Nevyriešená záhada vrážd hiphopových legiend

Vraždy známych raperov Tupaca a Biggieho v seriálovom spracovaní? To musíte vidieť!

„Unsolved: The Murders of Tupac and The Notorious B.I.G“ – tak znie celý názov seriálu, ktorý stojí za vašu pozornosť
Vydané 29. marca 2021 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , , , ,

Lukáš Horák sa na stránkach UnitedLife.sk venuje filmom a hudbe. Zverejňuje správy o filmových novinkách nielen zo sveta marveloviek a DC-oviek, ale dáva čitateľom tipy na kvalitný obsah na streamovacích platformách a píše filmové recenzie.

Deväťdesiate roky boli divoké nielen na Slovensku, ale aj v USA.

Hlavne hiphopová komunika by vedela rozprávať. V danom období prichádzalo k neustálym súbojom medzi rapermi z West coast a East coast.

Na tieto súboje doplatili aj dve dnes už  obrovské legendy. Tupac a The Notorious B.I.G aka Biggie. Obaja boli zavraždení a ani jeden z týchto prípadov nebol dodnes oficiálne vyriešený.

Tieto prípady si priam pýtali, aby sa objavili u streamovacieho giganta Netflix, ktorý je v oblasti kriminálnych prípadov ako ryba vo vode.

Tentokrát však prípady vrážd nie sú spracované formou dokumentu, ale stavili na klasickú seriálovú formu. Nájdete tu aj množstvo známych tvári, ktoré však nemusíte poznať po mene.

Hlavnú rolu detektívov si zahrali Josh Duhamel (Transformers), Jimmi Simpson (WestWorld) a Wendell Pierce (Suits).

Unsolved má tri hlavné dejové línie odohrávajúce sa v troch odlišných časových úsekov.

Prvá linka sa venuje vzťahu medzi Tupacom a Biggiem. Dostávame možnosť nahliadnuť do (drogovej) vojny medzi rapermi z East Coast a West Coast.

Ďalšia dejová línia sa zaoberá vyšetrovaním, ktoré viedla polícia L.A. hneď po vraždách dvoch legendárnych raperov. Vyšetrovanie detektívov zavedie až k dôkazom, že do prípadu môže byť zapletená aj samotná polícia.

V tretej dejovej línii sa posúvame o niekoľko rokov ďalej, kedy sa matka Biggieho rozhodne žalovať políciu L.A. a žiadať od nich ušlý zisk, ktorý činní skoro pol miliardy dolárov. Polícia L.A. sa teda rozhodne zriadiť nový tím vyšetrovateľov, ktorí majú opätovne vyšetriť vraždu Biggieho a zistiť, či v nej naozaj mohla mať prsty aj polícia.

Desať epizód, ktoré uplynú rýchlo ako voda. Toto rozhodne nie je podrobná recenzia. Čo je dobre a čo zle spracované v tomto seriáli, už necháme na váš vlastný úsudok.

Unsolved je však rozhodne niečo, čomu musíte dať šancu. Ak vás zaujímajú skutočné udalosti, kriminálne prípady a ste fanúšikom hip hopu, tak nemáte nad čím váhať. A zaujme vás aj v prípade, že hip hopu rozhodne nefandíte.

Tie skutočné udalosti ale neberte doslova. Príbeh stavia na skutočných udalostiach, no tieto dva prípady dodnes neboli vyriešené, takže niektoré udalosti v príbehu sú nielen prikrášlené, ale aj úplne vymyslené.

 

Pokračujte na ďalší príspevok »