Starostlivosť o hodinky

Náramkové hodinky prémiových značiek bývajú náročnou finančnou investíciou. Samozrejmosťou je, že sa staráme o svojich tátošov v garážach, ale veľakrát podceňujeme starostlivosť o hodinky a tým pádom znižujeme ich životnosť a hodnotu. Už pri kúpe si treba uvedomiť, že pokiaľ chceme zachovať čo najväčšiu hodnotu hodiniek, treba si odložiť doklad o kúpe, všetky certifikáty, návody… Prečítať celé
Vydané 2. júna 2015 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , , ,

Multibrand, s.r.o. | Bratislava, Slovensko

Náramkové hodinky prémiových značiek bývajú náročnou finančnou investíciou. Samozrejmosťou je, že sa staráme o svojich tátošov v garážach, ale veľakrát podceňujeme starostlivosť o hodinky a tým pádom znižujeme ich životnosť a hodnotu.

Už pri kúpe si treba uvedomiť, že pokiaľ chceme zachovať čo najväčšiu hodnotu hodiniek, treba si odložiť doklad o kúpe, všetky certifikáty, návody a samozrejme originálne balenie. Taktiež ak predajca upravuje remienky, odložte si všetky články. Odporúčam, aby ste si prečítali návod na obsluhu. Ak sa rozhodnete to ignorovať, tak si aspoň pri kúpe nechajte vysvetliť od predajcu funkcie a spôsob starostlivosti o hodinky. Každý predajca značkových luxusných hodiniek je povinne školený a vie poskytnúť cenné informácie. Tie vám pomôžu zachovať čo najlepšiu funkčnosť a stav vašich nových hodiniek.

Z technického hľadiska hodinkám zachováte správnu kondíciu hlavne dodržiavaním pravidelnej kontroly u hodinára. Pri quartzových modeloch výmenu batérie zverte vždy do rúk odborníka, ktorý prezrie stav strojčeka a vykoná aj tlakovú skúšku vodotesnosti. Tento úkon nepodceňujte, lebo môžete riskovať nezvratné poškodenie strojčeka. Dôležitá je aj kontrola stavu oceľového náramku. Povolené osičky môžu zapríčiniť stratu alebo vážne poškodenie spôsobené nárazom.

Základnou starostlivosťou o hodinky je ich umývanie. V prípade vodotesných hodiniek je to jednoduché, umývajte ich mydlom pod tečúcou vodou. Hodinky, ktoré nemajú vysokú vodotesnosť, je najlepšie utierať vlhkou handričkou a potom ich nechať osušiť. Uistite sa, akú vodotesnosť majú vaše hodinky. Na vyleštenie sklíčka použite handričku, ktorá sa používa na čistenie okuliarov. Handrička musí byť jemná a hodinky neutierajte bez predchádzajúceho umytia, ktoré odstráni prach, fungujúci ako brúsny papier.

Umývanie oceľového náramku, takzvaného ťahu, je rovnaké ako umývanie vodotesných hodiniek. Buďte opatrní pri čistení remienkov. Remienky kaučukové umývame taktiež mydlovou vodou, kožené utierajte navlhčenou handričkou bez mydla. Vyvarujte sa chemikálií, opaľovacích krémov či olejov, ktoré zanechávajú väčšinou neodstrániteľné škvrny. Starostlivosť o hodinky sa vám vráti v prípade ich predaja, na nezaplatenie je ale pocit z pohľadu na krásu na vašom zápästí.

 

9999

 

Tip na hodinky – Zenith a The Rolling Stones

Rocková skupina The Rolling Stones si užíva neutíchajúci úspech po celom svete už viac ako 50 rokov. Spoločnosť Zenith ako poctu tejto legendárnej kapele vytvorila limitovanú edíciu hodiniek El Primero Chronomaster 1969 Tribute v 18-karátovom ružovom zlate v počte sto kusov. Na Slovensku môžete obdivovať tieto hodinky iba v predajni Watch de Luxe v Eurovea. Majú sériové číslo 64/100. Ideálny darček pre fanúšika Rolling Stones narodeného v roku 1964.

 

 

 

Martin Viktory

Pokračujte na ďalší príspevok »Príbehy slávnych

From Zero to Hero – ako sa z ľudí na dne stali superboháči

  • Cesta k úspechu býva neraz tŕnistá. Presvedčili sa o tom aj mnohé slávne osobnosti, ktorých meno dnes pozná značná časť svetovej populácie.
  • Ako sa Ralph Lauren stal svetovou módnou ikonou? Je kľúčom k úspechu tvrdá práca, dobrý nápad a jasný cieľ, alebo ide len o dielo náhody? V skutočnosti je to kombinácia všetkých týchto faktorov.