Využite šancu, ktorú ste dostali

Ako prečkať karanténu? Pracujte na sebe, svojom šťastí a bavte sa

V skutočnosti toho môžeme robiť oveľa viac, ako by sme chceli.
Vydané 24. marca 2020 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , ,

„Ach, prijal by som aspoň dva týždne dovolenky“, zvykli hovorievať ľudia v mojom okolí a zrazu, keď mnoho ľudí nemôže nastúpiť do práce, nám to také vysnívané nepríde. Človek má pocit, akoby sa vo svete zastavil čas. Vysedávanie na káve či stravovanie sa v reštaurácii je momentálne nemožné a stretávanie sa so známymi riskantné. Ako teda efektívne prečkať domácu karanténu?

 

1) Vzdelávanie sa z domu

Internet vie byť skutočne užitočným nástrojom na domáce vzdelávanie sa. Či už sa chcete naučiť niečo nové ukuchtiť, hrať na hudobný nástroj alebo vzdelávať sa napríklad v online marketingu, všetko tam nájdete. Dobrou cestou môžu byť aj online kurzy, ktoré viete z pohodlia domova absolvovať. Niektoré dokonca zahŕňajú aj certifikáciu, tá sa môže perfektne hodiť do vášho životopisu. Podobné kurzy poskytuje aj IT gigant Google.

 

2) Domáce práce 

Tá skriňa, ktorej upratanie odkladáte už pekných pár mesiacov, sa sama nepoprace. Možno práve teraz je najvyšší čas jej venovať pozornosť a trochu sa aj formou pratania odreagovať od všetkých tých informácií o nebezpečnom víruse, ktoré k nám z rôznych smerov prúdia. 

 

3) Spoločenské hry

Celá rodina bola doteraz rozlietaná. Deti na krúžkoch, v škole, rodičia v práci a keď už sa všetci po celom dni stretli doma, chceli čas len pre seba. Práve teraz prichádza možnosť viac spoznať ostatných členov najužšej rodiny. Vyskúšajte niektorú zo spoločenských hier, na výber ich máte neúrekom. Monopoly, Activity, či Scrabble patria k notoricky známym stolovým hrám. Na trhu ich je ale omnoho viac. Neviete žiadnu z nich nájsť doma? Nevadí! Do pozornosti dávame síce mobilnú, ale spoločenskú hru s názvom Zábavné šarády, ktorú nájdete ako pre Androidy, tak pre Apple:

Ide v podstate o mobilné prevedenie známej stolovej hry Activity. Je určená pre 4+ hráčov. V každom kole vám aplikácia vyžrebuje jednu z disciplín:

– Kreslenie
– Pantomíma
– Opis

a vy si už len vyberiete, na koľko bodov si veríte. Spravidla, čím viac bodovú možnosť zvolíte, o to ťažší oriešok to je.

 

4) V zdravom tele zdravý duch?

Klasická výhovorka, že vy na cvičenie nemáte čas je počas domácej karantény akosi neúčinná. Nemáte doma žiadne náradie na cvičenie? Nevadí! Internet vie byť aj v tomto prípade dobrou studnicou nápadov ako trénovať len s použitím vlastnej váhy.

 

5) Venujte čas svojmu autu

Máte doma garáž a radi sa staráte o svojho 4-kolesového tátoša? Venujte mu trochu času, vypucujte ho, alebo mu pridajte trochu tuningu. E-shopy sú predsa pootvárané, a tak dokúpiť nejaké komponenty nie je náročné. Stačí pár klikov na internete a o pár dní môžete očakávať zásielku u vás doma. Pokiaľ ale garáž nemáte, skúste auto zobrať mimo ľudí na chatu, alebo na bezkontaktnú umyváreň a k auto-vysávačom. V takom prípade však dávajte pozor na dodržiavanie odporúčaní od Svetovej Zdravotníckej Organizácie (WHO) – udržujte si odstup od ľudí, noste rúško a dobre spravíte, ak budete používať aj rukavice. V žiadnom prípade sa so znečistenými rukami nedotýkajte oblasti očí a úst.

 

6) Dlho odkladaná kniha či film

Odreagujte sa a urobte si čas pre seba pri dobrej knihe, ktorú ste doteraz odkladali. Dobrým časohltačom vedia byť aj filmy a seriály. Veď dnes už existuje obrovské množstvo online televízií, kde si svoj obľúbený žáner nájde naozaj každý.

 

Moderná doba so sebou prináša množstvo aktivít, ktoré vám vedia pomôcť prečkať čas domácej karantény. V každom prípade treba byť obozretný, dodržiavať všetky odporúčania od zdravotníkov a štátu. Dúfame, že aj tento článok vám pomôže pri zdanlivo nekonečnom čakaní na prefrčanie nebezpečnej pandémie a možno vás aj trochu namotivuje pri vykonávaní seba-rozvojových aktivít, či pri utužovaní rodinných vzťahov.

A ako teraz trávite voľný čas vy?

 

Pokračujte na ďalší príspevok »