Sú kryptomeny podvod? Ľudia im nerozumejú, preto im nedôverujú

Kryptomeny ako Bitcoin sú úžasným technologickým pokrokom, ale aj významným rizikom.
Vydané 1. júla 2019 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , , , , , ,

Nedávny prieskum spoločnosti Kaspersky odhalil, že dôvodom, prečo sa spotrebitelia stále vyhýbajú aktívnemu využívaniu kryptomien, je nedostatok dôvery a pochopenia ich fungovania.

Zatiaľ čo 29 percent ľudí má aspoň nejaké znalosti o kryptomenách a mnohí by aj chceli využívať túto technológiu, tak len jeden z desiatich úplne chápe, ako fungujú. Na túto skutočnosť poukazuje správa s názvom “Nezmapované teritórium: prečo sú spotrebitelia stále opatrní pri využívaní kryptomien“.

Rýchlosť, ktorou spotrebitelia využívajú kryptomeny, sa dokonca podľa bezpečnostnej spoločnosti Kaspersky spomaľuje.

Mnohí stále úplne nerozumejú tomu, ako kryptomeny fungujú.

Až štyria z piatich opýtaných (81%) si nikdy nekúpili kryptomenu, čo dokazuje, ako je ich používanie v bežnom platobnom styku či vo forme investície stále vzdialené realite.

INZERCIA

Prieskum uvedenej spoločnosti však zistil, že mnoho ľudí by chcelo kryptomeny používať, no v ceste im stojí nedostatok informácií. Iní síce spravili prvý krok, ale po tom aj tak upustili od využívania kryptomien. 18 percent respondentov tak spravilo preto, lebo používanie kryptomeny začalo pre nich byť príliš komplikované z technického hľadiska.

Až 31 percent respondentov napríklad uviedla, že podľa nich sú kryptomeny dosť nestále a skôr, ako ich začnú aktívne používať, by sa mali ustáliť. Medzi spotrebiteľmi tiež panuje názor, že kryptomeny tu nebudú večne. Až jedna tretina (35%) verí, že kryptomeny sú len výstrelkom doby.

Častokrát sú pochybnosti podnietené strachom, že kryptomenami ohrozujú svoje financie, dôvodom sú nepriaznivé skúsenosti s burzami s kryptomenami a podvodnými e-peňaženkami.

Fenomén

6 dôvodov, prečo zmenila televízia svet

• Televízia od svojho vzniku zohrala nepopierateľnú úlohu v zmene spoločnosti a postupom času sa stala jedným z najvýznamnejších médií vôbec. Jej vplyv sa dotkol takmer každej oblasti ľudského života a ovplyvnil spôsob, ako vnímame svet okolo nás.
  • Televízory sa tak stali základným zariadením domácnosti a dnes sú neoddeliteľnou súčasťou každodenného života.