Táto stránka používa bezpečnostný certifikát SSL, zabezpečené pripojenie HTTPS, technológiu cookies, monitoruje návštevnosť a cieli reklamu. Cookies a sledovanie môžete vypnúť.

Adventný koncert v bratislavskej Redute

Čítanie na 4 min.

Slávik menom Slávka

Ako hodnotíte tento príspevok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. 0

Titulná fotografia: Archív MG Artists Management

Sympatické dievča, dnes už mladá dáma z Bánoviec nad Bebravou, patrí medzi najväčšie slovenské operné nádeje. V krátkom čase sa stala laureátkou a absolútnou víťazkou viacerých významných medzinárodných súťaží. Mimoriadne zarezonovala hneď prvým veľkým úspechom, keď sa v roku 2016 stala absolútnou víťazkou Medzinárodnej súťaže Antonína Dvořáka v Karlovych Varoch.

 

Úspechy na súťažiach

Potom sa hrnuli ďalšie úspechy. K aktuálnym sa radí jej výhra na svetovo vysoko rešpektovanej medzinárodnej súťaži „Hans Gabor Belvedere“ vo Villachu 2019, kde získala 3. miesto. Dve druhé miesta si odniesla z najväčšej medzinárodnej poľskej súťaže “Stanisław Moniuszko 2019” v Teatr Wielki – Opera Narodowa vo Varšave a z prestížnej nemeckej súťaže Bundeswettbewerb Gesang Berlin 2018. Víťazstvo si odniesla aj z Medzinárodnej súťaže Accademia Belcanto 2018 v rakúskom Grazi, kde jej k prvej cene bola udelená tiež Cena Hamburgskej Kammeroper a Cena festivalu Marie Callas v Sao Paole. A to sme siahli len na koniec zoznamu…

 

Slávka Zámečníková | Foto: Archív MG Artists Management

INZERCIA

Berlínske roky

Nie div, že jej meno sa začalo skloňovať aj v popredných operných domoch. Prelomovým v jej rozbiehajúcej sa opernej kariére bolo angažmán do Operného štúdia v berlínskej Štátnej opere. Dva roky v Berlíne boli pre Slávku kľúčové. Staatsoper je jedna z najvýznamnejších európskych operných scén. Kľučky si tam podávajú svetoví speváci, dirigenti, režiséri. A tak sa Slávka uplatnila vo viacerých menších rolách po boku hviezd, naberala skúsenosti a bola motivovaná stále na sebe pracovať. Popri cenných skúsenostiach získala aj sebadôveru v seba samu ako speváčku.

Na doskách berlínskej Staatsoper sa predstavila ako Prvá Dáma v Mozartovej Čarovnej flaute, Miss Jessel v Brittenovej opere Otočenie skrutky (Turn of the Screw), Flora Bervoix vo Verdiho Traviate, Hlas Jastraba v Straussovej Žene bez tieňa, Anička vo Weberovom Čarostrelcovi, Poľovníčka v Rameauovej opere Hippolyte a Arice.
V berlínskej Štátnej opere sa v decembri 2019 predstaví v hlavnej úlohe Louisy v opere Zásnuby v kláštore od Prokofieva.

 

So svetovými dirigentmi

V Berlíne spievala pod taktovkou svetoznámych dirigentov ako Simon Rattle či Daniel Barenboim. Christian Thielemann ju na jar budúceho roka pozval na Veľkonočný festival do Salzburgu (Salzburger Osterfestspiele), kde bude debutovať ako Tebaldo (Verdi, Don Carlos). V rámci Letných olympijských hier 2020 v Tokiu vystúpi ako sólistka v 9. Beethovenovej symfónii s Berlínskymi filharmonikmi pod taktovkou Gustava Dudamela.

 

Slovenskému publiku sa Slávka Zámečníková predstaví na koncertoch v bratislavskej Redute – Adventný koncert 1.12.2019 a Veľké slovenské hlasy 17.5.2020 | Foto: Archív MG Artists Management

 

Na domácej pôde

Na Slovensku sme ju zatiaľ mohli zažiť v SND ako Sophie v Massenetovej opere Werther počas hosťovania Pražského národného divadla, kde túto rolu naštudovala. Výraznejšie sa slovenskému publiku predstaví na Adventnom koncerte v bratislavskej Redute v prvú adventnú nedeľu 1.12.2019, kde bude hviezdou večera a budúci rok 17. mája 2020 bude mať sólový koncert v rámci cyklu Veľké slovenské hlasy. Slovenskí operní fanúšikovia tak spoznajú novú opernú hviezdu, ktorej doterajší vývoj predznamenáva veľkú medzinárodnú kariéru.

 

Lístky na Adventný koncert
Kúpiť od 19,00 €

01. 12. 2019 – 17.00 h
Koncertná sieň Slovenskej filharmónie, Bratislava


 

 

Prečítajte si aj:

Ako hodnotíte tento príspevok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. 0