Volkswagen Golf, symbol pokroku opäť inovovaný

V ponuke autopožičovne Avis sa objavuje aj Golf siedmej generácie, ktorý v civilnom aj korporátnom svete oslavuje jeden úspech za druhým. Golf je ikona a do určitej miery aj symbol pokroku v automobilizme, pretože vždy prinášal modernú techniku do bežného sveta. Aktuálna siedma generácia tohto už nie celkom malého nemeckého hatchbacku opäť posúva hranice techniky, komfortu a jazdných vlastností. Najnovšia generácia Golfu na seba upozorňuje hneď… Prečítať celé
Vydané 1. augusta 2014 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , ,

V ponuke autopožičovne Avis sa objavuje aj Golf siedmej generácie, ktorý v civilnom aj korporátnom svete oslavuje jeden úspech za druhým.

Golf je ikona a do určitej miery aj symbol pokroku v automobilizme, pretože vždy prinášal modernú techniku do bežného sveta. Aktuálna siedma generácia tohto už nie celkom malého nemeckého hatchbacku opäť posúva hranice techniky, komfortu a jazdných vlastností.

Najnovšia generácia Golfu na seba upozorňuje hneď na prvý pohľad. Má výraznú tvár s ostrými tvarmi, kompaktnú karosériu s prepracovanými detailami a prekvapivo prémiový interiér. Golf sa nikdy nesnažil prezentovať ako luxusné auto alebo vozidlo vyššej kategórie, napriek tomu dokáže osloviť hodnotným interiérom s kvalitnými materiálmi, presným lícovaním jednotlivých prvkov a širokou stredovou konzolou typickou skôr pre sedany a limuzíny.

   Dizajnový smer, ktorý je teraz pre Volkswagen typický, reaguje na celosvetový dopyt po moderne vyzerajúcich automobiloch s relatívne unifikovaným vzhľadom naprieč celým modelovým spektrom. Preto sa Golf nápadne podobá na najnovší Passat a množstvo podobností nachádza aj s veľkým Touaregom.

   V Avise je vozidlo dostupné s benzínovým motorom s objemom 1,2 litra, ktorý je kombinovaný s manuálnou 6-stupňovou prevodovkou. Táto kombinácia spolu s náhonom predných kolies umožňuje vodičovi aktívne regulovať spotrebu vozidla, ktorá sa však aj sama o sebe pohybuje na rozumnej úrovni iba 4,1 l/100 km. Súčasťou širšej výbavy je tempomat, CD/MP3 prehrávač, multikolízna brzda, diferenciál XDS, elektricky ovládané okná aj vzadu, klimatizácia, štart/stop systém, rekuperácia brzdnej energie a palubný počítač.

   Pre každého vodiča je však dôležitá najmä vysoká úroveň bezpečnosti a komfortná jazda, ktorá je v prípade Golfu na vyššej úrovni než v iných konkurenčných hatchbackoch. Preto sa stáva veľmi rozumnou voľbou, ktorú nespochybňuje ani túžba po emocionálne nabitej jazde.

Pokračujte na ďalší príspevok »