Voda je ich DNA: Špičkové hodinky inšpirované hĺbkami mora

Veľmi obľúbené u každej zo značiek, ktoré niečo znamenajú, sú hodinky inšpirované vodou, morom a potápaním.   Charakterizuje ich robustnosť, prehľadnosť podčiarknutá luminiscenčnými prvkami, otočné okružie s vyznačenou 60-minútovou škálou a zvýrazneným 15-minútovým segmentom, ktorý slúži ako časovač doby ponoru. Táto kategória hodiniek je okamžite identifikovateľná. Najdôležitejším parametrom potápačských hodiniek je však ich odolnosť voči… Prečítať celé
Vydané 18. mája 2017 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , , , , ,

Multibrand, s.r.o. | Bratislava, Slovensko

Veľmi obľúbené u každej zo značiek, ktoré niečo znamenajú, sú hodinky inšpirované vodou, morom a potápaním.

 

Charakterizuje ich robustnosť, prehľadnosť podčiarknutá luminiscenčnými prvkami, otočné okružie s vyznačenou 60-minútovou škálou a zvýrazneným 15-minútovým segmentom, ktorý slúži ako časovač doby ponoru. Táto kategória hodiniek je okamžite identifikovateľná.

Najdôležitejším parametrom potápačských hodiniek je však ich odolnosť voči vode. Na potápanie s dýchacími prístrojmi sú vhodné modely s označením od 200m/20atm. Pod vodou sa treba vyvarovať manipulácie s tlačidlami a korunkou, inak hrozí zatečenie vody do puzdra hodiniek. Pre mechanické hodinky nie je vhodné náhle striedanie teploty.

Obľúbenosť a nesmrteľnosť tejto kategórii hodiniek dal agent jej Veličenstva James Bond. Keď sa povie Bond, predstavíme si Omega Seamaster, ale v raných dobách bondoviek to boli Rolex Submariner na zápästí Seana Conneryho.

Vyšportované, opálené telo a krásne ženy, to sú diver‘s watch.

 

Rolex Submarine

Rolex Submariner

Rolex Submariner

Ikona v tejto kategórii hodiniek – Rolex Submariner, priemer 40mm, oceľ, automatické naťahovanie, rezerva chodu 48 hodín, vodotesnosť do 300m, čierny číselník, certifikácia chronometra COSC.

 

OMEGA Seamaster Diver 300m

OMEGA Seamaster Diver 300m

OMEGA Seamaster Diver 300m

Napriek vysokej vodotesnosti, mohutnému puzdru a výborne čitateľnému ciferníku sa hodia aj k obleku. Tento model zostane nesmrteľný aj vďaka predstaviteľovi agenta 007.

Oceľové puzdro má rozmer 41mm.

 

TAG HEUER Aquaracer

TAG HEUER Aquaracer

TAG HEUER Aquaracer Black Titanium 300m

Nádherné športové hodinky inšpirované hĺbkami. Už v roku 1895 Edouard Heuer patentoval vodotesné puzdro.

Atraktívny čierny matný ciferník s pásikovaným dizajnom a priemerom 43mm. Nylonový remienok s preklápacou sponou.

 

DOXA SUB 1200T Professional

V roku 1969 prišla DOXA s potápačskými hodinkami s héliovým ventilom. Legendárne hodinky boli známe ako SUB300 Conquistador. DOXA vzdala hold tomuto priekopníckemu modelu s DOXA SUB1200T. V priemere má niečo viac ako 42mm.

 

 

 

Pokračujte na ďalší príspevok »