TOP 5: Tieto svetové klziská vám svojou scenériou vyrazia dych!

Najkrajšie obdobie roka so sebou prináša veľa príležitostí, počas ktorých si môžete užiť vianočný čas. Len málo vecí dokáže prekonať pocit, keď vstúpite na ľad, aby ste strávili deň korčuľovaním s rodinou a priateľmi. Preto sa každý rok skúsení korčuliari, ale aj nováčikovia hrnú na klziská po celom svete, aby sa rozhýbali po záplave štedrovečerných špecialít. Ak… Prečítať celé
Vydané 25. decembra 2022 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , , , , , ,

Ak ide o klziská pod holým nebom, okrem čerstvého vzduchu poskytujú výhľad na slávnostne vyzdobené okolie. Zvýšenú pozornosť si zaslúži päť z nich, a to vďaka očarujúcej scenérií, ktorá umocní sviatočnú náladu.

Somerset House

Londýnska historická pamiatka viac než tri storočia slúži na mnohé účely. Stala sa domovom Kráľovskej akadémie umení, Kráľovskej spoločnosti či Spoločnosti starožitníkov.

Budova je dnes známa hlavne pre svoje filmové premietania, výstavy a klzisko. V porovnaní s minulosťou, účel priestoru je podobný s jeho niekdajším využitím. zdroj: unsplash.com

Každé vianočné prázdniny sa tento masívny neoklasicistický komplex mení na zimnú krajinu zázrakov. Zážitok z korčuľovania v centre Londýna je doplnený slávnostnými svetlami, skvelou hudbou a pôsobivým 40-metrovým vianočným stromčekom. Skate at Somerset House pripraví pre návštevníkov nezabudnuteľnú noc pod holým nebom. Nestáva sa predsa každý deň, aby vám DJ zvyšoval zimný zážitok hudobným podmazom.

Lac de Joux

Jazero, ktoré je známe svojimi priaznivými veternými podmienkami, priťahuje veľké množstvo jachtárov a windsurfistov.

klziská

Jazero Lac de Joux sa nachádza v nadmorskej výške 1000 metrov v rovnomennom údolí. zdroj: pinterest.com

Keď sa dostatočne ochladí, jazero s rozlohou 9,5 kilometra štvorcových sa zmení na obrovské klzisko. Keďže nepatrí k všeobecne známym turistickým atrakciám, okrem dychberúcej prírody vás nadchne aj pokojná atmosféra.

Zvyšok areálu sa využíva na ďalšie športové aktivity. Približne 200 kilometrov upravených bežeckých tratí využijete v zime na výlety na snežniciach, odvážnejší môžu skúsiť jazdu so psím záprahom.

Rideau Canal

Ak hľadáte najväčšie prírodné klzisko na svete, zamierte do Kanady. Z kanála Rideau sa počas zimy stane 7,8 kilometrov dlhá cesta naprieč Ottawou. Ľudia počas korčuľovania obdivujú architektúru a historické pamiatky hlavného mesta Kanady. Aby ste si na klzisku užili deň naplno, zastavte sa v jednom z neďalekých stánkov. Energiu vám doplní „Beaver Tail“ – vyprážané pečivo so škoricou, cukrom a inými polevami.

klziská

Okrem rekreačných aktivít na ľade je po dĺžke kanála veľa oddychových zastávok s horúcou čokoládou, ktorá vás príjemne zahreje. zdroj: pinterest.com

Nie je výnimkou, ak sa obyvatelia Ottawy cez zamrznutý kanál presúvajú do školy alebo do práce. Plocha tohto prírodného klziska je väčšia než 140 hokejových klzísk dohromady. Vďaka svojej unikátnosti ho UNESCO v roku 2007 zaradilo medzi svetové dedičstvo. Pokiaľ na jedinečný zážitok nestačia korčule, k dispozícií majú návštevníci aj sane alebo trojkolky.

Rathausplatz

Nemusíte byť veľkí cestovatelia, zaujímavé miesto na korčuľovanie nájdete aj u našich juhozápadných susedov. Viedenský Ice Dream sa nachádza priamo na známom Rathausplatz. Spolu s neopakovateľnou atmosférou čaká návštevníkov unikátna ľadová krajina vedúca cez štyri veľké klziská a romantické cestičky vinúce sa parkom. Ak sa do Viedne vyberiete s partiou kamarátov, neváhajte a skúste tunajšiu atrakciu – curling.

Skvelú zábavu pred radnicou sprevádza živá hudba DJov z Rádia Wien a fascinujúce svetelné efekty. zdroj: unsplash.com

V roku 2023 začína dvadsiatyôsmy Ice Dream v polovici januára a trvá do začiatku marca. Vyše 9 500 metrov štvorcových dopĺňa vyhliadková plošina na prvom poschodí klziska. Odtiaľ sa vám naskytne nádherný výhľad na Rathauspark, takže si okrem zážitku odtiaľ odnesiete aj pamätné fotografie.

Hotel de Ville

Akoby pobyt v Paríži nebol dosť očarujúci, návšteva klziska pred hotelom de Ville je čerešničkou na torte každého zimného výletu do tohto svetoznámeho mesta. Táto historická budova je od roku 1357 sídlom parížskej samosprávy a môže sa pochváliť architektúrou v neorenesančnom štýle. Jedným z lákadiel hotela je funkčná miestnosť, ktorá bola vytvorená ako replika Zrkadlovej siene v zámku Versailles.

Dnes vyzerá priestor pred hotelom priam idylicky. Počas 14. storočia sa však nádvorie pred budovou stalo ústredným miestom popráv. zdroj: pixabay.com

Ideálne pozadie pre nádherný večer pod hviezdami dopĺňa neďaleký vianočný trh, zdobený žiariacimi svetelnými reťazami. Sviatočný duch vás v takomto prípade určite neopustí ani po tom, ako z nôh zložíte korčule.

Zdroje: www.civitatis.com, www.forbes.com

Zdroj titulnej fotografie: www.pinterest.com