Tvrdou prácou až na vrchol. Prečo je Dwayne Johnson vzorom pre mládež?

Len málo ľudí malo tak vyvinutú kariéru v toľkých sférach ako Dwayne „The Rock“ Johnson. Vo svete wrestlingu bol prezývaný „The Great One“, a vo filmovom svete jeho filmy priniesli celosvetovo najmenej 10 miliárd dolárov! Okrem toho jeho autobiografia The Rock Says… z roku 2000 bola číslo 1 v zozname bestsellerov The New York Times,… Prečítať celé

Len málo ľudí malo tak vyvinutú kariéru v toľkých sférach ako Dwayne „The Rock“ Johnson. Vo svete wrestlingu bol prezývaný „The Great One“, a vo filmovom svete jeho filmy priniesli celosvetovo najmenej 10 miliárd dolárov!

Okrem toho jeho autobiografia The Rock Says… z roku 2000 bola číslo 1 v zozname bestsellerov The New York Times, a jeho tenisky Project Rock s Under Armour sa vypredali za menej ako 24 hodín. To všetko mu pomohlo dostať sa na prvé miesto rebríčka Forbes najlepšie platených hercov dva roky po sebe, s odhadom 87,5 milióna dolárov v roku 2020.

Niet divu, že sám Johnson vysoký 196 centimetrov hovorí, že mal „divoký život Forresta Gumpa.“

8 faktov, ktoré ste o ňom možno nevedeli

 

Chcel sa stať agentom CIA

„The Rock“ mal oči na to, aby sa stal skutočným odbojárom zločinov a dúfal, že bude pracovať pre Ústrednú spravodajskú službu – no do cesty sa postavila právna prekážka. Jeho profesor a poradca v oblasti trestného súdnictva ho presvedčil, že najlepším pracovníkom, ktorým sa môžem stať pre agentúru, je ten, ktorý má právnické vzdelanie.

Aj keď si na začiatku myslel, že je táto cesta dobrý nápad, uvedomil si, že by ho žiadna seriózna právnická fakulta nikdy neprijala kvôli jeho zlým známkam. Vyštudoval však univerzitu v Miami, s bakalárskym titulom zo všeobecného štúdia kriminológie a fyziológie.

 

Bol na ceste stať sa profesionálnym futbalistom

Keď ho stredoškolský učiteľ povzbudil, aby skúsil hrať americký futbal, zistil, že má veľký talent na ihrisku. Rýchlo vynikal a získal plné štipendium na špičkovej futbalovej univerzite v Miami. Tréner mu povedal, že má dobrú šancu dostať sa do NFL.

Kvôli následným zraneniam a depresii však jeho cesta netrvala dlho, a bol z tímu Calgary Stampeders vyradený.

 

Jeho otec aj starý otec boli zápasníci

Johnson sa stal prvým zápasníkom tretej generácie vo WWE, čo je dedičstvo, ktoré začalo u jeho starého otca, „vysokého náčelníka“ Petra Maiviu narodeného v Americkej Samoe, v 60. rokoch. Jeho otec, Rocky Johnson narodený v Novom Škótsku, známy ako „Soul Man“, sa potom učil od Maivia predtým, ako sa oženil s jeho dcérou.

Keď Rocky odišiel v roku 1991 do dôchodku, začal trénovať svojho syna, a v roku 1996 mladší Johnson debutoval  na WWE. Johnson venoval v roku 2021 ocenenie Asociácie hollywoodskych kritikov s veľkou vďakou svojmu otcovi.

 

15-ročný Johnson. Zdroj: The Rockov Instagram.

Urobil si 10- až 12-ročný plán ako sa stať top chlapom v Hollywoode

V okamihu sa zdalo, že Johnson bol zrazu na vrchole wrestlingového aj filmového priemyslu, ale v skutočnosti to bola súčasť dlho vypočítaného plánu. Každú noc, keď zápasil, bolo jeho cieľom zabaviť sa – nie nevyhnutne vyhrať – takže to dávalo dokonalý zmysel, ale nechcel byť len zábleskom.

Chcel mať dlhotrvajúcu kariéru, ktorá by preňho mala skutočnú váhu a hodnotu. Vyštudoval teda remeslo, spolupracoval s hereckými trénermi a stanovil si 10- až 12-ročný plán.

Tetovanie na chrbte, hrudi a ľavej ruke trvalo 60 hodín

V roku 2003 Johnson podnikol výlet na Havaj, aby si nechal nakresliť svoje rodinné dedičstvo na telo, od tahitského tetovacieho umelca Po’oiniho Yrondiho. Predtým, ako začali, Johnson a Yrondi sa spolu hodiny rozprávali a modlili.

Samotné tetovanie trvalo 60 hodín a bolo rozdelené do troch 20-hodinových sedení. Medzi symboliky patria kokosové listy predstavujúce samojského hlavného bojovníka, slnko pre šťastie, dve oči predkov, ktoré sa naňho pozerajú, a korytnačí pancier na odohnanie zlých duchov. Súčasťou návrhu je aj symbol zobrazujúci troch ľudí v jednej osobe, ktorý ukazuje puto medzi ním, jeho vtedajšou manželkou a dcérou. (Teraz má ďalšie dve dcéry.)

Bol držiteľom Guinessovej knihy rekordov vo fotení selfie

Počas londýnskej premiéry svojho filmu San Andreas v roku 2015 sa Johnsonovi podaril ďalší výkon – zapísal sa do Guinessovej knihy rekordov pre počet selfie urobených za tri minúty, čo sa mu podarilo so 105 fanúšikmi.

Úradníci boli po ruke, aby sa uistili, že každý záber zahŕňal celú tvár a krk subjektov a bol zaostrený (niekoľko bolo diskvalifikovaných). Nakoniec si však vyslúžil titul a zverejnil príspevok na Instagrame.

Tim Burton o ňom uvažoval pre rolu Willyho Wonku

Predtým, ako si Johnny Depp nasadil ikonický cylinder, aby si zahral Willyho Wonku v remaku Charlie a továreň na čokoládu z roku 2005, režisér Tim Burton zvažoval Johnsona.

 

Uvažuje o tom, že bude kandidovať na prezidenta

Po odškrtnutí toľkých oblastí by sa Johnson mohol nakoniec presunúť do sveta politiky, čo myslíte? Možno. Nie je náhoda, že každá epizóda Young Rocku začína a končí tým, že Johnson hrá sám seba, a robí rozhovor s novinárom, ktorého hrá Randall Park, keďže kandiduje na prezidenta v roku 2032. Viac krát vyjadril svoj záujem o Biely dom aj pred novinármi.

 

Pokračujte na ďalší príspevok »