Porsche rozširuje portfólio elektrickej novinky o základnú verziu. Čo ponúkne najlacnejší Taycan?

Nedávno odhalený elektromobil od Porsche prichádza v základnom vyhotovení.
Vydané 19. októbra 2019 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , , ,

Nemecká športortová automobilka pred niekoľkými týždňami ukázala svetu svoj prvá sériový elektromobil, ktorý sme sprvoti spoznali v tých najvýkonnejších podobách. Reč je modeli Taycan a jeho vrcholných vyhotoveniach Turbo a Turbo S. Teraz nám Porsche servíruje nový základný variant pod označením 4S, zaujímavosťou ale je, že k dispozícii budú hneď dve výkonnostné verzie. To je na tradície značky a označenia 4S naozaj netypické. Vo veci sú totiž dve vyhotovenia – Taycan 4S Performance a Taycan 4S Performance Plus, pričom ich rozdiely sú nielen vo výkone, ale aj dojazde a kapacite akumulátorov.

Vôbec najlacnejší variant má batérie s kapacitou 79,2 kWh, druhá verzia s dodatkom Plus dostala akumulátory s kapacitou až 93,4 kWh. To je mimochodom rovnaký údaj, akým sa hrdia modely Turbo. Následne, ďalšie odlišnosti evidujeme aj vo výkone samotných elektromotorov. Naďalej ide síce o pohon oboch náprav, ktorý zabezpečuje dvojica synchrónnych elektromotorov, sila je ale odlišná – 4S Performance má výkon 390 kW / 530 koní a výkonnejšie 4S Performance Plus dostalo až 420 kW / 570 koní.

Druhou zaujímavosťou je skutočnosť, že akcelerácia na stovku je v oboch prípadoch zhodná – rovné 4 sekundy. Maximálna rýchlosť je 250 km/h. V zmysle meraní WLTP je dojazd najslabšej verzie 407 kilometrov, pri 4S Performance Plus značka udáva dojazd až 463 kilometrov. Ide tak o vôbec najväčší dojazd v prípade prvého elektrického Porsche – vrcholné varianty Turbo a Turbo S majú dojazd 412 a 450 km.

Najzákladnejšie 4S-kové modely spoznať vďaka aerodynamickým 19” diskom či trochu pozmeneným nárazníkom, prahom a difúzorom. Prvky výbavy v interiéri sú viac menej identické, platí však, že keďže sú vo veci základné varianty, za tie najvyššie doplnky a technológie z modelov Turbo a Turbo S si bude treba priplatiť. Porsche Taycan 4S je možné objednať už teraz, doručovanie k prvým zákazníkom nastane začiatkom budúceho roka. Na záver dodajme, že základná cena je 105-tisíc €.

 

Pokračujte na ďalší príspevok »