Osobnosti

Proti antirúškarom sa postavil už aj Arnold Schwarzenegger, pripomína dôležitosť zodpovednosti

Arnold Schwarzenegger zverejnil zopár odvážnych slov adresovaných ľuďom, ktorí sa neustále snažia porušovať preventívne opatrenia proti šíreniu ochorenia COVID-19 v mene toho, čo volajú osobnou slobodou. Schwarzenegger sa nezachoval práve diplomaticky, pretože takúto osobu, ktorá zámerne podporuje šírenie koronavírusu, označil ako „šmejda“. Arnie doručil správu prostredníctvom štvorminútového videa na Instagrame, v ktorom hovoril o nedávnom… Prečítať celé

Arnie doručil správu prostredníctvom štvorminútového videa na Instagrame, v ktorom hovoril o nedávnom obnovení šírenia COVID-19, ktoré bolo spôsobené problematickým variantom Delta. V duchu „spojte sa“ venoval pozornosť aj ľuďom, ktorí porušujú povinnosť či odporúčania nosiť rúška s argumentom, že ide o ich zdravie, ich slobodu.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Arnold Schwarzenegger (@schwarzenegger)

„Je tu vírus. Zabíja ľudí a jediný spôsob, ako tomu zabrániť, je nechať sa očkovať, nosiť masky, robiť spoločenský dištanc, neustále si umývať ruky a nielen myslieť na: Nuž, moja sloboda je tu … porušovaná,“ povedal.

Herec s rakúskym pôvodom pripomína, že naša osobná sloboda obnáša nielen výhody, ale aj povinnosti a zodpovednosť. Zdôrazňuje, že keď vedome nakazíte iných ľudí, zodpovednosť ostáva na vašich pleciach.

Momentálne veľmi populárnu argumentáciu antirúškarov, že nikto im nemá či prikazovať, prirovnáva k semaforu. Keby sa ľudia hnevali na to, že majú stáť na červenej a porušovať tento predpis, tak by niekoho zabili a museli by za svoje konanie niesť zodpovednosť a akceptovať trest.

Schwarzenegger tiež pripomenul tiež svoje odporúčania zo začiatku tohto roka o dôvere odborníkom. Ak sa chcete dozvedieť o stavbe bicepsov, Schwarzenegger hovorí, že by ste ho mali počúvať, lebo na to je expert. Ak sa však chcete dozvedieť o víruse a očkovaní, počúvajte vedcov (a nie meme zo zdrojov na Facebooku), hovorí.

„Chcel som len všetkým povedať, poďme spolupracovať a prestaňme bojovať, pretože je tu vírus, a je lepšie dať sa zaočkovať a nosiť rúško,“ dodáva na záver Arnie.

Je celkom pochopiteľné, že prevažne anonymní internetoví diskutujúci sa do Schwarzeneggera pustili a pod videom mu zanechali množstvo komentárov o tom, že je zapredaný nacista, úplatný herec, že si vybudoval život práve na americkej slobode, a tak ďalej.