1.časť

Crème de la Crème afrických pláži

Láka vás Afrika a uvažujete nad dovolenkou? Máme pre vás horúcu inšpiráciu v podaní najkrajších pláži na tomto čarovnom kontinente. Prinášame Crème de la Crème afrických pláži 1.časť a už čoskoro sa môžete tešiť na pokračovanie. ANSE SOURCE D’ARGENT, Seychelles BELLE MARE, Maurice DIANI BEACH, Kenya TOFO BEACH, Mozambique   ANSE SOURCE D’ARGENT, Seychelles Seychelské… Prečítať celé
Vydané 7. septembra 2021 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , , , , , , ,

1. ANSE SOURCE D’ARGENT, Seychelles
  2. BELLE MARE, Maurice
  3. DIANI BEACH, Kenya
  4. TOFO BEACH, Mozambique

Anse Source D’Argent

ANSE SOURCE D’ARGENT, Seychelles

Seychelské súostrovie je už dlho jednou z najromantickejších destinácií na svete a jeho pláže sa často nachádzajú v svetových rebríčkoch TOP 10. Jednou z najznámejších pláží  je Anse Source D’Argent, ktorá sa viackrát umiestnila ako prvá v rebríčkoch najkrajších pláži sveta! Tento úsek čistého bieleho piesku je dokonalou rajskou plážou s pôsobivými balvanmi, plytkými tyrkysovými vodami a jemne zakrivenými palmami.

Jedným z hlavných dôvodov popularity pláže je okrem jej úžasnej krásy aj rozmanitosť aktivít. Plytká, čistá voda a ochrana proti koralovým útesom znamenajú, že pláž je skvelým miestom pre rodiny s deťmi a je ideálna aj na plávanie a šnorchlovanie. Ochrana, ktorú pláži poskytuje koralový útes zaisťuje, že je otvorený oceán „vzdialený“, takže je pobyt vo vode bezpečný a rodičia si nemusia robiť starosti o deti, ktoré sa vo vode hrajú.

Prístup na pláž  je vďaka množstvu dobre značených chodníkov jednoduchý.

Belle Mare, zdroj: pdfprof.com

BELLE MARE, Maurice

Piesočné pláže Belle Mare pôsobia podobne ako Anse Source D’Argent, rajským dojmom. Je to pruh bieleho pobrežia, ktorý sa tiahne od Palmaru po Trou d’Eau Douce a až po Mahebourg a vďaka svojej dĺžke cca 10 kilometrov je ideálnym miestom na oddych a vychutnanie si nedotknutej krásy Maurícia. Pláž je ako stvorená na príjemný relax a zabavia sa tú aj cestovatelia, ktorí majú radi adrenalín – odporúčame vyskúšať miestne vychýrený parasailing. Pre dobrodruhov je tu viacero možností a to dokonca aj mimo vody. Tí, ktorí si chcú oddýchnuť od nádherných pláží Belle Mare, sa môžu vydať sa na horu Lion Mountain. Túra trvá približne pol dňa a poteší aj skúsenejších horolezcov, nudiť sa nebudete!

Pláž je obklopená panenskou prírodou, pretože na tejto strane ostrova bol len malý rozvoj, okrem hotelov a niekoľkých luxusných viliek. Mnohými dovolenkármi je považovaná za najkrajšiu pláž na Mauríciu, ale aj naďalej je veľmi obľúbená medzi obyvateľmi ostrova, ktorí ju navštevujú hlavne cez víkendy a prázdniny. Táto časť ostrova je veľmi autentická a udržiava jedinečný duch ostrova.

Diani Beach, zdroj: dianisearesort.de

DIANI BEACH, Kenya

Od roku 2015 bola päťkrát za sebou zvolená za vedúcu plážovú destináciu Afriky. Diani je idylický 20-kilometrový úsek pláže s palmami pri koralovom útese, je perfektne udržiavaná a bez morských rias.

Hodvábny biely piesok, teplé tyrkysové vody a cestičky lemované palmami – aj vďaka tomuto je pláž Diani prezývaná ako úlomok raja, ktorý ohraničuje hranicu, kde sa africký kontinent stretáva s rozľahlým Indickým oceánom. Krásne tropické útočisko na pláži si turisti často pridávajú do svojho dovolenkového plánu po safari v Keni a užívajú si tu niekoľkodňový relax.

Je tu dostatočné množstvo hotelov, väčšina z nich je nízkopodlažných a nachádzajú sa na veľkých pozemkoch so záhradami a stromami. Pozdĺž pláže Diani je tiež mnoho súkromných domov. Preto aj keď je to obľúbené a rušné turistické miesto, necítite sa zahltení cestovným ruchom, hotelmi a ľuďmi. Stále tu vládne oddych a radosť z prírody, väčšina hotelov má uvoľnenú atmosféru a nájdete tu viacero miest kde sa môžete v súkromí zložiť na pláži a užívať si pohodu.

Oblasť je známa koralovými útesmi, čiernobielymi opicami colobus a blízko ležiacou národnou rezerváciou Shimba Hills, prírodnou rezerváciou s výhľadom na Indický oceán. Na pláži Diani nájdete reštaurácie, hotely, supermarkety a niekoľko nákupných centier. Tento kút sveta je tiež obľúbeným miestom pre kitesurfing, vodné lyžovanie a šnorchlovanie.

Ak budete mať chuť na kultúru, odporúčame navštíviť Mešitu Kongo zo 16. storočia, ktorá sa nachádza na severnom cípe pláže Diani, kde sa rieka Kongo vlieva do oceánu.

Potápanie na Tofo beach, zdroj: travelholic.ch

TOFO BEACH, Mozambique

Piesočnatá osemkilometrová pláž s nádhernou čistou vodou je to, čo môžete očakávať od Tofo v Mozambiku. Má ideálnu polohu v obľúbenej destinácii Mozambiku, konkrétne Inhambane. Je to malebné a obľúbené plážové mesto, 550 kilometrov severne od Maputa. Prídu si tu na svoje rodiny s deťmi, dvojice, ktoré si chcú užiť romantiku aj cestovatelia, ktorí majú radi adrenalín a aktívnu dovolenku. Celoročný slnečný svit v kombinácií s Indickým oceán a ukážkovou prírodou je spojenie, kvôli ktorému sa sem návštevníci radi vracajú opakovane.

Okrem relaxu si vyberáte zo skutočne širokého množstva aktivít ako napríklad potápanie, surfovanie, rybolov, pozorovanie veľrýb, šnorchlovanie, plachtenie, jazda na štvorkolkách či jazda na koni. Vo večerných hodinách miestne reštaurácie ponúkajú lahodné čerstvé morské plody s priateľským uvoľneným prístupom a rôzne plážové bary majú nádherný výhľad s úžasnou atmosférou a podmanivou hudbou.

Potápačov Tofo celoročne ohúri pestrým podmorským svetom kde nájdete obrovské manty a veľrybie žraloky, pričom od júna každoročne prichádzajú aj kosatky a ďalšie zaujímavé živočíchy. Vďaka žralokom, korytnačkám, delfínom a množstvu rýb je potápanie nezabudnuteľné a pre „nepotápačov“ tu je Ocean Safaris, ktoré umožní každému dostať sa do vody s nádhernými žralokmi veľrybími a obrovskými mantami.

Tento očarujúci plážový raj, známy ako „krajina dobrých ľudí“, sa stáva čoraz vychytenejším, preto neváhajte a naplánujte si svoju dovolenku v Tofo tento, alebo ďalší rok.