V Calvados nedozrievajú len jablká

Nie vždy sa veci javia tak, ako o nich čítame v turistických príručkách. Sú iné, niekedy šokujúco odlišné. Ak ste sa v bedekri o Normandii a najmä o Calvadose dočítali, že sú známe najmä nekonečnými a romantickými sadmi jabloní, je to správne.   Calvados je však aj krajina koní a ja by som ho bez okolkov a hanby prirovnal k slávnemu americkému konskému štátu… Prečítať celé
Vydané 4. decembra 2015 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , ,

Nie vždy sa veci javia tak, ako o nich čítame v turistických príručkách. Sú iné, niekedy šokujúco odlišné. Ak ste sa v bedekri o Normandii a najmä o Calvadose dočítali, že sú známe najmä nekonečnými a romantickými sadmi jabloní, je to správne.

 

Calvados je však aj krajina koní a ja by som ho bez okolkov a hanby prirovnal k slávnemu americkému konskému štátu Kentucky. Aj keď tu nerastie modrá tráva, ani sa v tomto mystickom kraji nenachádzajú desiatky slávnych konských fariem, je táto oblasť Francúzska centrom konského biznisu. Preto vo mne už dlhšie rezonovala myšlienka, že v Calvados nedozrievajú len jablká, ale takisto skvelé dostihové kone.

 

 

Okrem nádherných tvorov tu však návštevníci nájdu aj množstvo ďalších atraktívnych miest a prežijú úžasné zážitky. Nachádza sa tu známe kúpeľné mesto Deauville s dvoma dostihovými dráhami, skvelým kasínom a upravenými plážami, kde za včasného rána uvidíte jazdcov, ako preháňajú svoje kone v plytkej slanej vode. Deauville dokáže pohladiť dušu každého, dokonca je blízky aj americkému turistovi. Na začiatku septembra sa počas American Film Festival mení na malý Hollywood, kde máte možnosť uvidieť známe tváre amerického filmového biznisu. Namiesto slávnej hollywoodskej ulice s hviezdami je tu nemenej známa Promenade de Planches so 400 plážovými kabínkami venovanými slávnym americkým filmárom a hercom.

Ak máte pocit, že vám praje šťastena, skúste ju osloviť v Casino Barrière alebo sa radšej vydajte za dobrodružstvom v prekrásnej krajine spestrenej množstvom kaštieľov a panstiev, ktorých je v tejto časti Normandie množstvo. Čestne prehlasujem, že si tu naisto dobijete batérie. Pokiaľ hľadáte aktívne výlety spestrené návštevou múzeí, aj tu vám tento kraj dokonale vyhovie. Bolo by náročné vymenovať hoci len niektoré, radšej si vyberte podľa svojej chuti na stránke www.calvados-tourisme.co.uk. Tam nájdete všetko dôležité, čo vás zaujme.

 

Calvados, Francúzsko (zdroj: Flickr)

Calvados, Francúzsko (zdroj: Flickr)

 

A ešte niečo vám odporúčam. Keď si budete vyberať ubytovanie pre vás, vašu rodinu a vašich priateľov, vymeňte luxus a pohodlie hotelov za romantiku prázdninových domov. Tam objavíte nádheru prostredia a jedinečný kolorit života v Calvados.

Ak chcete skutočne ochutnať reálnu chuť kalvadoských jabĺk a naozajstného Kalvadosu, navštívte napríklad majetok Pierre Huet. Dozviete sa všetko o jablkách a ich premene na skvelé nápoje.

Ja už teraz premýšľam, že sa sem na rok opäť vrátim a zabudnem aspoň na týždeň na nudnú a hektickú realitu tam doma.

 

Calvados, Francúzsko (zdroj: Flickr)

Calvados, Francúzsko (zdroj: Flickr)

 

Pokračujte na ďalší príspevok »