Čo vidieť v Malage? Toto slnečné mesto si získa aj vás!

Alcazaba v Malage Alcazaba je pravdepodobne najznámejšou turistickou atrakciou v Malage. Tento palác, ktorý v 11. storočí postavili Maurovia, bol domovom moslimských vládcov, a zároveň pevnosťou na ochranu a obranu mesta pred katolíkmi. Lokalita je veľmi zachovalá a udržiavaná, a na španielske pomery aj čistá. Počas návštevy objavíte nádvoria, terasy, fontány a prepychové záhrady. Keďže… Prečítať celé
Vydané 11. novembra 2022 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , , ,

Alcazaba v Malage

Alcazaba je pravdepodobne najznámejšou turistickou atrakciou v Malage.

Keďže je postavený na kopci s výhľadom na Malagu, ponúka krásny výhľad na more a prístav.

Nachádza sa tu aj malé archeologické múzeum vystavujúce maurskú kultúru a keramiku.

Ak sa chcete dozvedieť viac o histórii miesta, mali by ste si rezervovať prehliadku Alcazaby so sprievodcom. Zahŕňa dokonca aj ruiny rímskeho divadla!

INZERCIA

Hrad Gibralfaro

Ďalším miestom, ktoré musíte v Malage navštíviť, je hrad Gibralfaro.

Z Alcazaby sa k hradu dostanete pešo po chodníku s nádherným výhľadom na mesto. Je to však trochu strmé, takže ak chcete, môžete ísť radšej autobusom.

Hrad bol postavený v 14. storočí na ochranu Alcazaby. Mal kasárne na ubytovanie vojakov a tiež maják. Odtiaľ dostal hrad svoje meno: Gibralfaro znamená „hora svetla“.

Hneď pri vchode sa nachádza budova, kde sa dozviete viac o histórii hradu, ale návšteva stojí za to najmä pre výhľad na Malagu a more z hradieb. Počas jasných dní je dokonca možné vidieť Gibraltársky prieliv.

Je to najkrajší výhľad na Malagu, a je to veľmi čarovné aj v noci, so všetkými svetlami mesta.

Rímske divadlo v Malage. Zdroj: freetour.com

Rímske divadlo v Malage

Ďalšou skvelou vecou v Malage je návšteva rímskeho divadla, ktoré sa nachádza v Alcazabe.

Je to najstaršie miesto v Malage: postavil ho v prvom storočí nášho letopočtu Augustus,, a v 2. storočí sa používal ako divadlo.

Niektoré skaly z tejto lokality boli použité na stavbu Alcazaby.

Ruiny rímskeho divadla boli objavené až v roku 1951, keď bola budova postavená na vrchole zničená.

V súčasnosti sa tam konajú mnohé vonkajšie predstavenia.

Nezabudnite, že ak si tu rezervujete prehliadku Alcazaby so sprievodcom, zahŕňa aj návštevu rímskeho divadla.

Trh Atarazanas

Keď niekam cestujete, trh je vždy najlepším miestom, kde môžete získať nejaké chutné miestne produkty, a spoznať duch krajiny.

Trh Atrazanas rozhodne stojí za návštevu.

Tento krytý trh sa nachádza v nádhernej budove z 19. storočia s farebnými vitrážami. Je to veľmi živé miesto s množstvom stánkov s čerstvými výrobkami, španielskym údeným mäsom a syrom.

V blízkosti hlavného vchodu nájdete aj tapas bary, skvelý spôsob, ako vyskúšať všetky tieto čerstvé a chutné produkty!

Trh je otvorený od pondelka do soboty od 8:00 do 14:00, v nedeľu je zatvorené.

Playa de La Malagueta. Zdroj: visitacostadelsol.com

Pláže v Malage

Počas výletu do Malagy by bola škoda nevychutnať si neďaleké pláže.

Tu je výber najlepších pláží v okolí Malagy:

• Pláž Malagueta sa nachádza hneď vedľa prístavu, je to najbližšie od centra mesta.
  • Pláž Pedregalejo sa nachádza trochu východne od Malaguety.
  • Pláž La Caleta je krásna, no v lete veľmi preplnená.
  • Pláž El Palo je vhodná pre rodiny s deťmi, a nachádza sa v štvrti rybárov.
  • Pláž La Misericordia je veľká piesočnatá pláž, jedna z najobľúbenejších v Malage.
  • Pláž El Campo de Golf je veľmi obľúbená medzi kite-surfermi.
  • Pláž San Andrés je ďalšia obľúbená pláž, nechýbajú tu ani trávnaté plochy a detské ihrisko.
  • Pláž Penon del Cuervo: mladí ľudia ju milujú, je to skvelé miesto na párty a grilovanie!

Historické botanické záhrady La Concepción

Botanická záhrada sa nachádza v severnej časti mesta.

Je to jedna z najväčších tropických a subtropických záhrad v Španielsku a dokonca aj v Európe.

Uvidíte tam viac ako 2000 druhov stromov a rastlín, rozložených na ploche približne 250 000 m².

Botanická záhrada v Malage je ideálnym miestom pre únik z ruchu mesta!

Jardín Botánico-Histórico La Concepción. Zdroj: visitacostadelsol.com

Štvrť Soho

Kedysi chátrajúca štvrť, bola úplne pretvorená a zrenovovaná pouličnými umelcami.

Niektoré budovy a fasády sú dnes úplne pokryté pouličným umením, a najväčšia maľba má niekoľko poschodí!

Oblasť sa nazýva aj umelecká štvrť.

Väčšina umeleckých diel sa nachádza v blízkosti Centra súčasného umenia v Malage, pozdĺž brehov rieky Guadalmedina a v neďalekých uliciach. Potulky v tejto časti mesta sú veľmi príjemné, a je tam jedinečná atmosféra.

V tejto štvrti nájdete aj obchody s remeselnými výrobkami, umelecké galérie, reštaurácie ponúkajúce svetovú kuchyňu a niekoľko trendových barov.

Katedrála v Malage

Katedrála je jedným z najlepších miest na návštevu v Malage.

Je jedným z najvyšších miest v Andalúzii, a môžete ho vidieť z diaľky!

Stavebné práce sa začali v 16. storočí na základoch starej mestskej mešity.

Výstavba trvala 200 rokov a náhle sa zastavila pre nedostatok financií. Výsledkom bolo, že katedrála nebola nikdy úplne dokončená a má iba jednu zvonicu (zatiaľ čo sa plánovalo postaviť dve).

Na 87 metrov vysokú vežu môžete vystúpiť po 200 schodoch: budete si môcť vychutnať 360° malebný výhľad na celé mesto, Alcazabu a hrad Gibralfaro.

Nenechajte si ujsť ani interiéry, aby ste videli zdobený strop, nádherné vitráže, kaplnky alebo dokonca 4000 píšťalových organov.