Čo sme sa dozvedeli o pripravovaných Strážcoch Galaxie vol.3?

Známy režisér James Gunn prezdil novinky a zaujímavosti zo sveta Marvel

Nestáva sa často, aby známy tvorca obľúbených komiksových filmov na sociálnych sieťach odpovedal na otázky fanúšikov.

Lukáš Horák sa na stránkach UnitedLife.sk venuje filmom a hudbe. Zverejňuje správy o filmových novinkách nielen zo sveta marveloviek a DC-oviek, ale dáva čitateľom tipy na kvalitný obsah na streamovacích platformách a píše filmové recenzie.

V súčasnosti sú kina zatvorené, nič sa netočí a tak majú tvorcovia viac času vysedávať za počítačom a kŕmiť sociálne siete množstvom informácií.

Jedným takýmto tvorcom je aj James Gunn. Ak ste fanúšikom Marvel komiksov, tak vám ho rozhodne netreba moc predstavovať. Stačí spomenúť, že má za sebou skvelých Strážcov Galaxie (oba diely), momentálne má v postprodukcii The Suicide Squad od konkurenčných DC Comics a následne sa vrhne na tretiu časť Strážcov Galaxie.

A práve o poslednom menovanom filme sa o čosi viac rozpovedal na sociálnych sieťach.

Jeden z fanúšikov sa ho opýtal, či je pravda, že v novom pokračovaní Strážcov galaxie sa dej bude venovať hlavne Rocketovi. A odpoveď režiséra bola nasledovná: „Poviem len toľko, že Rocket je veľkou súčasťou toho, čo sa v budúcnosti stane. Veľa z týchto vecí (jazvy na jeho chrbte) dáva množstvo priestoru pre to, čo už dlhodobo plánujem pre túto postavu.“

Už dávnejšie sa Gunn vyjadril, že na Strážcoch Galaxie začal pracovať práve preto, že patria k jeho najobľúbenejším komiksom. Ide o bandu outsiderov, ktorým sa aj on vždy cítil byť. No a práve Rocketa má z celej tejto bandy najradšej a aj to je dôvodom, prečo sa mu chce tentokrát venovať o niečo viac.

Z Gunnovej odpovede sme sa síce mnoho nedozvedeli, môžeme si však byť istí, že sa konečne dozvieme o niečo viac o Rocketovi a všetkých pokusoch, ktoré na ňom boli napáchané. Tie už totižto niekoľkokrát spomenul. Konečne sa teda o nich dozvieme viac a túto postavu preskúmame o niečo hlbšie.

Toto však nebola jediná vec, ktorú James Gunn prezradil na sociálnych sieťach z pohodlia svojej domácej karantény. Viac ako o novinkách prezradil pikošky zo starších snímkov. Napríklad, že kameň nekonečna, ktorý sa objavil v prvých strážcoch galaxie, bol pôvodne červený. Až v postprodukcii ho prefarbili na fialovo. Prečo? Lebo Marvel sa v polovici postprodukcie rozhodol, že červený kameň sa objaví až v Thorovi 2. Najväčšie vrásky na tvári mu však v tom čase robila dejová linka s Thanosom, ktorý sa tiež v tejto snímke prvýkrát objavil. Vzťahy záporných postav sa vtedy riadne skomplikovali a Gunn mal veľké obavy, že divák z toho bude zmätený.

Jeden z fanúšikov sa ho tiež spýtal, či sa neuvažovalo nad tým, že by sa počas Endgame Peter Quill aka Star-lord objavil aj na planéte Zem. Podľa odpovede Gunna Star-lord Zemou tak trochu opovrhuje, lebo je to miesto, kde zahynula jeho matka. Čiže nie, moc sa nad týmto variantom neuvažovalo.

Strážcovia Galaxie Vol.3 by sa mali v kinách objaviť v roku 2021.

V dnešných temných časoch, kedy sa všetky filmové premiéry posúvajú aj o pol či celý jeden rok, je pravdepodobnejšie, že film uvidíme až 2022.

Už teraz sa zmeny dotkli viacmenej každého Marvel snímku. Black Widow mala do kín prísť na konci apríla. Na miesto toho ju uvidíme až v novembri – teda v termíne, kedy sme mali vidieť Eternals. Tí sa zase presunuli až na február. Máme tu teda obrovskú reťazovú reakciu.

Sú však aj snímky, ktorým odklad premiéry pomôže, ako napríklad pokračovanie Doctor Strange in the Multiverse of Madness, ktorý mal problémy s režisérskym postom.

 

Pokračujte na ďalší príspevok »