Prečo navštíviť ALŽÍRSKO a veci, ktoré musíte pred cestou vedieť

Prečo cestovať do Alžírska? Alžírsko je jednou z najviac podceňovaných krajín Afriky. Môže sa pochváliť neuveriteľnou krajinou, saharskou púšťou, stredomorským pobrežím a plážami, úžasnou koloniálnou architektúrou, fascinujúcimi rímskymi ruinami, či rušnými mestami. Alžírčania sú tiež jedni z najpriateľskejších a najpohostinnejších ľudí na svete. Sú tiež veľmi dychtiví a hrdí na zdieľanie svojej kultúry s návštevníkmi…. Prečítať celé
Vydané 30. júna 2022 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , ,

Prečo cestovať do Alžírska?

Alžírčania sú tiež jedni z najpriateľskejších a najpohostinnejších ľudí na svete. Sú tiež veľmi dychtiví a hrdí na zdieľanie svojej kultúry s návštevníkmi.

Alžírsko má tiež neuveriteľne bohatú históriu so 7 pamiatkami svetového dedičstva. Možno to bude pre väčšinu prekvapením, ale Alžírsko je jednou zo sociálne najvyspelejších krajín Afriky.

Je bezpečné cestovať do Alžírska?

Je bezpečné cestovať do Alžírska? Áno!

Prvá otázka, ktorú si veľa ľudí kladie, je: „Je bezpečné cestovať do Alžírska? Na hranici s týmito krajinami, Tuniskom, Marokom, Líbyou, Mauritániou, Nigerom a Mali, je to férová otázka.

Alžírsko má všeobecne zlú povesť. V minulosti sa ozbrojené teroristické skupiny často zameriavali na cudzincov počas občianskej vojny, ktorá sa skončila pred 20 rokmi.

Alžírsko je stále vnímané ako nebezpečná destinácia pre nedostatok aktuálnych informácií na internete. Väčšina úradov stále odporúča, aby sa návštevníci vyhýbali cestovaniu do južných oblastí Alžírska. Okrem toho, pohraničné oblasti, ktoré sú spoločné s Tuniskom a Líbyou, sa považujú za mimoriadne vysoko rizikové.

Oran. Zdroj: seabourn.com

Prineste si hotovosť

Alžírsko je „hotovostný“ typ spoločnosti. Ak chcete ušetriť aspoň 30 % na všetkom, čo si kúpite v tejto krajine, odporúča sa priniesť si dostatok eur alebo USD v hotovosti na zamenenie na čiernom trhu.

Pri zmene meny buďte opatrní, pretože to nie je úplne legálne. Skúste to urobiť mimo dohľadu ostatných, ak je to možné, alebo požiadajte miestneho priateľa, či má niekoho, komu dôveruje, aby s vami vymenil za dobrú cenu.

Alžírske stolovanie. Zdroj: worldatlas.com

Jedlo v Alžírsku

Alžírske jedlo je zmesou mnohých kultúr. Keďže bolo viac ako 130 rokov francúzskou kolóniou, jedlo je tu značne inšpirované francúzskou kuchyňu.

Ale nájdete tu vplyv španielskej, talianskej, tureckej, arabskej a berberskej kuchyne. Existuje veľa miest rýchleho občerstvenia, ktoré predávajú shawarmu, pizzu, palacinky, hamburgery a slané pečivo. Ak chcete cestovať v Alžírsku s veľmi nízkym rozpočtom, dá sa to dosiahnuť tým, že budete jesť pouličné jedlo, ktoré je veľmi lacné.

Obľúbené miestne jedlá sú kuskus s kuracím alebo jahňacím mäsom, Rechta, dusené marinované mäso, chutné polievky ako napríklad Chorpa, a čerstvo urobený chlieb namočený v pikantnej harissa paste a olivovom oleji. Alžírske jedlo je skutočne úžasné!

Pite iba balenú vodu

Vyhnite sa pitiu vody z vodovodu a držte sa výlučne balenej vody!

Stiahnite si aplikáciu Maps.me, ktorá vám pomôže pri navigácii

Jedným z najlepších nástrojov na cestovanie po Alžírsku je aplikácia Maps.Me. Môžete si stiahnuť offline mapy krajiny, čo znamená, že nebudete musieť používať mobilné dáta. Mapa tiež zobrazuje turistické chodníky, čo Mapy Google nemajú.

Aj keď má Alžírsko skvelú vlakovú sieť medzi mestami, ako aj autobusy a električky, je oveľa rýchlejšie využívať zdieľané taxíky. Zdieľané taxíky sú malé dodávky, ktoré spájajú všetky mestá a obce. Idete na vyhradenú stanicu v meste, kúpite si lístok v pokladni a sadnete si do dodávky, ktorá má kapacitu až 8 osôb. Keď je dodávka plná, odchádza priamo do cieľovej destinácie. Je to jeden z najrýchlejších spôsobov, ako sa dostať z bodu A do bodu B v Alžírsku, ak nelietate alebo necestujete vlakom.

Vnútroštátne lety sú lacné

Vnútroštátne lety Air Algerie sú skutočne cenovo dostupným spôsobom cestovania v Alžírsku

V Alžírsku je 18 letísk, najobľúbenejšie letiská sa nachádzajú v Alžíri a Orane.

Keď už ste v Alžírsku, domáce lety s Air Algerie sú za veľmi prijateľné ceny, ale trik je v tom, že si ich zarezervujete, keď ste v krajine. Ak použijete kurz na čiernom trhu a zaplatíte v hotovosti, ušetríte slušnú čiastku. Letenku si zarezervujte v ktorejkoľvek miestnej cestovnej kancelárii alebo na prepážke Air Algerie na ktoromkoľvek letisku.

V piatok je v Alžírsku všetko zatvorené

Alžírsko je islamská krajina a dodržiavajú víkendy v piatok a sobotu. Každý piatok je všade v Alžírsku zatvorené, nikto nepracuje, ani neotvára svoje obchody. Má to byť deň odpočinku, čas na modlitbu a rodinu.

Je teda dobré si program naplánovať dopredu, ak sa chcete najesť, navštíviť nejaké atrakcie alebo ísť nakupovať. Sobota je v Alžírsku ešte víkend, ale na trhoch je oveľa rušnejšie a ľudia sú vonku.

Pred odletom si vymeňte alžírske dináre

Pred odletom z Alžírska sa uistite, že ste premenili všetky svoje alžírske dináre na eurá. Alžírske dináre je takmer nemožné vymeniť, keď opustíte krajinu.