným informáciám, registrácia ochranných známok veľmi priamo naznačuje jej kroky. Je teda otázne pre aký štýl reštaurácií sa Tesla rozhodne a koľko ich uvedie do prevádzky.

V akom štýle bude nakoniec reštaurácia spoločnosti Tesla? (zdroj obrázku: canva.com)

V akom štýle bude nakoniec reštaurácia spoločnosti Tesla? (zdroj obrázku: canva.com)

 

Tieto informácie rozpútali aj mnohé diskusie, ktoré sa zaoberajú najmä tým, prečo radšej spoločnosť Tesla neoslovila iného známeho prevádzkovateľa reštauračných služieb. Mnohí vnímajú vstup do gastro odvetvia za veľmi riskantný, nakoľko s ním spoločnosť doteraz nemala žiadne skúsenosti. Tesla nás však už mnohokrát presvedčila o tom, že vie najať kvalifikovaných ľudí, ktorí jej pri prekonávaní prekážok pomôžu. Uvidíme ako to dopadne tento krát a či si naozaj budú môcť ľudia vychutnať jedlo v jednej z Tesla reštaurácií. 

Pokračujte na ďalší príspevok »Príbehy slávnych

From Zero to Hero – ako sa z ľudí na dne stali superboháči

  • Cesta k úspechu býva neraz tŕnistá. Presvedčili sa o tom aj mnohé slávne osobnosti, ktorých meno dnes pozná značná časť svetovej populácie.
  • Ako sa Ralph Lauren stal svetovou módnou ikonou? Je kľúčom k úspechu tvrdá práca, dobrý nápad a jasný cieľ, alebo ide len o dielo náhody? V skutočnosti je to kombinácia všetkých týchto faktorov.