Cestovanie EXTRA Lifestyle Ľudia

8 tipov v 8 krajinách na zážitky pre celú rodinu

 • 11 augusta, 2021
 • 5 min read
8 tipov v 8 krajinách na zážitky pre celú rodinu
Horská dráha ( ilustračný obrázok )
Horská dráha ( ilustračný obrázok )

Prinášame vám 8 tipov v 8 krajinách na najlepšie zábavné parky v Európe, kde sa zabaví celá rodina!
Cestujte za zážitkami a osviežte leto alebo jeseň všetkým členom rodiny.

  1. Disneyland – Paríž
  2. Europapark – Nemecko
  3. Gröna Lund – Švédsko
  4. PortAventura – Španielsko
  5. Tivoli Gardens – Dánsko
  6. Zoomarine Algarve – Portugalsko
  7. Efteling – Holandsko
  8. Gardaland – Taliansko

   

  Disneyland
  Paríž

  Obrovský zábavný komplex, prepracovaný do detailov si podmaní všetky vekové kategórie a každý si tam príde na svoje. Skladá sa z dvoch častí a to „Disneyland Paris“ a „Walt Disney Studios Paris“. V druhej časti môžete naživo vidieť svet filmových trikov a byť svedkom čarovných efektov, ktoré tvorcovia používajú vo filmoch.
  Tipy na čo sa oplatí pozrieť:

  Disney Illuminations!
  Je to exkluzívna nočná show s ohňostrojmi, ohňom, fontánami, laserom a ďalšími zaujímavými prvkami. Uvidíte tu ukážky rôznych slávnych diel ako napríklad Piráti z Karibiku, Frozen, Kráska a zviera a mnoho iných.

  Hyperspace Mountain
  Skutočne intenzívna a temná horská dráha, ktorá vám vyrazí dych! Pripravte sa na zážitok z bláznivej jazdy cez vesmír Hviezdnych vojen. Čakajú vás vizuálne efekty a soundtracky z filmov Hviezdne vojny a kvalitné technické zastrešenie dráhy, núdza o adrenalín vám nehrozí.

  Phantom Manor
  Pomalá jazda po dome, v ktorom žijú strašidlá – užite si temnú atmosféru a zaujímavý príbeh.

  Europapark
  Nemecko

  Europa-Park je najväčší zábavný park v Nemecku a po Disneylande Paris je druhým najobľúbenejším zábavným parkom v Európe. Má veľmi vysokú kapacitu horských dráh a atrakcií, čo znamená, že park pojme až cca. 50 000 hostí denne. Ponúka viac ako 100 atrakcií v 15 európskych tematických svetoch. V parku je dvanásť horských dráh, pričom najstaršou je banský vlak Alpenexpress, kde sa motorová dráha pohybuje diamantovou baňou.

  Gröna Lund
  Štokholm – Švédsko

  Nachádza sa na pobreží ostrova Djurgården a rozlohovo je relatívne malý v porovnaní s inými zábavnými parkmi. Poloha parku je originálna a to najmä preto, že väčšina budov sú staré obytné a komerčné stavby pochádzajúce z 19. storočia. Budovy preto nie sú postavené pre park, ale namiesto toho je park postavený okolo budov. Má viac ako 30 atrakcií a v lete je obľúbeným miestom koncertov.

 1. Atrakcia v PortAventura
  Atrakcia v PortAventura
 2. PortAventura
  Španielsko

  PortAventura je zábavný park a letovisko na juhu Barcelony, park je hodnotený ako 6.najnavštevovanejší zábavný park v Európe. Skladá sa z piatich tematických oblastí založených na historických civilizáciách. Nájdete tu aj aquapark Costa Caribe a štyri hotely. V roku 2007 otvorili jednu z najrýchlejších horských dráh v Európe, Furius Baco s maximálnou rýchlosťou až 135 km/h.

  Inzercia

  Tivoli Gardens
  Kodaň – Dánsko

  Je to slávny zábavný park a zábavná záhrada v dánskej Kodani, kde zažijete kvalitnú dávku zábavy, adrenalínu, ale aj relaxu a výbornej gastronómie. Tivoli je druhý najstarší zábavný park na svete hneď po Dyrehavsbakken v neďalekom Klampenborgu. Tento krásny zábavný park je druhým najobľúbenejším sezónnym zábavným parkom na svete, najnavštevovanejším zábavným parkom v Škandinávii a štvrtým najnavštevovanejším v Európe.

  Zoomarine Algarve
  Guia – Portugalsko

  Môžete tu pozorovať divú zver, zaplávať si na delfínoch, zajazdiť si na tobogánoch a mnoho ďalšieho. V tomto parku sa nie len zabavíte, no veľa sa toho aj naučíte. Okrem rôznych zaujímavých informácií o živočíchoch a mori sa naučíte veľa aj o samotnej ochrane morského života. Vydajte sa tu s deťmi na pláž s množstvom tobogánov a bazénov, vrátane veľkého bazéna s vlnobitím. Potom si môžete užiť ruské koleso, pirátsku loď a ďalšie skvelé atrakcie. Keď potrebujete uniknúť slnku, môžete vziať celú rodinu do 4-D kina v parku.

  Efteling
  Kaatsheuvel – Holandsko

  Efteling je jedinečný zábavný park s rozprávkovou atmosférou a širokou škálou vzrušujúcich a očarujúcich atrakcií, vďaka ktorým je ideálny pre celú rodinu. Efteling je zasadený do prírodného prostredia, zachytáva kúzlo všetkých ročných období a víta vás 365 dní v roku! Vstúpte do tohto rozprávkového sveta plného nádherných príbehov, nádherných snov a dobrodružstiev vysokou rýchlosťou. Prejdite sa očarujúcim svetom víl a trollov, schúľte sa k sebe počas vzrušujúcej parkovej show Raveleijn a uzavrite svoj fantastický deň na Eftelingu s najväčšou vodnou show v Európe Aquanura!

  Gardaland
  Lago di Garda – Taliansko

  Užijete si tu viac ako sedemdesiat atrakcií, rozdelených do štyroch oblastí: Adrenalín, Dobrodružstvo, Fantázia a Šou. Magazín Forbes zaradil Gardaland na piate miesto v prvej desiatke zábavných parkov na svete s najlepším obratom a je ôsmy v Európe podľa počtu návštevníkov parku. Prídu si tu na svoje nadšenci adrenalínu a aj rodiny s deťmi. Park ma rozprávkovú atmosféru s krásnou kvetinovou výzdobou, ktorá spája stredomorskú vegetáciu a alpskú prírodu.

About Author

Natália Jančušková