Ďalší zo strašidelných príbehov Eda a Lorrain Warrenových

V zajatí démonov 3: Diabol vás prinúti pozrieť si tento film!

Ed a Lorrain Warrenovi sa opäť vrátili do kín. Ich predchádzajúce prípady plné démonov a iných démonických entít prilákali do kín toľko ľudí, že sa okolo tejto dvojice stihlo vybudovať celé univerzum filmov. Za týmto hororovým svetom stojí talentovaný režisér James Wan a práve jeho absencia na režisérskej stoličke pri novinke V Zajatí Démonov 3:… Prečítať celé
Vydané 8. júna 2021 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , , , , ,

Lukáš Horák sa na stránkach UnitedLife.sk venuje filmom a hudbe. Zverejňuje správy o filmových novinkách nielen zo sveta marveloviek a DC-oviek, ale dáva čitateľom tipy na kvalitný obsah na streamovacích platformách a píše filmové recenzie.

Ed a Lorrain Warrenovi sa opäť vrátili do kín. Ich predchádzajúce prípady plné démonov a iných démonických entít prilákali do kín toľko ľudí, že sa okolo tejto dvojice stihlo vybudovať celé univerzum filmov. Za týmto hororovým svetom stojí talentovaný režisér James Wan a práve jeho absencia na režisérskej stoličke pri novinke V Zajatí Démonov 3: Prinútil ma k tomu diabol, bola veľkým varovným prstom.

Prvý krát bez hororového majstra

Samozrejme trailer nás lákal na to, že James Wan pri filme ostal ako producent, ale to vám negarantuje absolútne nič. Wan stojí aj za inou hororovou sériou s názvom Insidious. Prvé dva diely natočil James a jednalo sa o skutočne podarené hororové snímky. V prípade tretej časti už sa objavil len ako producent a rozdiel v kvalite bol značný. V negatívnom zmysle slova. Dopadlo rovnako aj V Zajatí Démonov 3: Prinúti Ma k Tomu Diabol?

Na režisérsku stoličku sa tento krát posadil Michael Chavez, ktorí už stihol natočiť jeden  príspevok do hororového univerza The Conjuring. Film Lla Lorona: Prekliata Žena nám bližšie rozpovedal príbeh démona, ktorý sa objavil v prvom filme V Zajatí Démonov. Fanúšikovia neboli moc nadšení. Oveľa lepšie reakcie dostala Annabelle, ktorá si už vyslúžila celú trilógiu, ale aj Mníška. Meno Michael Chavez bolo teda ďalším dôvodom prečo sa obávať výsledku.

Založené na skutočných udalostiach

Najprv si však povedzme niečo o deji. Ako vždy aj tento krát nás tvorcovia upozorňujú, že ide o film založený na skutočných udalostiach. Rozpráva príbeh mladíka Arneho, ktorý je obvinený z vraždy. On však tvrdí, že je nevinný a k hroznému činu ho prinútil diabol. Eda a Lorraine okolnosti za akých sa vražda stala, prinútia mladíkovi veriť a pomôcť mu dokázať jeho nevinu.

Keď som odchádzal z kina, mal som v hlave len dve myšlienky. Tá prvá je celkom pozitívna. V Zajatí Démonov 3 totiž vôbec nie je taký zlý film ako som sa obával. Druhá myšlienka bola už horšia. Absenciu Jamesa Wana na režisérskej stoličke je cítiť. Novému režisérovi sa darí kopírovať štýl jeho predchodcu. No to nestačí.

Ak čakáte rýdzi horor budete sklamaní. Typických ľakačiek je tu veľmi málo. Tvorcovia sa totiž odhodlali k pár zmenám. Film viac pripomína detektívku s hororovými prvkami. Núka sa porovnanie s filmom Zbav Nás Zlého, kde sa tiež miešali detektívne prvky s tými hororovými. No nemusíte sa báť, film začína skvelou scénou exorcizmu, ktorý vás dokonale vystraší.

Annabelle, mníška a…

Prvé dva filmy nám priniesli skvelé démonické postavy v podobne bábiky Annabelle a mníšky. Očakávania ohľadom nového démona boli teda našponované na maximum. A tu nás tvorcovia sklamali. Priniesli síce celkom zaujímavú postavičku, o ktorej vám nechcem prezrádzať zbytočne veľa, ale novému nepriateľovi chýba charizma.

A charizma nechýba len démonovi, ale celému filmu. Nechápte ma zle. V Zajatí Démonov 3: Prinútil ma k tomu diabol je rozhodne nadpriemerný horor, ktorý sa oplatí vidieť v kine. Na jeho predchodcov však zďaleka nemá. Tí priniesli niečo nové do už otrepaných lakačiek a vedeli dokonale pracovať s atmosférou. Ich mladší brat v tomto trošku pokryvkáva.

Ústredné duo Ed a Lorreine Warrenovci sú opäť bezchybne stvárnení hercami Patrickom Wilsonom a Verou Farmigou. Rozhodne ide o najsympatickejší filmový manželský pár. Aspoň čo sa hororov a temných thrillerov týka. Nesklamal ani Arne, jeho priateľa a jej malý brat. Casting je proste znova na jednotku.

Fanúšik hororov rozhodne neobanuje, ak dá tejto novinke šancu. Sú tu však nejaké Ale! Očakávaj temnú detektívku a nie čistokrvný horor. Máš obavy, že absencia Jamesa Wana bude značne viditeľná? Tvoje obavy sa naplnia. Mentálne sa nalaď, že V Zajatí Démonov 3 proste nie je Wanov film a garantujem ti, že z kina budeš odchádzať s dobrým pocitom.

Pokračujte na ďalší príspevok »Príbehy slávnych

From Zero to Hero – ako sa z ľudí na dne stali superboháči

  • Cesta k úspechu býva neraz tŕnistá. Presvedčili sa o tom aj mnohé slávne osobnosti, ktorých meno dnes pozná značná časť svetovej populácie.
  • Ako sa Ralph Lauren stal svetovou módnou ikonou? Je kľúčom k úspechu tvrdá práca, dobrý nápad a jasný cieľ, alebo ide len o dielo náhody? V skutočnosti je to kombinácia všetkých týchto faktorov.