Požičiavanie automobilovej značky jachtám sa zrejme vypláca, minimálne ako dobré PR

Prepožičiavanie značky luxusnej automobilky pre súkromné motorové jachty nie je nič nové. V minulosti ste sa mohli stretnúť napríklad s konceptom krásnej jachty od BMW Designworks USA a minulý rok svoje meno prepožičal aj britský Aston Martin istej holandskej spoločnosti, aby vytvorila luxusnú jachtu AM37.   Pred niekoľkými rokmi ste tiež mohli zaregistrovať výstavy, na… Prečítať celé
Vydané 29. januára 2017 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , ,

Prepožičiavanie značky luxusnej automobilky pre súkromné motorové jachty nie je nič nové. V minulosti ste sa mohli stretnúť napríklad s konceptom krásnej jachty od BMW Designworks USA a minulý rok svoje meno prepožičal aj britský Aston Martin istej holandskej spoločnosti, aby vytvorila luxusnú jachtu AM37.

 

Pred niekoľkými rokmi ste tiež mohli zaregistrovať výstavy, na ktorých sa odprezentovali motorové jachty s dizajnom v štýle značiek Jaguar, Lamborghini, Mercedes, Ferrari či Corvette. Nie vždy pritom išlo o oficiálne spolupráce automobiliek s výrobcami jácht. Je to niečo podobné, ako výroba a predaj malých autíčok na diaľkové ovládanie, kedy výrobcovia dospejú k takému dizajnu, ktorý sa veľmi podozrivo podobá na niektoré slávne modely automobilov.

 

Aston Martin AM37

Aston Martin AM37

 

Spomenuté jachty Aston Martin a Lexus však ťažia z oficiálnej spolupráce s automobilkami, vďaka čomu garantujú vysokú kvalitu konštrukčného vyhotovenia a materiálov.  Aston Martin predstavil spoločne so spoločnosťou Quintessence Yachts model AM37 ešte v roku 2016 na evente Monaco Yacht Show. Jachta s dvojicou motorov so spoločným výkonom mimoriadnych 1040 konských síl a luxusnou kajutou stojí vyše 1,8 milióna eur a je perfektným doplnením stratégie, ktorú Aston Martin propaguje ako Art of Living. V rámci tejto stratégie rozširuje svoju značku do iných odvetví, aby ňou nezávislí výrobcovia garantovali vysokú kvalitu svojich produktov.

 

Automobilka vyrábajúca preslávený Bugatti Chiron ešte pred rokmi mala snahu doplniť svoje portfólio tiež a k superšportu Veyron plánovala pridať motorovú jachtu Ninette. Balíček luxusu a pokrokových technológií stál viac ako dva milióny amerických dolárov.

 

Lexus Sport Yacht

Lexus Sport Yacht

Najnovšie sa s vlastnou jachtou predstavila japonská automobilka Lexus patriaca pod koncern Toyota. Motorová jachta s názvom Sport Yacht je dnes iba koncept, nadväzuje však na jachty Toyota Ponam a predstavuje ich v dizajnovo atraktívnejšej podobe. Lexus výrobu zveril spoločnosti Marquis-Carver Yacht Group a momentálne preveruje, či sa v Spojených štátoch nájde dostatok ľudí, ktorí by si ju aj reálne zakúpili.


Lexus Sport Yacht má krásne ladné tvary, enormne dlhú prednú kapotu, pod ktorou pracujú dva motory typu V8 so spoločným maximálnym výkonom priaznivých 440 konských síl. Loď dosahuje rýchlosť nanajvýš 43 uzlov, teda necelých 80 km/h. Vyššie zmienený Aston Martin AM37 dokáže nielen vďaka svojim vyše tisícom koní vyvinúť maximálnu rýchlosť až 50 uzlov, teda 92,6 kilometrov za hodinu.

Lexus Sport Yacht

Lexus Sport Yacht

Lexus Sport Yacht

Lexus Sport Yacht

 

 

Pokračujte na ďalší príspevok »