Čítanie na 3 min.

Takto sa robili vizuálne efekty vo filmoch Aquaman, Blade Runner 2049 či Avengers


Vydané: 15. januára 2019 | Autor:
, , , ,

Ako hodnotíte tento príspevok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. 0

Pozrite si nasledovné videá, ktoré sú výkladnou skriňou spoločností špecializujúcich sa na výrobu podobných efektov. Sú úžasné, veľkolepé, inokedy nenápadné a zamerané na detail. Spoločne tvoria film taký, ako ho poznáme z kín a televíznych obrazoviek.

 

Filmové vizuálne efekty sú dnes mimoriadne pôsobivé. Stoja desiatky miliónov amerických dolárov, umožňujú celkom nekonvenčné prístupy k tvorbe scén a predovšetkým sú dnes neoddeliteľnou súčasťou priemyslu s veľkofilmami. Najlepší vizuálny efekt je taký, ktorý ste vo filme ani len nespozorovali, pretože bol tak dobrý. Verte či nie, väčšinu počítačových trikov vo filmoch ani nemáte šancu vidieť, pretože v prvom rade vás ani len nenapadne, že v danej scéne nejaký vyskytuje.

 

 


Aquaman (2018)

Najnovší počin od DC Comics s názvom Aquaman sa stal esom v rukáve spoločnosti, ktorá sa iba márne snaží konkurovať Marvelu a jeho filmovej tvorbe. Už z podstaty hlavného hrdinu vyplýva, že vo filme muselo byť použité obrovské množstvo vizuálnych efektov. Mnohé z nich sú ale také detaily, o ktorých by ste nikdy nepovedali, že vznikali v počítači: napríklad asi o pol centimetra dlhšie nechty jednej z hlavných postáv.

 

Inzercia

 


Blade Runner 2049 (2017)

Blader Runner 2049 z roku 2017 stavil na pôsobivé scenérie budúcnosti Kalifornie a mesta Los Angeles. Všadeprítomná hmla, holografické reklamy, ozrutné stavby, úzke uličky a v kontraste s nimi vyprahnutá krajina plná odpadu, to všetko si vyžiadalo enormné úsilie počítačových grafikov.

 

 

Vo filme Blade Runner 2049 bola jednoznačne najlepšie spracovaná tvár postavy Rachel. Jedná sa o vôbec najlepšie fotorealisticky spracovanú tvár v histórii kinematografie a počas sledovania filmu na veľkom plátne by vás ani nenapadlo, že bola tvár vytvorená počítačom.

 


 

Avengers: Infinity War (2017)

Extrémne úspešný, extrémne dobre hodnotený a na extrémne vysokej vizuálnej úrovni. Avengers 3 je síce iba o komiksových postavičkách a ich boji za záchranu sveta, ale veľké plánované tržby idú ruka v ruke s veľkými investíciami do produkcie. Vizuálne efekty v Avengers 3 preto patria k tým najlepším v histórii filmu, ak nie sú vôbec najlepšie.

 


 

Game of Thrones

Seriál od HBO u nás síce nezaznamenal veľký ohlas, Spojené štáty a vôbec svet ním však doslova žije. Do produkcie seriálu sú investované milióny a milióny amerických dolárov a zodpovedá tomu aj rozsah použitia počítačových efektov. Dá sa povedať, že každá jedna scéna je závislá na CGI. Výsledok je neuveriteľný, najmä ak sa dá priameho porovnania s pôvodným záberom z kamery.

Ako hodnotíte tento príspevok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. 0