Volkswagen pokročil vo svojom operačnom systéme vw.os

Nový operačný systém budú mať všetky nové autá koncernu.
Vydané 18. júna 2019 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , , , , , ,

Volkswagen zintenzívňuje tempo svojej digitálnej transformácie s plánom najať približne 5 000 digitálnych expertov s cieľom vyvinúť jednotný softvérový operačný systém „vw.os“.

Nemecký automobilový koncern mieni dosiahnuť sebestačný a nezávislý vývoj softvéru pre automobily až na úrovni 60 percent. V porovnaní so súčasným 10-percentným podielom vo vývoji to je mimoriadny skok. Týmto cieľom je poverená divízia CAR.SOFTWARE, ktorej produktom je práve systém vw.os. Ostatnými okruhmi tejto divízie sú inteligentný kokpit, automatické riadenie, energetika a výkon vozidiel a mobilné služby a konektivita.

V súčasnosti je Volkswagen závislý na dodávke 70 rôznych softvérových produktov od 200 externých dodávateľov.

„Sme platforma profesionálov pre hardvér a teraz prenášame túto spôsobilosť na vývoj softvéru,“ uviedol vo svojom vyhlásení Christian Senger, vedúci digitálnych služieb pre značku VW.

Christian Senger

„Budeme vyvíjať softvér s jednotnými základnými funkciami pre všetky skupiny značiek, čo nám umožní výrazne znížiť zložitosť,“ povedal Senger.

Volkswagen ďalej uviedol, že všetky jeho nové modely budú používať platformu „vw.os“ a Volkswagen Automotive Cloud do roku 2025.

Prvým vozidlom s novým operačným systémom bude elektromobil ID.3, ktorý príde do predaja už budúci rok. Od roku 2025 ním budú disponovať všetky nové modely.

 

Pokračujte na ďalší príspevok »