Snapchat spúšťa svoju platenú verziu

Spoločnosť Snap uviedla v Spojených štátoch Amerických na trh platenú verziu aplikácie Snapchat s cenou 3,99 amerických dolárov, čo je okolo 3,82 eura. Ide o voliteľné predplatné s názvom Snapchat Plus, ktoré odomkne exkluzívne funkcie a umožní používateľom skorší prístup k novým funkciám. Senior viceprezident spoločnosti Snap Jacob Andreou uviedol, že Snapchat Plus bol vytvorený pre ľudí, ktorí… Prečítať celé
Vydané 30. júna 2022 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , , , , ,

Spoločnosť Snap uviedla v Spojených štátoch Amerických na trh platenú verziu aplikácie Snapchat s cenou 3,99 amerických dolárov, čo je okolo 3,82 eura. Ide o voliteľné predplatné s názvom Snapchat Plus, ktoré odomkne exkluzívne funkcie a umožní používateľom skorší prístup k novým funkciám.

Senior viceprezident spoločnosti Snap Jacob Andreou uviedol, že Snapchat Plus bol vytvorený pre ľudí, ktorí na Snapchate trávia väčšinu času komunikáciou so svojimi najbližšími priateľmi. Táto platená verzia je prvým pokusom spoločnosti vyjsť z modelu príjmov, ktorý je závislý prevažne od reklamy. Andreou však tvrdí, že neočakáva, že sa zo Snapchat Plus stane podstatný nový zdroj príjmov. Myslí si, že reklamy budú z dlhodobého hľadiska aj naďalej jadrom ich obchodného modelu.

Aplikácia Snapchat [Unsplash]

Aplikácia Snapchat [Unsplash]

Klesá príjem z reklamy

Snap začiatkom tohto mesiaca uviedol, že predplatiteľná verzia Snapchat Plus bude k dispozícii v Kanade, Spojenom Kráľovstve, Francúzsku, Nemecku, Austrálii, Novom Zélande, Saudskej Arábii a Spojených arabských emirátoch. Mnohé spoločnosti sociálnych sietí riešia v tejto dobe problém so ziskom, pretože inzerujúce firmy obmedzujú kvôli rastúcim nákladom a oslabením predaja svoj rozpočet na reklamu. Spoločnosti tak experimentujú so službami založenými na predplatnom, aby získali vyššie príjmy. Práve minulý mesiac spoločnosť Snap uviedla, že nedosiahne očakávané zisky v druhom štvrťroku a bude musieť obmedziť nábor a znížiť prevádzkové náklady. Cena akcií spoločnosti vtedy klesla o viac ako 40% a to aj napriek tomu, že v prvom kvartáli 2022 dosahovala spoločnosť veľmi dobrý rast.

Nové funkcie

Niektoré z najvýznamnejších pridaných funkcií v aplikácii Snapchat Plus sú napríklad zmena štýlu ikony aplikácie, možnosť zistiť, ktorý používateľ si znovu pozrel príbeh a pripnúť používateľa do histórie chatu ako „BFF“. Zatiaľ nie je jasné, aké ďalšie výhody prichádzajú s platenou možnosťou. Okrem platenej verzie aplikácie Snapchat nedávno uviedol aj množstvo nových funkcií. Medzi nimi bola napríklad funkcia Zdieľané príbehy, ktorá umožňuje používateľom pridaným do tejto skupiny následne pozývať aj ďalších používateľov, ktorí si budú môcť prezrieť dané príbehy a prípadne na ne reagovať.

Aplikácie sociálnych sietí [Unsplash]

Aplikácie sociálnych sietí [Unsplash]

Zatiaľ ale nie je známe, ako Snapchat plánuje rozlišovať medzi funkciami uvoľnenými pre beta testerov a funkciami uvoľnenými pre predplatiteľov.

Snapchat nie je jediný

Andreou hovorí, že jeho tím v spoločnosti Snap premýšľal o platenej verzií aplikáciu minimálne od roku 2016. Snapchat však nie je jedinou aplikáciou sociálnych sietí, ktorá zaviedla platenú verziu svojich služieb. Podobné predplatné aplikácie zamerané na profesionálnych používateľov už spustil aj Twitter a Telegram. Rovnakým spôsobom získava financie aj Discord. Vyššie uvedený Telegram spustil začiatkom tohto mesiaca platenú prémiovú verziu s funkciami ako možnosť vytvorenia viac chatových priečinkov a odosielania súborov až do veľkosti 4 GB.

 

 

Zdroje: CNET, TechCrunch, Gadgets 360, The Verge

Pokračujte na ďalší príspevok »