Aktuálna mapa výskytu koronavírusu, počtu nakazených i vyliečených

Bývanie

Vymenili by ste dom za byt? Prečo nie, pozrite sa na tieto riešenia bytov s terasami

Čítanie na < 1 minútu Mnohí si kupujú dom preto, lebo sú presvedčení, že byt im neposkytne ten priestor slobody na pitie rannej kávičky vonku a možnosť grilovať. Nie je to vždy pravda.

Ako hodnotíte tento príspevok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. 0

Keď sa niekoho spýtate, prečo si kúpil dom/byt a nie to druhé, obyčajne reaguje pomerne nesrdečne. Nástojčivo obhajuje svoje rozhodnutie, akoby na neho ten druhý útočil alebo sa ho snažil zosmiešniť. Pritom je celkom prirodzené, že rôzni ľudia majú rôzne preferencie.

O to viac takéhoto človeka zasiahne priama otázka: Vymenil by dom za byt? A prečo nie? 

Dôvody v prospech kúpy domu s väčším či menším pozemkom spočívajú predovšetkým vo vytvorení si priestoru vlastnej slobody v exteriéri. Voľný priestor, vlastná zem pod nohami a obloha nad hlavou má byť akousi garanciou toho, že práve toto je to správne riešenie, predovšetkým perspektívne.

Lenže mnohé byty majú rozmerné terasy a balkóny, ktoré sa dajú zariadiť priam skvostne a vedia navodiť veľmi príjemnú atmosféru, keď na nich ráno pijete kávu. Ak to dispozícia v rámci bytového domu umožňuje, môžete na takejto terase aj grilovať.

Tak teda prečo nutne kupovať dom, ktorý je zvyčajne mimo mesta?

 

Nižšie nájdete fotogalériu bytových terás a balkónov, ktoré majitelia zariadili spôsobom, ktorý by sa určite páčil aj skalným zástancom rodinných domov s pekne upravenými pozemkami.

Nechajte sa inšpirovať!

 

Prečítajte si aj:

Ako hodnotíte tento príspevok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. 0