Video

Veľký test ochranných rúšok na tvár. Je drahšie nutne lepšie?

Pozrite si, ako dopadol veľký test najdostupnejších ochranných rúšok na tvár, ktorý pripravil doktor Vladimír Mego.
Vydané 12. mája 2020 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , , , , , ,

Pre pandémiu koronavírusu sa rúška a tvárové masky stanú súčasťou našich životov na nasledujúce mesiace a v niektorých oblastiach možno i roky. Medzičasom sa stal z týchto ochranných pomôcok aj módny doplnok, čo je prirodzené vyústenie celospoločenskej situácie, keď toto rúško musí a chce nosiť doslova každý.

Okrem dnes už tradičných rúšok, ktoré si vyrábame doma svojpomocne, máme možnosť zadovážiť si rôzne rúška od veľkovýrobcov. Máme tu doslova záplavu rôznych druhov a typov ochranných pomôcok a preto náročné vybrať spomedzi nich tie, ktoré naozaj fungujú.

Nasledujúci test rúšok a tvárových masiek od doktora Vladimíra Mega zohľadňoval nasledovné faktory:

1) Stupeň ochrany
2) Cenu
3) Možnosť viacnásobného použitia
4) Komfort pri dýchaní
5) Komfort pri nosení

 

Z uvedeného testu s najlepším bodovým hodnotením vzišli ochranné pomôcky značky MEWE, ktoré používame aj my. Sú viacnásobne použiteľné, majú až osem ochranných vrstiev a okrem vdychovaného vzduchu filtrujú aj ten vydychovaný.

Venujte, prosím, šesť minút svojho času nasledovnému odbornému porovnaniu rúšok, určite vám pomôže pri rozhodovaní sa pri výbere toho najlepšieho produktu.

https://www.youtube.com/watch?v=WLi79AsXqHQ

» Bezpečné viacnásobne použiteľné tvárové masky s filtrom si môžete zadovážiť na UnitedHealth.sk

 

Pokračujte na ďalší príspevok »Príbehy slávnych

From Zero to Hero – ako sa z ľudí na dne stali superboháči

  • Cesta k úspechu býva neraz tŕnistá. Presvedčili sa o tom aj mnohé slávne osobnosti, ktorých meno dnes pozná značná časť svetovej populácie.
  • Ako sa Ralph Lauren stal svetovou módnou ikonou? Je kľúčom k úspechu tvrdá práca, dobrý nápad a jasný cieľ, alebo ide len o dielo náhody? V skutočnosti je to kombinácia všetkých týchto faktorov.