VIDEO

Čítanie na 2 min.

Singapurské vlaky automaticky zatmavujú okná, ak idú okolo domov


Ako hodnotíte tento príspevok?

Priemerné hodnotenie 3 / 5. 1

Singapur je úžasný priestor plný úžasných ľudí. Je hmatateľným dôkazom, kam to až môže spoločenstvo ľudí dotiahnuť, ak jednotlivci nebudú nasledovať iba vlastné súkromné záujmy, ale aj vyššie dobro celku. Samozrejmou a prirodzenou súčasťou toho všetkého je potom aj individuálne šťastie každého obyvateľa, pretože žije v peknom, funkčnom a bezpečnom prostredí.

Súčasný Singapur patrí medzi najvyspelejšie krajiny na svete a prejavuje sa to aj na takýchto detailoch, ako je automatické zatemňovanie okien na vlakoch práve v čase, keď prechádzajú okolo súkromných domov. Na videu nižšie môžete vidieť, ako to funguje v praxi – okná na vlakoch sú vybavené na elektrinu reagujúcou vrstvou, ktorá zmení sklo z priehľadného na priesvitné v okamihu, ako sa vlak dostane vedľa okien s bytmi v jednej z rezidenčných štvrtí. Je to aktívna ochrana súkromia obyvateľov, ktorí nie sú tak zvyknutí používať záclony a závesy, ako je tomu v našom regióne.


 

 

 

Verejná doprava v Singapure (Singapore Mass Transit System) patrí k najprepracovanejším na svete a využíva platformu LRT, teda Light Rail Transit Line. Mimoriadne zaujímavá je tým, že je úplne automatizovaná, teda riadená bez vodičov. Rovnako automatické je aj vyššie uvedené zatmievanie okien.

Prečítajte si Singapure viac

Iba nedávno aj na Slovensku vyšla kniha s mimoriadnym posolstvom – ponúknuť aj Slovákom návod, ako vytvoriť z malej krajiny veľkú, vyspelú, ekonomicky i morálne silnú a stabilnú. Stačí si ju len prečítať a pochopiť, že nachádzať správnych lídrov a nechať sa nimi viesť je tá správna cesta.

 

 

Jedinečná kniha o budovaní Singapuru ide do predaja

Singapur – mesto, v ktorom sa budete cítiť ako hlavný hrdina z futuristickej knihy

Z tretieho sveta medzi elitu

 

 

 

Ako hodnotíte tento príspevok?

Priemerné hodnotenie 3 / 5. 1