6 bežeckých značiek, ktoré by mal poznať každý bežec

Beh je na veľkom vzostupe a vidieť to aj na Slovensku. Predovšetkým Bratislava žije behom oveľa viac, ako kedykoľvek predtým. Dobrou správou je, že tento relatívne nenáročný šport prinútil ľudí sediacich v kanceláriách robiť niečo so svojím zdravím a aj to, že mestá tieto aktivity vidia a vítajú. Veľmi pozitívne sa tiež dá hodnotiť prístup […]

MAGIC TRAVEL, VisitMaldives.sk

Beh je na veľkom vzostupe a vidieť to aj na Slovensku. Predovšetkým Bratislava žije behom oveľa viac, ako kedykoľvek predtým. Dobrou správou je, že tento relatívne nenáročný šport prinútil ľudí sediacich v kanceláriách robiť niečo so svojím zdravím a aj to, že mestá tieto aktivity vidia a vítajú. Veľmi pozitívne sa tiež dá hodnotiť prístup veľkých značiek, ktoré sú dnes ochotné sponzorsky podporiť veľké i malé bežecké podujatia, ktorých je extrémne veľa.

 

Intenzívna príprava na polmaratón alebo maratón si vyžaduje o niečo viac, ako len dve hodinky behu každý deň ráno. Pri nastavení vysokých cieľov do hry vstupujú aj potreby investovať do vybavenia – v prípade behu v prvom rade do obuvy a oblečenia. A v tomto prostredí existujú značky, ktoré možno nie sú tak známe a populárne, ich kvalita ich však predurčuje do vlastníctva náročných športovcov. Predstavujeme šesť takých značiek, ktoré stoja za pozornosť, ak to myslíte s behom vážne a klasika v podobe Nike a Adidas nie je to, čo si predstavujete.

 

Iffley Road

Britská značka Iffley Road sa špecializuje na návrh a výrobu športového oblečenia, ktoré spĺňa nároky pre klasickú estetiku. Oblečenie tejto značky je vysoko kvalitné, preferuje menej výrazné farby a konzervatívny imidž športovca. Cieľom značky je, aby sa jej zákazník cítil kultivovane, aby výstrednosť ponechával radšej na ostatných účastníkov behu.

 

Isaora

Značka Isaora vznikla v americkom New Yorku a predstavuje jeden z najkvalitnejších brandov so športovým oblečením na svete. V porovnaní s britským Iffley Road sa nebráni pestrejším farbám a materiálom, ktoré vo veľkej miere využíva napríklad aj Adidas. Napríklad tričká tejto značky majú zvyčajne tepelnou úpravou zredukované a spevnené šitia a švy, vďaka čomu sa znižuje riziko podráždenia pokožky a nekomfortu. Možno sa to zdá ako maličkosť, avšak v celkovej príprave na náročný športový výkon sú to práve drobnosti, čo v konečnom dôsledku rozhoduje o sekundách pred cieľovou čiarou.

 

Soar

Soar pochádza z Anglicka, kde ju navrhuje Tim Soar a výrazne konkuruje vyššie spomenutému Iffley Road. Zreteľný je konzervatívny charakter oblečenia, či už máme na mysli dizajn alebo farby. Vyššie ceny jednotlivých kúskov je možné odôvodniť vysokou kvalitou materiálov a technológie výroby, pričom výrobca využíva dodávateľov z Európy a Japonska.

 

Satisfy

Ak boli prechádzajúce značky viac-menej konzervatívne, Satisfy je potom mimoriadne extravagantná. Zaraďuje sa medzi tie, ktoré oslovujú mladých ľudí so záujmom o nápadné, moderné a trendové oblečenie. Brand predstavuje riešenia aj pre lokality s nižšími teplotami a využíva textúrované materiály s grafickou potlačou, ktoré sa stali v módnom priemysle veľmi populárne.

 

Tracksmith

Tracksmith je v bežeckom svete niečo ako Polo Ralph Lauren. Jeho ústredným motívom je  mierne retro v modernom kabátiku a prvky typické pre britskú módu.

 

Saysky

Malá kodaňská spoločnosť vznikla v roku 2013 a jej prioritou je ponúkať také oblečenie pre športovca, ktoré mu nebude prekážať a podporí ho tak k lepším výkonom. Dizajny tejto značky sú menej konzervatívne, viac urbánne a v našom zozname by sme ho mohli porovnávať s americkým Satisfy. Škandinávsky charakter však perfektne pasuje do každého mesta aj u nás a v zámorí. Saysky síce vyzerá moderne a prémiovo, je však určená pre ľudí, ktorí móde nevenujú toľko pozornosti a preferujú funkčnosť a jednoduchosť. Samozrejme, že si aj v tomto prípade za túto jednoduchosť priplatia.

 

 

Volkswagen ARTEON

Čítajte aj ďalšie podobné články:

6 bežeckých značiek, ktoré by mal poznať každý bežec

Beh je na veľkom vzostupe a vidieť to aj na Slovensku. Predovšetkým Bratislava žije behom oveľa viac, ako kedykoľvek predtým. Dobrou správou je, že tento relatívne nenáročný šport prinútil ľudí sediacich v kanceláriách robiť niečo so svojím zdravím a aj to, že mestá tieto aktivity vidia a vítajú. Veľmi pozitívne sa tiež dá hodnotiť prístup […]

26. augusta 2016


Seriál o Číne

Ako funguje online marketing v Číne, ktorá má zakázaný Google, Twitter, Facebook, Youtube, Instagram aj WhatsApp?

Pre online marketérov na Slovensku je komunikovanie s cieľovými skupinami prostredníctvom sociálnych sietí Facebook, Instagram a Twitter každodennou rutinou. Ich život sa nezaobíde ani bez nahrávania zaujímavého obsahu na Youtube. Integrálnu úlohu v ich práci má vyhľadávanie a plánovanie kľúčových slov, optimalizácia obsahu pre vyhľadávače, tzv. „SEO“ a manažovanie reklamných kampaní cez Google Ads.

17. septembra 2019

Toto sú najúchvatnejšie automobilové novinky z tohtoročného autosalónu vo Frankfurte

Super-rýchla imidžovka, kabriolety od Ferrari, najrýchlejšie auto planéty či limitovaný Hyundai.

16. septembra 2019

Cestuj po svete

Island bez cestovky: 3000 km roadtrip autom po magickom ostrove s polárnou žiarou nad hlavou

Krajina, ktorú mnohí bez zaváhania označia ako najkrajšiu v Európe. Plná dychberúcich scenérií, kde si užijete pohľady ako z iného sveta, drsnú, ale magickú severskú prírodu, pozorovanie veľrýb a ak máte kúsok šťastia, tak aj polárnu žiaru. Reč je o Islande – krajine ohňa a ľadu. Inšpirujte sa našou 3000 km cestou okolo celého ostrova a zistite, ako si na Islande užiť poriadny výlet aj bez cestovky.

16. septembra 2019

Nové riešenie boja proti CO2?

V Nemecku chcú politici platiť ľuďom za odsávanie CO2 z atmosféry

Dostaneme zaplatené za prevádzkovanie čističky vzduchu? V Nemecku možno áno.

13. septembra 2019
PORADŇA

Ako si najlacnejšie zaobstarať nové auto? Vďaka tomuto ušetríte tisíce eur

Ak sa pohrávate s myšlienkou, či je výhodnejšia kúpa auta alebo iné formy jeho zadováženia, tento článok je určený práve vám.

13. septembra 2019

Autosalón Frankfurt 2019

Toto sú vyšperkované Škody, vizionárske BMW a Mercedes, znovuzrodený Defender a nový Hyundai i10

Prinášame vám výber najvýznamnejších noviniek z autosalónu vo Frankfurte nad Mohanom.

12. septembra 2019

SpaceX vynesie na orbit satelity superrýchleho internetu

Operátor SES vyšle sedem nových družíc na strednú obežnú dráhu na nosiči Falcon 9. Nové satelity výrazne zvýšia výkonnosť už osvedčenej siete O3b.

10. septembra 2019

Osobné financie

Narodenie dieťaťa z finančného hľadiska: na čo myslieť a ako ušetriť?

Narodenie dieťaťa je veľký životný míľnik. Človeku sa vtedy menia priority a vo všetkom uprednostňuje dieťa. Starostlivosť o dieťa sa však nezačína jeho narodením, rovnako dôležitá je príprava na jeho príchod a rozhodnutie nič nepodceniť.

10. septembra 2019

Elektromobil pre masy? Nový Volkswagen s parádnym dojazdom a cenovkou hovorí áno

V predvečer automobilového veľtrhu vo Frankfurte sme spoznali jeden z jeho highlightov.

9. septembra 2019

Peugeot uvádza plug-in hybrid už aj v nádhernej 508-čke. Elektrický dojazd je veľmi slušný

Síce bez pohonu oboch náprav, ale i tak s veľmi zaujímavými parametrami.

9. septembra 2019

Lukratívny ekobiznis?

Londýn a jeho vplyv na energetickú revolúciu v Latinskej Amerike

Latinská Amerika stojí pred revolúciou vo využívaní obnoviteľných zdrojov a stáva sa tak predmetom záujmu mnohých investorov.

9. septembra 2019

Bell APT 70

Americký Bell pokročil s výrobou nákladných dronov s autopilotom, zaujíma sa o ne NASA

Lietajú na elektrinu na maximálnu vzdialenosť 56 km a unesú až 32 kg.

6. septembra 2019

Plejáda technických inovácií a úžasné parametre. Aj o tom je prvé elektrické Porsche, nový Taycan

Na svet prichádza doposiaľ najväčší konkurent pre Teslu.

5. septembra 2019

Vyskúšajte smoothie: recept ako na to, tipy a čomu sa naopak vyhnúť?

Smoothie valcuje svet a zdá sa, že len tak skoro tento gastronomický trend neutíchne. Spolu s nápojom sa veľmi darí aj smoothie bowls, miskám s pestrou zmesou ovocia, farieb, konzistencií a chutí. Vyzerá to tak, že čo nevidieť budú malé obchodíky so smoothie bowls za každým rohom a novinka určite neobíde ani Slovensko.

5. septembra 2019

Činohra SND má nového šéfa, je ním Peter Kováč

Dramaturgicky pripravil viac ako 100 divadelných inscenácií v rôznych slovenských divadlách.

4. septembra 2019

Píše Peter Bobik

Je dokonané… Dlh je bezcenný

Nízke úroky sú dobré iba pre dlžníka, ale čo ak veriteľ stratí motiváciu požičiavať, pretože sa mu to skrátka neoplatí? Aké dôsledky môže mať pre nás život v prostredí, kde dlh nemá cenu?

4. septembra 2019

Obľúbená 3008-čka dostala (hybridnú) štvorkolku. Ide o najvýkonnejší Peugeot súčasnosti

Už pri odhalení novej 3008-čky odznelo, že neskôr príde aj verzia s pohonom všetkých štyroch kolies. Ten čas nastal práve teraz.

3. septembra 2019

Mobilita po novom

Monocykle alebo lietajúce jetpacky? Toto sú dve alternatívy dopravy budúcnosti

Čoraz komplikovanejšia individuálna mobilita si vynucuje vznik úplne nových dopravných prostriedkov.

3. septembra 2019

Bugatti má vo vrecku ďalší rekord. Upravený Chiron pokoril maximálnu rýchlosť 490 km/h!

Ako blesk z jasného neba prichádza správa, že Bugatti prekonáva magickú bariéru 300 míľ za hodinu.

2. septembra 2019

Hurikán Dorian ničí, čo mu stojí v ceste. Dokáže podobné hurikány zastaviť moderná veda?

Zhadzovať na hurikán atómové bomby zrejme nebude najlepší nápad.

2. septembra 2019

KRÁTKE VIDEODOKUMENTY

Pohľad do zákulisia filmov Avengers, Justice League, Wonder Woman a Man of Steel

Vizuálne efekty nie sú ničím dodatočným, ale počíta sa s nimi ešte predtým, ako sa vôbec začne nakrúcať s hercami.

2. septembra 2019