CESTUJTE: Najkrajšie destinácie, ktoré objavíte za málo peňazí!

Objavovanie lacných cestovateľských destinácií je skvelou voľbou pre mnohých cestovateľov, ktorí toho chcú vidieť čo najviac. Základ je dobrá príprava a prehľad – pomôže vám to preskúmať najkrajšie miesta na svete bez toho, aby ste museli míňať veľa peňazí. V tejto sade článkov vám odhalíme niektoré skryté skvosty, ktoré ponúkajú neuveriteľné zážitky za prijateľnú cenu…. Prečítať celé
Vydané 22. mája 2023 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , ,

V tejto sade článkov vám odhalíme niektoré skryté skvosty, ktoré ponúkajú neuveriteľné zážitky za prijateľnú cenu.

Severná Amerika

New Orleans: jazzová scéna a lahodná kuchyňa

New Orleans, známe svojou živou jazzovou scénou a lahodnou cajunskou kuchyňou, je jedinečnou destináciou, ktorá ponúka bohatú zmes histórie, kultúry a zábavy.

Napriek svojej povesti mesta večierkov, môže byť New Orleans aj cenovo dostupným cestovateľským cieľom pre cestovateľov, ktorí majú obmedzený rozpočet.

Turisti môžu očakávať, že minú okolo 50 – 60 USD za deň, vrátane lacného ubytovania v hosteloch, streetfoodu a verejnej dopravy.

Mexico City: raj pre gurmánov

Mexico City, rušné hlavné mesto Mexika, ponúka bohatú kultúru a históriu spolu s lahodnou kuchyňou.

Priemerné denné náklady pri lowcost cestovaní sa pohybujú od 30 do 40 USD na deň, čo zahŕňa ubytovanie v lacných hoteloch alebo hosteloch, náklady na miestnu dopravu, ako sú jazdy metrom, chutné pouličné jedlo (tacos od 1 USD) a vstupné do rôznych atrakcií.

Mexico City. Zdroj: fodors.com

Tipy na návštevu lacných cestovateľských destinácií v Severnej Amerike

• Cestujte mimo hlavnej sezóny za výhodné ceny leteniek a ubytovania.
  • Jedzte na miestnych trhoch alebo v pouličných stánkoch namiesto turistických reštaurácií, aby ste ušetrili peniaze a zároveň si vychutnali úžasné miestne jedlo.
  • Požičajte si bicykle alebo použite verejnú dopravu namiesto taxíkov pri objavovaní miest.

Cenovo dostupné cestovateľské destinácie v Ázii

Laos: panenská príroda a bohatá kultúra

Laos ponúka cestovateľom skutočne autentický zážitok z juhovýchodnej Ázie za výhodné ceny.

So svojimi úžasnými vodopádmi, starobylými chrámami a živou scénou s barmi a pouličným jedlom je Laos výbornou voľbou ako získať veľa muziky za minimum peňazí.

Laos. Zdroj: nationalgeographic.com

Severné Thajsko: chrámy a skvelý streetfood

Severné Thajsko sa môže pochváliť krásnymi chrámami, ako je Wat Phra That Doi Suthep v Chiang Mai, a malebnou krajinou ideálnou a dobrodružstvá a treking – napríklad kaňon Pai.

Ponúka tiež neuveriteľné kulinárske zážitky s úžasnými pouličnými trhmi s občerstvením, kde si môžete dopriať lahodné jedlá ako Pad Thai alebo Khao Soi bez toho, aby ste míňali veľa peňazí.

Srí Lanka: najlepšie pláže a divoká príroda

Úžasné pobrežie Srí Lanky, zelené dažďové pralesy a rozmanitá divoká zver z nej urobili obľúbenú destináciu pre cestovateľov z celého sveta.

Krajina ponúka množstvo bezplatných možností, ako je objavovanie starobylého mesta Polonnaruwa alebo turistika na vrchol Little Adam’s Peak v Elle.

Nepál: turistické dobrodružstvá pre každý rozpočet

Nepál je domovom majestátnych Himalájí a je ďalšou cenovo dostupnou destináciou, ktorá by mala byť na vašom zozname, ak máte radi turistiku a dobrodružné športy.

Zatiaľ čo výlety so sprievodcom môžu byť drahé – v závislosti od zvolenej trasy (napríklad základný tábor Everest), existuje mnoho ďalších chodníkov, ako je Annapurna Circuit, ktoré ponúkajú úchvatné výhľady bez toho, aby ste znásilňovali váš bankový účet.

Taiwan. Zdroj: airbnb.com

Taiwan: moderné mestá s tradičným šarmom

Taiwan si medzi cestovateľmi získal veľkú obľubu vďaka kombinácii modernosti a tradičného šarmu.

Od rušných nočných barov, reštaurácií a trhov plných chutných pouličných jedál, až po pokojnú krajinu ideálnu na cyklistické výlety, Taiwan uspokojí každého turistu a zároveň poteší aj jeho peňaženky.

India: ako z iného sveta

V neposlednom rade je tu India – rozľahlá krajina ponúkajúca bohaté kultúrne zážitky naprieč svojou rozmanitou krajinou.

Od rušných ulíc hlavného mesta, až po pokojné stojaté vody Kerala, India má pre každého niečo – to všetko za prijateľné ceny.

Cenovo výhodné juhoamerické dobrodružstvá

Bolívia. Zdroj: audleytravel.com

Bolívia: krajina plná tajomstiev

Bolívia je známa svojimi úchvatnými prírodnými zázrakmi, ako sú soľné pláne Salar de Uyuni a ohromujúce jazero Titicaca.

Okrem nádhernej a jedinečnej prírodnej scenérie vás tu čaká fascinujúca kultúra, plná rozmanitosti a tajomstiev.

Miestna gastronómia a celková atmosféra vám zabezpečí nonstop dobrú náladu.

Nezabudnite objavovať náboženské a historické klenoty, ktoré zaujmú aj ľudí, ktorých tradične tieto veci na kolená nedostávajú.

Kolumbia: napínavé, no cenovo dostupné dobrodružstvá

V posledných rokoch sa Kolumbia stala veľmi obľúbenou krajinou medzi cestovateľmi s nízkym rozpočtom, vďaka svojim krásnym plážam pozdĺž karibského pobrežia, bujnej džungli plnej dobrodružstiev s divokou zverou, a pulzujúcim mestám ako Medellin a Bogota, ktoré sa hemžia umeleckými galériami a múzeami.

Argentína: bohatá kultúra a prírodné zázraky

Argentína je krajinou rozmanitých pamiatok a nabitej atmosféry – užite si čarovné Buenos Aires a nezabudnite si vychutnať nádherný výhľad na Salta a Jujuy.

Aj keď to nemusí byť také lacné ako v iných juhoamerických krajinách, stále si môžete užiť cenovo dostupný výlet, keď využijete výhodnú výmenu meny za americké doláre.