Dizajn

Čítanie na 2 min.

Tmavý interiér môže byť skutočne krásny – ak ho navrhne dizajnér


Ako hodnotíte tento príspevok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. 0

Keď sa na internete snažíte dohľadať čo najviac informácií o tmavých interiéroch, dostanete sa najmä k extrémom. Niekde tvrdia, že je to nepochopiteľne zlé rozhodnutie, inde čierne steny kombinované s tmavým nábytkom vychvaľujú. Pravda bude, ako vždy, kdesi uprostred.

 

Pri návrhu a realizácii tmavého interiéru by ste si mali dať pozor najmä na nasledovné veci:

Interiér by mal mať dostatok prirodzeného svetla a veľké okná.

Zhodnotiť by ste mali prašnosť prostredia – ak zvyknete mať na nábytku prach alebo svetlé psie chlpy, tmavému nábytku sa radšej vyhnite.

Tmavý neznamená čierny – častokrát veľmi dobre výjde tmavá smaragdová zelená, tmavá kráľovská modrá alebo sivá.

Ak sa odhodláte vyhotoviť si tmavý interiér, dbajte na jeho charakter a neumiestňujte do neho predmety, ktoré by ho narúšali.

Určite zvážte využitie miestnosti, ktorú mienite ponoriť do tmavých odtieňov. Ak v tejto miestnosti často pracujete na počítači a vyžaduje sa od vás kreatívna práca alebo dlhotrvajúca práca s Office dokumentmi, tmavý interiér nie je rozumnou voľbou. Časom vás bude ubíjať.

Malý priestor sa ponorením do tmavých farieb môže vizuálne zmenšiť a pôsobiť stiesnene. Väčší priestor môže za určitých okolností výjsť v tmavom lepšie.

Tmavá kúpeľňa si vyžaduje o niečo viac pozornosti pri údržbe, najmä steny v sprchovom kúte sú v tmavom matnom vyhotovení háklivé na biele usadeniny.

 

Nižšie si môžete prezrieť fotogalériu tmavých interiérov, ktoré sa podľa nášho názoru vydarili, pretože spĺňajú, okrem iného, horeuvedené podmienky. Všetky fotografie čerpáme z Tumblr.

Ako hodnotíte tento príspevok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. 0