SERIÁL

Russel Crowe ako najsilnejší hlas Ameriky robí peklo zo života demokratom a svojim kolegyniam

Životopis človeka, ktorý pomohol Donaldovi Trumpovi do Bieleho domu, rozobraný v sedemdielnej sérii. Stojí to za pozretie?

Lukáš Horák sa na stránkach UnitedLife.sk venuje filmom a hudbe. Zverejňuje správy o filmových novinkách nielen zo sveta marveloviek a DC-oviek, ale dáva čitateľom tipy na kvalitný obsah na streamovacích platformách a píše filmové recenzie.

Čo má spoločné HBO Go a naša Dvojka? Jeden z najzaujímavejších seriálových počinov z prostredia médií a politiky.

The Loudest Voice alebo aj Najsilnejší hlas v hlavnej úlohe so skvelým Russelom Croweom, na ktorom sa maskéri skutočne vyhrali.

Vo vedľajších úlohách sa však predstavia aj ďalšie herecké hviezdy ako Sienna Miller (tú na prvý pohľad možno ani nespoznáte) či Naomi Watts. Dvojka momentálne tento seriál uvádza každú sobotu večer, ale cez HBO Go si ho môžete pustiť kedykoľvek.

Seriál vychádza zo skutočných udalostí. Všetko sa točí okolo mediálneho magnáta Rogera Ailesa, ktorý stojí za úspechom najsledovanejšej americkej televíznej stanice venujúcej sa politickým témam – FOX News. Seriál má len sedem častí, pričom každá z nich sa zameriava na iné obdobie v živote Rogera Ailesa a politických dejín. Od založenie FOX News, cez jedenásty september, až po predvolebný boj Donalda Trumpa.

Seriál sa však venuje aj inej, temnejšej stránke Roberta Ailesa. Sexuálnemu obťažovaniu. V roku 2019 vyšiel film Bombshell v hlavných úlohách s Margot Robbie, Charliez Theron a Nicole Kidman, ktorý sa venoval hlavne týmto sexuálnym obťažovaniam zo strany Roberta Ailesa. Skupinka zamestnankýň sa rozhodla ísť do boja proti svojmu šéfovi. Čiže keď dopozeráte The Loudest Voice, odporúčam siahnuť aj po filme Bombshell.

Russel Crowe zmaskovaný takmer na nepoznanie do podoby Rogera Ailesa

Russel Crowe je tá osoba, na ktorej stojí a padá výsledná kvalita seriálu. Presnejšie stojí, lebo jeho výkon je naozaj dychberúci.

Russel pokračuje vo výbere negatívnych postáv. Minulý rok sme ho mohli vidieť vo filme Narušený (Unhinged), kde si zahral postavu veľmi narušeného chlapíka, ktorý sa rozhodol doslova zničiť život žene, ktorá na neho párkrát zatrúbila na diaľnici.

Tentokrát ako Robert Ailes je síce menej narušený, ale o niečo viac diabolskejší. Russel Crowe si za svoj výkon v The Loudest Voice odniesol dokonca aj Zlatý glóbus za najlepšieho herca. Aj keď je tak zamaskovaný, že ho hneď nemusíte ani spoznať, jeho herecký výkon sa nestratil ani pod tonami make-upu.

Máte v obľube skvelé herecké výkony, politické témy vám nie sú vzdialené a neviete, čo pozerať po večeroch neviete? Odpoveď je The Loudest Voice. Napínavá a po každej stránke dotiahnutá záležitosť. Možno aj konečne pochopíte, prečo je v Amerike sexuálny harašment jedna z najdôležitejších tém súčasnosti. A v neposlednom rade sa presvedčíte, že netreba veriť všetkému, čo vám povedia v televízii.

Russel Crowe v seriáli The Loudest Voice