Radosť, jedna z najdôležitejších súčasti nášho života

Každý z nás pozná význam slova radosť. Avšak odpovedať, kedy sme sa naposledy z niečoho tešili, nie je snáď pre nikoho ľahké.   Radosť by mala byť súčasťou nášho života. Zažívame ju hlavne vtedy, keď si niečo zaumienime a dosiahneme to. Radosť má veľmi pozitívny vplyv na našu náladu, ako aj na náš zdravotný stav. Vedcami je už dávno… Prečítať celé
Vydané 25. marca 2016 / Autor / Obsahuje tieto témy: , ,

Zakladateľ skupiny United Group | Bratislava, Slovensko

Radosť by mala byť súčasťou nášho života. Zažívame ju hlavne vtedy, keď si niečo zaumienime a dosiahneme to. Radosť má veľmi pozitívny vplyv na našu náladu, ako aj na náš zdravotný stav. Vedcami je už dávno dokázané, že ľudia, ktorí sa vedia radovať a tak aj činia, žijú dlhšie a šťastnejšie.

Ako však žiť s týmto pocitom čo najčastejšie, ako dosiahnuť tú úroveň radosti?

Myslím si, že najlepšie je tešiť sa z každého možného okamihu. Tešiť sa i z maličkostí – z toho, že sa ráno môžeme zobudiť, že máme čo jesť, že vyšlo slnko a máme prácu a rodinu.

Častým príkladom ľudí, ktorí radosť nezažívajú, je veľké pracovné a životné vypätie, ktoré si väčšinou spôsobujú sami. Nie vždy je nutné, aby sme si stanovovali vysoké ciele, ktoré sme len sťažka schopní dosiahnuť.

Radosť je dôležité vedieť prežívať, ale zároveň vedieť odovzdávať ďalej a rovnako aj prijímať.

INZERCIA

Častým javom u radostných jedincov je obklopovanie sa ľuďmi podobného typu. Tí svoju náladu a radosť radi rozdávajú, je to veľmi chytľavé, sú radi keď sú hluční.. Radosť je ako vzduch, ktorý dýchame a voda, ktorú pijeme. Je súčasť nášho bytia. Radosť nám robia naši priatelia, s ktorými sa stretávame a preberáme s nimi nespočetné témy a diskusie. Súčasťou je aj smiech. Smiech je úžasný nástroj na odbúranie stresu.

Dajte si otázku, ako radostný život žijete vy. Ste s tým, ako žijete, spokojní? Pokiaľ nie, čo by ste chceli zmeniť? Čo je to? A ako na to?

Zmeniť aktuálny stav nie je ťažké. V prvom kroku musíte začať od seba samého. Určíte nejakú, nie veľmi dôležitú časť vášho každodenného života, a budete hľadať, ako by ste sa z nej mohli tešiť.

Príkladom by mohla byť každovečerná prechádzka pred spánkom, ktorá môže trvať aj iba pätnásť minút. Avšak vtedy by ste nemali myslieť na nič iné, len sa proste budete prechádzať. Budete pozorovať svoje okolie a budete to vnímať do maxima, všetko čo sa len dá – prírodu, listy na stromoch, vtáky…

Keď sa to naučíte robiť častejšie, váš pocit radosti sa čoskoro dostaví. Nájdete radosť aj tam, kde ste ju zdanlivo predtým nevideli.

Ďalším možným návodom je robiť radosť iným. Určite viete, že ľudia, ktorí robia radosť iným, vlastne spôsobujú radosť aj sami sebe. Pokúste sa nájsť vo svojom každodennom živote možnosť urobiť niekomu okolo vás radosť.

Napríklad úsmevom, pozdravom, poďakovaním, zdvorilosťou alebo darčekom. Niečím, čím toho druhého prekvapíte. Urobíte mu radosť tým, že ste na neho mysleli, že vám na ňom záležalo. Ten pocit, ktorý zažijete, je pocit radosti, pocit zmyslu vášho konania, ktoré sa vám vráti späť v pocite šťastia.

Učte svoje deti, aby mali radosť z hrania, radosť z priateľov, učenia a z činností, ktoré vykonávajú. Aby boli šťastné, aby hľadali v živote len pozitíva. Radostný človek nemá obavy zo svojho života a nástrahy, ktoré naň číhajú, sú pre takéhoto človeka len malou prekážkou.

Berie síce svoj život vážne, ale s ľahkosťou ich prekonáva. Radosť je jeho charakteristickou črtou.

Fenomén

6 dôvodov, prečo zmenila televízia svet

• Televízia od svojho vzniku zohrala nepopierateľnú úlohu v zmene spoločnosti a postupom času sa stala jedným z najvýznamnejších médií vôbec. Jej vplyv sa dotkol takmer každej oblasti ľudského života a ovplyvnil spôsob, ako vnímame svet okolo nás.
  • Televízory sa tak stali základným zariadením domácnosti a dnes sú neoddeliteľnou súčasťou každodenného života.